Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Melyik folsav tablettát...

Melyik folsav tablettát szendém terhesseg előtt pár hónappal?

Figyelt kérdés
Olyat szeretnék ami a legkevésbé okozhat mellékhatásokat és nem nagyon vannak benne ilyen mesterséges cuccok
2021. jún. 12. 13:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Szedjem*
2021. jún. 12. 13:56
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát én ezt szedtem

[link]

Nem volt tőle semmi bajom 🤷‍♀️

2021. jún. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Milyen mesterséges cuccokra gondolsz, pl. színezék? Mert maga a folsav egy vegyület, és a szervezetednek teljesen mindegy, hogy kivonták valamiből vagy egy gyárban állították elő. Helyettesíthető foláttal, van akinél csak az szívódik fel. Ha sok friss zöldséget és tejet fogyasztasz, azokban is sok folát van.


Én a legolcsóbb B-vitamin komplexet szedtem, amiben folsav is van, mert azt olvastam valahol, hogy ezek segítik egymás felszívódását. Esetleg arra figyelhetsz, hogy a táplálékkiegészítőként engedélyezett vitaminokat senki nem ellenőrzi, hogy tényleg az van-e benne, azok kb. olyanok, mint az élelmiszerek. Viszont van amit gyógyszerként engedélyeztetnek, ott sokkal szigorúbb az ellenőrzés (viszont általában drágábbak is.)


Ha esetleg magnéziumot is szedsz, akkor azt ne a folsavval együtt vedd be, mert akadályozzák egymást. 3 órát kell várni.

2021. jún. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Az első azért nem jó mert központi idegrendszerre ható gyógyszert szedek és bele van írva a tájékoztatóba hogy akkor nem szedhetem
2021. jún. 12. 14:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Femibion 0-t szedtem, abban van ez is meg egy csomó más ami feltölti a szervezet vitamin készleteit.

Ha igazán jót akarsz szedni egyébként akkor folátot szedjél ne folsavat, a folsavat az emberek nagy részének a szervezete nem tudja megfelelően hasznosítani, a folát egy már sokkal jobban hasznosuló formája.

2021. jún. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#4, egyrészt nem az van ráírva, hogy úgy tilos, hanem hogy beszélj az orvosoddal előtte. Másrészt folsav minden folsavtablettában lesz értelemszerűen, ha az akad össze a gyógyszereddel, akkor egyiket sem szedheted. Persze a dózis számíthat, terheseknek is csak 0,4-0,8 mg-ot ajánlanak, lehet hogy a 3 mg-os már sok lenne de mondjuk 0,4 mg (400 mikrogramm) még belefér. Ezt egy hozzáértő tudná megmondani, esetleg egy gyógyszerész.
2021. jún. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
WTN folát csepp.
2021. jún. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én Inofolicot használok, nekem ezt mondta az orvos.
2021. jún. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én Femibion 1et szedek,mert ugyanaz van benne,mint a 0 Femibionba,csak a 0 nagyon drága
2021. jún. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!