Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ezek után hogy ne görcsöljek...

Ezek után hogy ne görcsöljek rá a gyerek témára?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok. 3 éve hallgatom anyamtol, anyosomtol meg kb az összes rokontol hogy nálunk mikor lesz baba? Miert nincs még baba? Nem félünk e hogy kifutunk az időből?... stb.

Most döntöttünk el hogy tartunk ott hogy akkor legyen. Fél éve probalkozunk, az orvos egy csomó problémát talált nálam, túl vagyok azóta 2 kemiai terhessegen is. Anyamek ugy beperaztattak ezzel a kifutsz az időből szöveggel hogy kb minden honapban tiszta gorcsben vagyok h megjon vagy nem jön meg. Most meg azt vágják a fejemhez hogy mit gorcsolok ugy ra es nem igy kellene viselkednem. Hogy tereljem el a gondolataimat?


2021. jún. 14. 11:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
31%

Alapból szeretnétek, csak később? Vagy nem is nagyon szeretnétek, csak ha már ennyire csesztetnek, akkor úgy döntöttetek, hogy legyen?


Ha még nem szeretnétek magatoktól, akkor miért nem? Nincs még meg az anyagi biztonság?

2021. jún. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
55%

Ti szeretnétek babát, vagy inkább a körülöttetek élők miatt szeretnétek? Ne külső nyomásra tegyétek, csak ha igazán ti is szeretnétek. Nem lesz jó senkinek, ez a ti életetek, nem az övék. Szerintem bőven van még időtök, több olyan nőt ismerek, aki később vállalt gyereket és tök jól megvannak. Pl. az egyik 39 volt mire összejött, ő nagyon megszenvedte igaz, több lombik és vetélés is volt, de azt mondja megérte, remek anyuka. Egy másik barátnőm 34 volt első gyermekénél, aztán 36 a másodiknál, mind a kettő egészséges.

A korod ideális ahhoz, hogy szülj, és még nem késtél el, (könnyű mondani), de ne görcsölj rá, akkor még nehezebb. Próbáld megnyugtatni magad, ne másoknak akarj megfelelni, támogassátok egymást a pároddal. Ez a ti ügyetek, nem a szülőké. Úgy érzem nagyon meg akarsz felelni, ne tedd. Bízz magadban, és nyugodj meg, ez nem lehet elvárás, hogy na most te aztán szülj, evvel nagyon nagy terhet raknak rád (nem lehetne ezt megmondani nekik?). Kívánok neked termékeny időszakot(ha ti is úgy szeretnétek a pároddal), támogassátok egymást, és próbálj megnyugodni, táplálkozz helyesen, támogassátok egymást a pároddal, és ne görcsölj rá annyira. Így is teljes értékű ember vagy. Sok erőt neked, ne keseredj el. :)

2021. jún. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Igen, szeretnénk már babát. Eddig is szerettünk volna csak még nem voltunk ugy berendezkedve hogy egy készen legyünk egy gyereket nevelni. Most már elertuk amit el akartunk és jó lenne ha lenne. Csak hát a környezetem mar szinte belehajszolt abba hogy ragorcsoljek. Illetve a parom 40 éves már es nagyon nem szeretném húzni az idejét se sokat...

2021. jún. 14. 13:12
 4/19 anonim ***** válasza:
13%

Ha az én párom lenne 40 éves, akkor én már nem kezdenék bele. Apukám 42 és nagyszülő (nem, sem romák nem vagyunk, sem pedig egzisztencia nélküliek. Diplomás, átlagos család vagyunk). Van egy 8 éves öcsém is és bőven látom, hogy sok neki már ennyi idősen. Pedig sportos, jó fizikumú.

50 évesen futni egy örökmozgó 10 éves után nem olyan könnyű.

2021. jún. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%

4 akkor szüljél 15 évesen 16 éves apától, ekkora baromságot is rég láttam, mint amit ide leírtál.

Az csak rajtad áll, hogy mennyire görcsölsz rá, a teherbeesést nem befolyásolja, csak a hangulatodat.

2021. jún. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
22%

Köszi utolsó, 21 évesen szültem,

apukája 24 :)

2021. jún. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Ha szeretnéd a babát, akkor be görcsölj rá. Nyaggattak, de nem engedtél a nyomásnak és ezt helyesen tetted.


Már elhatároztad,magadtól is, hogy szeretnél, innentől kezdve egy szavuk sem lehet a szüleidnek. A többi meg nem rajtad múlik. Szóval felesleges rágörcsölni.

2021. jún. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%
Látom itt mindenki válasza 0%
2021. jún. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
58%

Először is 30 évesen még nem kell aggódnod azon hogy kifutsz az időből. Sokan szülnek 30 körül probléma nélkül, anyám 32 volt amikor születtem pedig az se ma volt. Úgy 35-40 között szokták elkezdeni kockázatosnak tartani az orvosok.

Lehet hogy érdemes lenne kicsit leépíteni a rokonságot, mert úgy tűnik ők az egyik nagy forrása a nyomásnak. Nem kell megszakítani a kapcsolatot, de jelezzétek hogy nem akartok erről beszélni, ritkítsátok a találkozásokat és gyorsan zárjátok le a témát ha felhozzák. Ne engedjétek hogy stresszeljenek.

Az orvosoddal beszélj az aggodalmaidról, kérd meg hogy segítsen reálisan látni a természetes teherbeesés esélyét és az esetleges más lehetőségeket. Akármi is lesz a válasz, nyugodtabb leszel ha tudod mire számíthatsz.

Tölts sok időt a pároddal, szervezzetek programokat, találkozz a barátaiddal, kösd le magad azokkal a dolgokkal amik most örömöt hoznak az életedbe. Próbáld korlátozni a teherbeesési tippek, mamiblogok, termékenységről szóló cikkek olvasgatását. Természetesen tájékozódni kell, de ne eméssze fel a mindennapjaidat hogy reggeltől estig csak ezzel foglalkozol. Ha nagyon megvisel mentálisan a sikertelenség, menj el egy pszichológushoz pár alkalomra hogy segítsen kezelni ezeket a gondolatokat.

2021. jún. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%

40 évesen szültem a fiam, én is lehetnék már nagy mama is van 2 felnőtt gyerekünk is, de ekkora baromságot, hogy 40.évesen a pasi már ne legyen apa, hanem nagyapa😂😂😂.

Amúgy 30 évesen ne parázz ha 1 év múlva sincs akkor is időbe vagytok, hogy medőségibe menjetek. A para ellen meg úgy sem tud tenni az ember, az jön😁😁 tudom

2021. jún. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!