Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetséges teherbe esés,meg...

Lehetséges teherbe esés,meg az egészséges terhesség kihordása,harmadik babánál 49 évesen,vagy 45 éves kor felett?

Figyelt kérdés

2021. jún. 17. 14:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Lehetséges,de jóval kockázatosabb,mint ha pl. 39 évesen hordanád ki.
2021. jún. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
34%
Még ha lehetséges is, akkor se vállalnám be, még ha az átlag életkort 70-80 évre lőjük be, akkor is mondjuk 25-30 évesen hamar lenne hogy elvessze a gyerek a szüleit szerinte.. :( és persze az unokákat meg a részéről lehet hogy meg se éli..
2021. jún. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%

Anyukám 45évesen, varatlanul esett teherbe. Az egész terhessége problemás volt, több mint a felét kórhazban töltötte. 1 hónappal korábban sürgősségi császárral kiszedték a babát.

(Hozzáteszem anya makk egészséges a mai napig, 5 gyereket szült ezen kívül, mind probléma mentes terhesség volt).

Mivel kalkuláltak, lehet az érettségijét sem élték volna meg, örökbeadás mellett döntöttek. 5 éve.

2021. jún. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Én nem a teherbe esést látom problémásnak, hanem a gyerek felnevelését.
2021. jún. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Lehetséges.

Várandósan, szülésfelkészítőn jártam, ahol a magam 32 életévével az egyik legfiatalabb anyuka voltam. 35, de leginkàbb 37 felettiek voltak a kismamák, akik közül szinte mindenki- 1 kivétellel -az első babáját várta.

Volt 4-5 kismami 40 felett, ilyen 40-47 között. Úgy tudom, mindenkinek rendben volt minden.

Ezen kivül van egy ismerősöm, aki ugyan lombikkal de ikrekkel lett vàrandós 49 évesen. Egészséges gyerekei születtek, egy kisfiú és egy kislány. Nyilván a terhesség a szokásosnál is jobban volt nyomonkövetve, de alapvetően rendben volt.

Tehát minden lehetséges, csak kérdés mennyire jó döntés, a fenti hozzászólók válaszai alapján is ítèlve. Ezek elgondolkoztató gondolatok azért.


Minden esetre, bárhogy is alakuljon a kérdéses hölgy sorsa, jó egészséget kívánok és sok sikert.

2021. jún. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Mostohám 48 évesen várta az utolsó babáját, ő már nem tervezett volt csak becsúszott. Problémamentes volt a terhessége.
2021. jún. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
Lehetséges, de nem átgondolt. Nagynéném 44, majd 46 évesen szült. Sajnos az első gyermek tragikus balesetben meghalt 17 évesen, utána vállalta a két gyereket. Bonyolult terhességek voltak. De nem ez a gond. A nagyobbik 22 éves, a kisebb 20. Sajnos nemrég a nagynéném covidban meghalt, 66 éves volt. A gyerekek itt maradtak idősödő, beteges édesapjukkal. Még egyetemre járnak.
2021. jún. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem én a korom miatt aggódnék.hogy fel tudnám e nevelni,tisztességesen

Nehéz dolog,az utolsónak is igaza van

2021. júl. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Hát most nem azért, én sem vagyok az időskori szülés híve, de az én apám 21 éves koromban, 55 évesen halt meg. Kiszámolható, hogy egyáltalán nem volt idős, amikor születtem, aztán mégis. Csomó esetet hallani, amikor harmincas éveiben távozik el tragikus hirtelenséggel valaki, akár betegség, akár baleset következtében. Másfelől meg a férjem nagymamája már lassan a 90-et tapossa. Oké, hogy ő nagymama, de ha 50 évesen szült volna gyereket, az is most már majdnem 40 lenne, és még mindig jó egészségnek örvend a néni (kipp-kopp), szóval simán lehet, hogy lesz itt még néhány jó éve. Tehát önmagában az, hogy valaki idősen vállal babát, nem jelenti azt, hogy nem tudja felnevelni vagy nem éri meg az érettségijét meg hasonlók. Van benne rizikó, nem az, de egyébként sincs garancia rá.


Amúgy lehetséges a teherbeesés is és az egészséges terhesség is, de sokkal kisebb valószínűséggel. Ebben a korban már inkább a nagyszülőségre van berendezkedve az ember teste, nem az újszülöttel való éjszakázásra meg a járni tanulóhoz hajolgatásra.

2021. júl. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Egyet értem az utolsóval, az én apukám 41 évesen halt meg, amikor én 16 voltam. Nem lehet erre alapozni.
2021. júl. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!