Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 2 napja késik a menstruaciom,t...

2 napja késik a menstruaciom,teszteltem pozitiv lett.Volt mar 2 vetelesem,akkor orvos mondta hogy ujra pozi tesztnel rogton kezdjek szedni progeszteront.Utrogestan szajon at.Aki hasonlo cipoben jart leirna a tapasztalatat?

Figyelt kérdés

2021. júl. 3. 00:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Néztetek progeszteron szintet, vagy ez csak olyan hasraütésszerű dolog?

Nekem is adták volna, de nem nézték a szintet. Megnézettem magánlaborban, jó volt, nem szedtem be a progeszteront, baba jól van.

Egyik barátnőm barnázás miatt kapta, neki elmúlt, babának semmi baja nem lett. A másiknak néztek prog.szintet, jó volt, mégis fölírták, és beszedte, annak a babának se lett semmi baja.

2021. júl. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez ilyen bevett rutin, hogy vetélés után felírják találomra. Nekem a nőgyógyász ismerősöm írt fel, de csak hüvelykúpot, és azt mondta akkor kezdjek használni 3x1-et, ha barnáznék. Nem barnáztam. Magánban megnézettem a progeszteronomat, teljesen jó volt. Én feleslegesen nem akartam elhasználni. Elvileg akinek a progeszteron, a sárgatest a probléma, annak segíthet a pótlás. Állítólag ártani nem árt (oké, sok gyógyszerre ezt mondják, van aki elhiszi van aki nem).

Én a helyedben ha tehetem gyorsan elugranék egy laborba, és utána kezdeném el szedni. Mármint ha eddig nem vérvétellel volt bizonyítva a sárgatest elégtelenség.

2021. júl. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ciklus 23. Napján nézettem progeszteront akkor 34.5 nmol/l volt, nem tudom az mennyire számit jónak,mert még nem jutottam el orvoshoz azóta. Egyébként nézettem már igen regebben is es akkor elég kevés volt. Inzulinrezisztenciam van,valószinuleg befolyásolja.
2021. júl. 5. 08:43
 4/6 anonim válasza:
4 spontàn vetélés utàn gondoltam arra, hogy az alacsony progeszteron miatt nem tud megfelelően beágyazódni. A következő halvàny terhességi tesztnél már kezdtem szedni a Duphastont reggel/este.Közben nézettem hetente a laborban vérből a prog. szintet. Egyre csökkent. Ekkor a doktornőm javaslatára Arefamot vettem este , reggel Duphastont. Most 14. hétben járok. Sok spontán vetélés oka az alacsony prog. szint. Hiába jön létre a terhesség, ha nem tud megfelelően megtapadni.
2021. júl. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem 2 vetélés volt nagyon korán. Utána mentem endokrinológushoz, ahol bebizonyosodott az alacsony progi szint. Most a pozi teszt óta használok 2x2 utrogestan kúpot és jól vagyunk, erősödünk, panaszmentesek vagyunk. Csütörtökön megyünk az első UH-ra.
2021. júl. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is kaptam a progeszteron kúpot amint eljutottam orvoshoz..akkor még nem latszodott semmi,csak a vastag nyálkahártya aztan meg 1 hetre ra kaptam idopontot amikor kiderult hogy méhen kìvul van.. De nektek gratulalok! Remélem legkozelebb nekem is sikerul.
2021. júl. 27. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!