Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kimaradt fogamzásgátló? Kit...

Kimaradt fogamzásgátló? Kit hívhatok?

Figyelt kérdés
Az új levél első hetében járok. Este 7kor szoktam bevenni a tablettát, de tegnap elfelejtettem, ezért ma fél 8kor vettem be. A tájékoztató szerint, ha az első héten egy tabi kimarad, és 12 óránál több idő telt el, (esetemben kb 12 és fél óra), akkor mielőbb be kell venni a kimaradt szemet, és fel kell hívni a kezelőorvost, mert fennáll a terhesség lehetősége. Magánrendelőbe ha betelefonálok, úgy, hogy nincs az orvosomnak ma rendelési ideje? A telefonszámát nem tudom. Vagy hova kellene telefonálnom?

2021. júl. 10. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Mikor szexeltetek? Amúgy a nogyogyaszati ügyeletet lehet hívni.. vagy a sürgősségi fogamzásgátló ambulanciát ha van olyan nálatok. Vagy írsz egy emailt az orvosnak ha az email címet tudod...ilyesmik.
2021. júl. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolod, hogy azért mert 1 szem később lett beszedve máris terhes vagy? Ne aggódj...nem vagy terhes és a tabletta is ugyanúgy véd. De ha nagyon stresszes vagy ez miatt, akkor használjatok gumit a ciklus végéig. Az orvos se fog tudni mást mondani.
2021. júl. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Hívd a NASA-t, ez már nemzetközi ügy... Viccet félre téve, szerinted ki fog ezzel foglalkozni? Amikor én gyógyszert szedtem, akkor volt hogy több is kimaradt, de eszembe nem jutott volna telefonálgatni... Egy szem kimaradásától nem leszel terhes. A peteérés több napig tartó hormonális folyamat. Hány éves vagy? Hol voltál biológia óra helyett?!!
2021. júl. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az a helyzet hogy a közelünkben nincsen nőgyógyászat,a dokinak nem tudom az email címét sem. Csütörtökön voltunk együtt a párommal egyébként. Nem aggódnék, ha a tájékoztatóban nem lenne benne h fennáll ebben az esetben a terhesség lehetősége. Igen, kiegészítő védekezés kell az elkövetkezendő egy hétben majd.
2021. júl. 10. 08:36
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
12 órán belül kell pótolni a kimaradt szemet. Ebből te fél órával csúsztál ki, így nagyon-nagyon-nagyon minimális az esélye, hogy gond legyen. A doki sem fog tudni mást mondani, sem csinálni. Másik gyógyszert nem adhat, és annyit tudsz tenni, hogy most védekezel máshogy is, plusz a tablettamentes héten tesztelsz egyet.
2021. júl. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy normális hangnemben válaszoltatok! Igen, ez a logikus, hogy nem lesz ebből probléma. Ha más kérdezte volna, én is ezt írnám, csak teljesen más, ha az ember benne van. Elengedem a dolgot, legyen szép napotok!
2021. júl. 10. 09:31
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem lesz semmi probléma, ha szeded tovább a megfelelő időpontokban. Akkor lenne gond, ha ez rendszeres dolog lenne.
2021. júl. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!