Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Elmaradt mensi után mikortól...

Elmaradt mensi után mikortól nem "érdemes" tesztelni, ha negatív az eredmény? Mikortól gyanús, hogy nem baba, hanem betegség van a háttérben?

Figyelt kérdés

5 napja késik a menstruációm, azóta csináltam 3 tesztet, de mind negatív lett (igaz ebből 1 volt reggeli vizeletből, de gondoltam ennyi idő után kimutatná délután is) .

Előző héten többször is hányingerem volt a semmiből és egyszer hánytam is, de nem kerítettem neki nagy feneket, azt hittem gyomorrontás lehet a háttérben, főleg hogy úgy olvastam ilyen korán még nem lehet a hányinger a terhesség tünete.

Semmilyen PMS tünetem nincs és nem is volt maximum a pattanások sűrűsödése.

Párommal a baba lenne a cél, de nem szeretném túlgondolni.


A fő kerdesem az lenne, hogy az elmaradt mensi után mikortól érdemes elmenni orvoshoz?

Mikortól nem "érdemes" tesztelgetni és inkább szervi/hormonális problémára gondolni?


Válaszokat előre is köszönöm! :)



2021. aug. 2. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy 5 napja késik? Ciklusok hossza?
2021. aug. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
2 hetes késésnél már biztosan nincs terhesség, hiszen elviekben aktustól 2hét múlva mutathat a teszt pozitívat
2021. aug. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1/2 köszönöm a valaszod! :)

Május elején hagytam abba a fogamzásgátlót 6 év után, ezt követő ciklusaim mind 28 naposak voltak, de tudom mivel ez nem sok ciklust jelent, ezért annyira nem releváns. Jelenleg 33. napnál járok. Elképzelhető, hogy a tabi abbahagyása miatt is lehet ez a "késés" ?

Nem a babát szeretném bemagyarázni, még csak most kezdtünk próbálkozni, úgyhogy teljes türelemmel állunk a dologhoz, inkább azt szeretném tudni, hogy mikortól kellene dokihoz fordulni.

Sajnos 2 éve kezdeti méhnyakrák gyanús elváltozás miatt volt egy kisebb egy napos műtétem és ezek után sokkal jobban figyelek az egészségére és a testem jelzeseire. Lehet túlságosan is. 😅


1/2 köszönöm az információt, hasznos volt! :)

2021. aug. 2. 22:35
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Tabletta elhagyása miatt is lehet. Ovulációt tudod mikor volt? Mert ha később volt peteérésed akkor lehet azért negatív a teszt
2021. aug. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez tuti a foggatlo miatt van. Amikor abbahagytam anno, az elso 2 ciklusom normalis volt, viszont onnantol kezdve 2 havonta menstrualtam egy darabig.
2021. aug. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sem jon idobe ha nem volt peteeresed vagy cisztaval alakult.

Nekem legalabb is igy volt. Volt hogy kimaradt egy egesz honap es 60 napra jott meg

2021. aug. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Biztos ovuláció után 14 nappal kb. 98%, hogy kimutatja. De legyen 16 nap. Ha ezután sem mutatja, nem vagy terhes. Ha nem tudod az ovulációt, csak találgatni lehet, mert kb. bármikorra csúszhatott.
2021. aug. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia :) ha 10 nap mulva nem mutatja akkor tuti hogy nincs baba, én pont így jártam utolsó mensim Júni 7 volt és 10nap után teszteltem 3.jára de negatív volt nem is teszteltem tovább és ma reggel meg is jött (sajnos), szerintem várd meg a kövi mensit ha az sem jön akkor doki mindenképp, nekem most volt péntekre időpontom :D
2021. aug. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igazából nem tudom jár-e erre még valaki, de azért gondotam megírom, hogy rákövetkező hónapban se jött meg a menzeszem, újra tesztelem mielőtt hívtam az orvost és igen erős pozitív lett.

Nem tudom miért nem mutatta ki a teszt annó.

Mostmar 18+5 napos vagyok a kisfiammal. :)

2021. nov. 17. 21:42
 10/11 anonim ***** válasza:

Dejoo, gratulálok :)

En 20 hetes vagyok szinten fiuval 😊

6 os voltam

2021. nov. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!