Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kétszarvú (szív alakú) méhrend...

Kétszarvú (szív alakú) méhrendelenességgel teherbeesés és egészséges terhesség?

Figyelt kérdés
Lányok, azok tapasztalatára lennék kíváncsi, akik így teherbeestek. Mennyi időbe telt a teherbeesés? Előfordult vetélés? Hány hetesen született a baba?

#szívalakú #kétszarvú #Méhrendellenesség
2021. aug. 6. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kétszarvú, és a szív alakú méh orvosilag teljesen mást jelent:

Kétszarvú a méh (uterus bicornis), ha két különálló méhüreg van.

Szív alakú a méh (uterus subseptus), ha csak a tetején van egy behúzódás, de a méhüreg ettől még egy, csak deformált.


A kérdés alapján nekem nem egyértelmű, hogy neked melyik van, ezért csak részben tudok válaszolni:

Nekem a kettő közötti fejlődési rendellenességem volt, amikor is egy belső sövény miatt két külön méhüregem, belső méhszájam, és részben két méhnyakam volt; de ezt műtétekkel (nekem 3 volt) rendbe lehet tenni, és a sövény eltávolításával a méhüregek egyesíthetők.

A teherbeesés operálatlan és operált esetben is nehezített; nekem műtét előtt egyáltalán nem is sikerült.

Műtét után sem könnyebb a belső hegesedés miatt, de nem lehetetlen. Nekem 6 évbe, és sok lombikba telt, és sajnos az első terhességem (iker) csak a 20. hétig tartott.

A másodikat nehezen, és nagyon rizikósan, méhszáj záró műtéttel sikerült kihordanom.

2021. aug. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyukámnak szív alakú méhe van és extratermékeny volt. 3 kihordott és 2 megszakított terhessége volt. A megszakítások amiatt voltak szükségesek, mert spirál mellett esett teherbe és rossz helyen ágyazódott be az embrió mindkét esetben.
2021. aug. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnek félig igaza van. A kétszarvú méh és a szív alakú méh egyáltalán nem ugyanaz. Viszont szív alakú méhként nem a septált méhet szokták említeni (hiszen ott a méh külső kontúrja szabályos, csak belül van sövény), hanem az arcualt méhet, amin csak egy kis behúzódás van, így valóban szív alakja van.


Az arcualt méh inkább csak egy variáció, nem szokta nehezíteni sem a teherbeesést, sem a kihordást.

A bocornis (kétszarvú) egy fokkal rosszabb, ott gyakoribb az infertilitás, vetélés, koraszülés, fekvési rendellenesség. Elég változó, de azért sokan időre kihordják a terhességet úgy, hogy aztán csak a császárnál derül ki, hogy valami nem okés.

A legrosszabb a subseptus, mikor sövény van, de nem a méh teljes hosszában. Na, amellett általában terhesek sem szoktak maradni a nők, vagy ha igen, elvetélnek. Volt egy betegem, aki 4-szer vetélt, mikor kiderült, hogy subseptusa van. Viszont hysteroscoppal megoperáltuk és pár hónap múlva terhes lett, ki is hordta, időre szült.

A teljesen septált elvileg valamivel jobb, mint a subseptus, viszont az előző hozzászóló példájából látszik, hogy az sem túl szerencsés.

2021. aug. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ismerősnek méhsövény miatt volt 2 vetélése (egyik középidős), utána vették észre, megműtötték, lett egy koraszülöttje (sok kórházzal, de már egészséges), azóta (vagy 5 éve) hiába próbálkoznak, bár a másik oldalról is van gond.
2021. aug. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat, nekem úgy tudom teljesen elválasztódik, a teherbeesés megtörtént de 10 hetesen üres volt a petezsák így missed ab lett a vége. Ez lehetett a rendellenességtől? Elvileg jó hekyen volt megtapadva.
2021. aug. 7. 09:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem szív alakú a méhem, a záróra mégis kétszarvú van írva. Ezt csm közben mondta a doki,hogy tudok-e róla és azt mondta,szerencse,hogy teherbe estem. Igazából 2x voltam terhes,az első sajnos nekem is miss.ab lett a 7.héten. A második sikerült. De mindkétszer terhes lettem kb.a 2.hónapban.

Bízom benne,hogy ha szeretnénk második babát,akkor is sikerül. De a csm.szerintem borítékolható lesz mert most is a benyomódás miatt nem tudott befordulni a fiam.

2021. aug. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!