Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Inszeminációra kellene mennem...

Inszeminációra kellene mennem de munkanélküli lettem, mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Szeretném kérni a segítségét, bárkinek akinek tanácsa, jó ötlete van mit lehet ilyenkor tenni. A 2. inszem. lenne, de állásinterjún megkérdezik. hogy van e már gyereke,ill. mikor szeretne?Könyvelést tanultam,de fogalmam sincs mit csináljak most, hazudozzak,hogy 34 évesen még ráérek a gyerekkel?Vagy mondjam meg az igazat, de akkor fel sem vesznek...Segítsetek!!!Előre is köszönöm mindenkinek!!!
2010. aug. 30. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben voltam!!Amikor én mentem interjúra megkérdezték van e gyerekem.Mondtam még nincs!És mikor szeretnék!Mondtam hogy még nincs kilátásban és ennek a veszélye még nem áll fent!!Amúgy meg már meglévő terhességet vagy köteles bejelenteni!!Hogy néz ki ha előre mondod hogy ekkor és ekkor lesz gyereked!!Még azt sem tudod mikor lesz belőle baba!!(sajnos).Nekem 1 év inszem és 2év lombik után lett baba!
2010. aug. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az állásinterjún rezzenéstelen arccal válaszolj az ilyesmi kérdésekre valami ködöset. Tudni kell, hogy direktben meg sem kérdezhetik, illetve nem tehetnek különbséget a jelentkezők között az alapján, hogy akar-e gyereket vagy nem.. (mert az már diszkrimináció lenne) Két fontos írást javaslok figyelmedbe, az egyik a lombikprogramban (vagy hasonló) résztvevők munkajogi védelméről szól!! [link]

A másik cikk ugyanott: Vissza a munkába - Álláskeresési tippek anyukáknak, ez utóbbiban van szó arról, mit kell mondani az állásinterjún, ha a gyerekről kérdeznek....(de ez a cikk csak regisztráltak számára elérhető)

2010. aug. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én mindig azt mondtam, hogy még csak most volt az esküvőnk és szeretnénk még kettesben lenni, majd később akarunk csak babát. De persze ez nem igaz, mert több mint 3 éve próbálkozunk. Ha ezt elmondanám, szóba sem állnának velem sehol. Úgyhogy hazudj, sajnos ebben a helyzetben muszáj. Tudom, hogy szar, én is mindig attól féltem, hogy ráül az arcomra, és látják rajtam, hogy nem igaz.
2010. aug. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólók hasznos és biztató válaszait!!Azért nagyon nehéz a helyzetem mert 11 éve vagyok házas, és kb 3-4

éve próbálkozunk a babával..(kb 1 évig antibiotikumot szedtünk a férjemmel,kivették a mandulámat(gócpont volt),a férjemnek herevisszér műtéte volt)az első inszem. nem sikerült,és most nem tudok továbbhaladni az úton..

Tudom, hogy ez nem egy álláskereső portál, de aki tud az

ismerősei között olyan lehetőséget,ami számvitel-pénzüggyel kapcsolatos, kérem jelezze felém.Bármilyen megoldás érdekel.Mivel kb 1 éve volt a petevezeték átfújásom,(ahol persze minden rendben volt) állítólag egy bizonyos eltelt idő után újra meg kell csináni??????

Annyira el vagyok keseredve, már nem maradt más csak annyi hogy bízzak az emberekben.

2010. aug. 30. 15:08
 5/11 anonim ***** válasza:
szia! számvitel -püggyel én a helyedben most körbenéznék az apehnál. tudom, nem a világ legjobb melóhelye, és a közhiedelemmel szemben a lóvé se a legjobb, főleg vidéken, de viszonylag biztos, a fizetést tuti megkapod havonta és ha beteg vagy nem rúgnak ki. hova valósi vagy? elég a megye is ha nem akarod kiírni.
2010. aug. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Budapesten lakom,de nekem közel van Pest megye is(Vecsés,Gyál,Kerepes,Üllő...)

Annyira utálok hazudni,de belekényszerítik az embert..ráadásul szerintem nem is tudok egyből minden kiül a fejemre...az apeh.-et meg fogom nézni.Köszi!!

2010. aug. 30. 22:32
 7/11 anonim ***** válasza:
Harmadik vagyok. Nézegesd az otp, allianz, meg nagyobb bankok karrier rovatát, ezeket az állásokat van, hogy csak oda írják ki, és nem teszik ki álláskereső oldalra. Vagy küldd el az önéletrajzodat munkaerőközvetítőknek, én is így dolgozom most másfél éve.
2010. aug. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves "harmadik", meg fogom nézni!
2010. aug. 31. 14:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Miért nem mentek egyből lombikra? Ennyi év várakozás után és a Te korodban már nem kellene inszemmel kísérletezni! Én a helyedben tuti egyből lombikkal kezdenék. Én is hasonló helyzetben voltam, 30 éves voltam mikor a meddőségibe kerültünk, ott az mondta a doki, hogy inszemmel is lehet próbálkozni, de nem ajánlja, menjünk inkább egyből lombikra. Így is lett és 8 hónap elteltével beköltözött a pocaklakó aki már itt ficánkol a hasamban.


sok sikert!

18 hetes kismami

2010. szept. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A harmadik vagyok. Kedves utolsó, ahová mi járunk (BMC) ott nem úgy van, hogy én lombikozni akarok és kész. Mi 35 évesek vagyunk és ha lehetőségünk lett volna az inszemre az eredményeink alapján, akkor inszemre kellett volna mennünk 6-szor egymás után, mire eljuthattunk volna a lombikig. A másik két lány, akikkel együtt voltam leszíváson és beültetésen, mindkettő 40 éves volt és előtte végig kellett csinálniuk az inszemeket.

Kicsit elkanyarodtam az eredeti témától, bocsánat. Hoztam még egy címet kedves kérdező, ahol tudsz munkát nézni: www.kozigazgatas.gov.hu próbáld esetleg itt is. Sok sikert!

2010. szept. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!