Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit kaphat az a nő az államtól...

Mit kaphat az a nő az államtól, ha munkanélküli alatt teherbe esne?

Figyelt kérdés

Egy ismerő nevébe kérdem van két fia ,de szeretnének még egy lánykát is,de kb. 1 hónapja munkanélküli,mert a fiával volt táppénzen otthon júli 22ig. 22től volt kereső képes,de 22én pihenője volt a beosztásában.Erre a főnöke kirúgta,mert azt mondta neki aki táppénzes annak nem jár pihenő. Közbe keres álást egy helyre már beadta lassan 3 hetes ,de még nem szóltak neki,de közbe próbálkoznak is. 2év munkaviszonya elvileg megvolt neki most legutóbb.A kérdés ha besikerülne a bébi akkor kap e vmit,hogyan tovább? Valaki hasonló cipőben ,aki okosabb ezen a téren?

Előre is köszönöm a nevében.


2011. szept. 22. 09:51
 1/5 A kérdező kommentje:

3 hete adta be-elírtam :D


Csak az a bosszantó,ha a beóban pihenője volt és már akkor kereső képes volt akkor még jó,hogy a beosztása szerint ment,pláne ha nem szólnak neki hogy beteg állomány miatt nem jár a pihi, hanem az is munkanap.

2011. szept. 22. 09:56
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia, ha minden igaz 9 hónapig még jár a munkanélküli. Csak jövőre lesz 3 hónap. Addig csak munkanélkülit kap, ha megszül, akkor a gyed-et, vagy a gyest, De a betöltött 19. hét után, már háromgyerekes nagycsaládosnak számít, úgyhogy vannak kedvezmények. Meg tudod nézni a nagycsaládosok kedvezményei oldalon. (Mi is most gyúrunk a harmadikra)
2011. szept. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azt mondták neki a munkanélkülibe hogy 90napig jár neki

2009 nov. 21-től 2011 aug.31ig volt munkaviszonya.

2011. szept. 22. 13:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudtam, hogy már az új törvény szerint állapítják meg. Akkor sajna csak 3 hónapig kapja. Mondom nézzetek körül a nagycsaládos kedvezmények oldalon.
2011. szept. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valószínű nem az új törvény miatt jár neki 90 nap, hanem mert csak annyi ledolgozott napja volt, amiből 90 nap jött össze neki!

Legalábbis én úgy tudom, január 1.-től lép életbe a maximum 90 nap!


Én május óta vagyok munkanélküli, a baba is akkor fogant, viszont sajnos csak 7 hónapig jár nekem a munkanélküli, amit még ha a törvények is úgy akarják meg tudok hosszabítani.

Egyszeri anyasági támogatást, gyest és családi pótlékot biztosan fog kapni, mert ezek nem a letöltött munkaidőtől függnek, hanem alanyi jogon járnak, illetve ahhoz kötődnek, hogy az orvosi vizsgálatokon megjelent e.

A gyed illetve a tgyás pedig majd attól függ, mikor születik a baba, mert ott meg kell lennie x időn belül x ledolgozott napnak.

Ha még idén besikerülne a baba, akkor kapna gyedet és tgyást is, én így tudom, bár az összege az álláskeresési segély összege miatt nem lenne túl magas.


Amúgy ajánlom neki, hogy menjen be a munkanélküli központba, ha teherbe esett, és akkor kérdezzen, mert sajnos annyira változnak a törvények mostanság, hogy mire oda kerül, hogy mondjuk szülne, ki tudja mi hogyan lesz!


Nekem amúgy novemberben jár le a munkanélkülim, februárban jön a baba és van egy olyan lehetőség, hogy tudok rajta még 90 napot hosszabbítani, de nekem sem mondták tutira a munkanélküli központba, hogy egyáltalán majd tudok e hosszabitani, azt tanácsolták, hogy majd novemberben amikor aktuális akkor tuti választ tudnak adni.


Az, hogy a nagycsaládosoknak mi jár, azt sajnos nem tudom, de még érdemes az önkormányzatnál, ahol lakik különböző kedvezmények után érdeklődnie, mert van hogy az önkormányzat is segít ilyen esetben!

2011. szept. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!