Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mitől függ, hogy mi lesz a...

Mitől függ, hogy mi lesz a magzat neme?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy a férfin múlik, hogy melyik kromoszómájú spermája nyer. De függ még valamitől? Vagy tényleg csak 50-50? Azért is kérdezem, mert vannak olyan családok ahol 4 egynemű születik sorban, például. Ott van valami más rejtett tényező is?

2021. aug. 27. 19:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Akkor mégsem írtam orbitális nagy butaságot. 6,8-as voltam
2021. aug. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

igazából a kérdés tényleg nem az volt, hogy hogy lehet befolyásolni a gyerek nemét, hanem hogy mi befolyásolja.

populacios szinten ha nem avatkozunk be akkor a véletlen: szinte 50-50 % a nemek aranya szuleteskor. Az egyes pároknál is lehet véletlen hogy 4 lanya van pl.

Lehet beszélni az idozitesrol, de annak sincs hatasa statisztikailag... Meg a hüvely pH értéket elképzelem, hogy egyéni szinten hatással lehet a spermiumok túlélésére. Azt meg hogy a petesejt hogy "válogat": nem a nemi kromoszóma alapjan. A spermium feji részén lévő fehérjék nem tudom hogy függnek e a nemi kromoszomatol.

2021. aug. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!