Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után milyen tapasztalataitok voltak?

Figyelt kérdés

35 éves vagyok. Kb. 6 éve szedtem a Symicia-t, volt pár 2-3 hónapos szünet ezidő alatt, utoljára március-április. Ilyenkor normális volt a vérzés mindig. Május 1-jén kezdtem az utolsó 3 havit, július 16-án kezdődött az utolsó megvonásos vérzésem, augusztus 5 és 8 közt (az utolsó szemeknél) csak nagyon enyhe barnázás volt. Mindeközben eldöntöttem, hogy befejezem, mert a libidóm nemhogy 0 lett, majdhogynem mínuszban volt… illetve rájöttünk a férjemmel, hogy szeretnénk még egy babát (a fiunk 11, a lányunk 8 éves), mielőtt késő lenne. A peteérést fixen éreztem mindig, általában bal oldalon, most aug. 23-án estefele volt, de csak 25-én tudtunk együtt lenni. Ha a 14 napot veszem alapul, akkor hétfőn (nem) kellene megjönnie.

Tudom, minden szervezet más, de amíg várakozom, szívesen olvasnám a ti tapasztalataitokat.



#baba #terhesség #Fogamzásgátlóabbahagyása
2021. szept. 4. 05:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért tartottál szüneteket közte?! 🤔

Ez, hogy abbahagyom, elkezdem, abbahagyom, elkezdem.. egy sima hormonzavart is okozhat

Az ovudat honnan tudod, hogy akkor volt?!



Egyébként én 9 év FOLYAMATOS szedést hagytam abba, következő hónapban a rendes mensit megvártam, nem a megvonásos vérzést, utána terhes is lettem egyből.


Utána másik gyógyszert szedtem 8 hónapig, na ez gallyravágta a suervezetem, 1 év kellett, hogy terhes legyek (pontos mensim volt, uh-val követett peteérésem, mégsem jött össze)

2021. szept. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tavaly nyáron és idén tavasszal volt szünet, kényszerűségből: a nőgyógyászt, a háziorvost képtelenség volt utolérni időben, így mikor végre megvolt a recept, várnom kellett ugye a ciklus első napjáig. Mondjuk más szakrendeléssel is így jártam.

Az ovulációt pedig huszonéves korom óta minden alkalommal érzem: amikor még nem tudtam, mi ez a feszítő, kellemetlen érzés, ami hirtelen elmúlik egy idő után, nagyon zavart, azt hittem, valami baj van, de a doki mondta, hogy ezt néhányan tapasztalják, a tüszőrepedés előtt közvetlenül. Nos nekem általában bal oldalon feszít, egyértelműen ismerem már a jellegét.

2021. szept. 4. 10:07
 3/5 A kérdező kommentje:

Az kimaradt, hogy olyan is volt, hogy a doki azt mondta, fellőtte az e-receptet a felhőbe, engem meg a patikában hülyének néztek, mert a fasorban se volt. Persze újra telefonálás, próbálkozás, mindeközben telt az idő.

De bármi is legyen, nem kell újra semmilyen gyógyszer.

2021. szept. 4. 10:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezért kell időben gondolkodni 🤦‍♀️

Nekem a 9 év alatt valahogy 1x sem ment ez ki a fejemből 🤷‍♀️

2021. szept. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
16 év gyógyszer után pattanások, első 2 hónapban brutális alhas feszülés peteérés környékén, majd abbamaradt tüszőrepedés után. Elvékonyodott a méhnyálkahártyám, de az e vitaminnal jól helyre hozható. Ciklusok: 26, 28, 40, 31, 31 (és a mostani is az lesz LH teszt és peteérés érzés alapján) bár reményeim szerint nem új ciklus fog kezdődni, hanem babavárás.
2021. dec. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!