Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Várjunk a vizsgálatokkal?...

Várjunk a vizsgálatokkal? Merre induljunk? Kilenc sikertelen hónap

Figyelt kérdés
30 éves vagyok, 5 éve szültem (másik férfitól). Rendszeres a menzeszem, s van egy 3. napi vérvétel eredményem (21. napi covid miatt nem készült). A hormonok tökéletesek, mint minden más amit akkor megnéztek (nagyon részletes vérkép készült). Az együttlétek mindennaposak, szóval olyan nincs, hogy ne legyünk jókor együtt. A férjem volt urológusnál, aki nem kért labort (magán tippek jöhetnek), csak UH-t készített + manuális, ezekszerint minden rendben (nincs visszértágulat, gyulladás stb...). Ez a 9. hónap, hogy nem esek teherbe. Ismerem a testem, tudom mikor van peteérésem, tudom követni a ciklusom, görbét nem készítek, mert az alvásom katasztrófa. Ti megvárnátok a bűvös egy évet, vagy elindulnátok az orvosokhoz?
2021. szept. 12. 12:27
A kérdező szavazást indított:
Várjunk még, türelem
Felesleges várni, maximum a pénztárcánk bánja
28 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Én a helyedben megcsináltatnám rendesen a 3. és 21. napi vérvételt, illetve a páromat elküldeném spermavizsgálatra.

Utána már a 10-11. sikertelen hónap lenne, mennék az eredményekkel dokihoz.

2021. szept. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Én nem vagyok a természet megerőszakolásának híve, amíg nem muszáj, vagyis nem szerettük volna ezt művi beavatkozásra bízni, amíg nem muszáj.

Én megnyugtatásként annyit tennék, hogy egy cikluson belül csináltatnák 3. és 21. napi hormon panelt is. Ezt megcsinálják magán úton is, de zsebbe nyúlós sajnos. Nőknél, UH, szervi vizsgálat, nézzék meg van-e bármi eltérés. Illetve a párodnak egy sperma vizsgálatot. Ha ebben már van eltérés, akkor egyértelműen érdemes orvosi segítséget kérni, ha nincs, akkor még várnék és a saját kis szintemen próbálnék megoldást találni. Illetve mi így is tettünk. :)

Termékenységtudat tanfolyam szerintem elképesztően jó. Már általános iskolában kéne tanítani minden lánynak és utána erősíteni a használatát. De te tisztában vagy a ciklusoddal, ez már tök jó.

Érdemes odafigyelni az egészséges táplálkozásra, sportra és az aviva tornát is érdemes elsajátítani akár mindkettőtöknek. Ténylegesen olyan mozdulatsorokból áll, ami a hormonháztartás kiegyensúlyozására, az alhas, vagyis a női nemi szervek vérkeringésének fokozására szolgál. Ha jó oktatóhoz mész, akkor célorientáltan tanítja meg a gyakorlatokat és azok erősségét a teherbeeséshez. Én hónapokig szemeztem vele, mire bejelentkeztem az alap tanfolyamra. Hát megbántam. Már sokkal sokkal korábban kellett volna. Nemcsak a mozdulatok, már a közeg is tök jó érzés. Sorstársak, közösség ahol beszélhetsz a bizonytalanságaidról, mindenki ilyen-olyan női problémákkal küzd, megszűnik az érzés, hogy "egyedül vagyok" a problémámmal. Valahogy átjárja az ember lelkét a békesség. Nekünk végül pontosan 1 év után sikerült. Bár ebben benne van a 2 hónap oltás miatti kihagyás, ez tény. :)

És akkor végül, de nem utolsó sorban érdemes lélekben is kotorászni kicsit, hogy nem lehet-e bármilyen gátló tényező bennetek. Pl. a lelketek mélyén még nem vágytok babára, csak a társadalmi elvárások nyomnak... (nem mondom, hogy így van, csak egy példa).

2021. szept. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
A vizsgálatok általában csak a pénz lehúzásrol szolnak.Nem egy ismerősöm akkor lett terhes,mikor már meg volt az időpont a lombikra.Vagyis semmi bajuk nem volt.Agyban dől el.Nekünk három hónap alatt összejött,igaz elvetéltem,műteni kellett.Ezután csak két év mulva estem teherbe.Nem mentem orvoshoz,mert 100%-ékra éreztem,tudtam hogy lesz közös gyerekünk.Nekem már van egy fiam előző házasságbol,a férjemnek nem volt.Most két éves a kislányunk.🙏🙏🙏Olyan erősen higgy abban amit szeretnél,hogy más esélye ne legyen,csak meg valósulni.Sok dikert,minden jót!
2021. szept. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
3# Szerintem ez nem pénzlehúzás kérdése. Egyszerűen olyan világban élünk, amikor mindenki azonnal akar mindent. Ugyanilyen a gyerekvállalás kérdése is. Ha 3-4 hónapig nem jön össze, akkor rohanunk az orvoshoz, hazudunk arról, hogy mióta próbálkozunk és bekapkodunk mindent, csak legyen már meg az eredmény. Aztán az első inszem. előtt összejön spontán. Eszünkbe sem jut mit teszünk saját magunkkal, vagy éppen azokkal, akik ténylegesen rászorulnak az orvosi segítségre... Sajnos ilyen világot élünk.
2021. szept. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Én 3 hónap után mentem el. Első gyermekem (más apától) egyetlen alkalomból fogant. Nálam úgy látszik minden rendben. 2 hét múlva párom megy spermavizsgálatra. Én nem várnám meg a pont 1 évet. Meddőségibe is bejutni (pénteken mondták telefonon) jövőre tudunk majd, ha meglesz a párom eredménye, utána jelentkezhetünk.

Mondjuk mi nem szeretnénk lombikot, maximum még az inszem, amit vállalunk majd. De csak ha letelt az 1-1,5 év. Hamarabb nem. Akkor rábízzuk a természetre :)

Párom munkája elég stresszes így lehet nála lesz a gond... A stresszt nem tudjuk még hogyan vonjuk ki az életéből sajnos :(

2021. szept. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Neked van egy gyereked, a hormonjaid rendben.

Szóval első körben az új pasit küldeném spermavizsgálatra....

2021. szept. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megint meg fog jönni, holnap megyek orvoshoz. Az egészséges életmóddal nincs gond, stressz nyilván van, mint a legtöbb középkorú életében, de jól élünk.
2021. szept. 14. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!