Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon szeretnék már terhes...

Nagyon szeretnék már terhes lenni,de nem jön össze. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
8 hónapja próbálkozunk, eddig sikertelenül. Annyira el tudok keseredni sokszor, olyan szépen elterveztünk mindent. Meg volt az esküvő, felújítottuk a házat,meg vannak a gyerekszobák és én azt hittem ahogy úgy gondoljuk hogy jöhet a baba pár hónap alatt össze is jön. Most komolyan hogy lehet ezt higgadtan kezelni?
2021. szept. 12. 14:24
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Folyamatosan elképzelem milyen jó lehet várni a saját gyermekedet, milyen lehet a karodban tartani. Közben körülöttünk mindenkinek összejön, csak nekünk nem
2021. szept. 12. 14:25
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy elengeded. Mással foglalkozol. Pl. megismered a tested működését és teszel az egészségedért. Ezt úgy mondom, hogy egy évig próbálkoztunk. Az első fél évben tiszta görcs voltam és világvégének éreztem, amikor megjött. Aztán egyszerűen csak elhatároztam, hogy ez így nem megy, rámegyek lelkileg. A férjemmel is eltávolodtunk kicsit, pedig nyilván pont az ellenkezője lenne ilyenkor a cél. :)

Szóval én elkezdtem sportolni, jót tett hogy elfárad a testem, kevesebbet agyaltam. Jobban odafigyeltem a táplálkozásra és a termékenységemre is. A sport mellett elkezdtem aviva tornázni is, majd jött a covid oltás, ami után mi úgy döntöttünk nem rizikózunk. Kivártuk a két hónapot és őszintén szólva az egy nagy megkönnyebbülés volt. Kicsit visszatértünk "önmagunkhoz", fellélegeztünk, már nem lebegett ott a sikertelenség szele hirtelen. Tényleg elengedtük. Utána az első próbálkozásnál össze is jött. Egyszerűen éreztem, hogy ez a mi hónapunk, nem volt kérdés, hogy két csíkot fogok látni a teszten (semmilyen testi tünetem nem volt).

Szóval nagyon sok minden múlik azon, hogy mi zajlik bennetek! Nem lehet elengedni, tudom. De próbálkozzatok ne rágörcsölni, ne tragédiának megélni, ha megjön! Minden úgy lesz, ahogy lennie kell!

Őszintén szólva nekem nem is a születő babák okoztak nehézséget a próbálkozás alatt, hanem a megjegyzések, hogy "nektek is lehetne már", "nektek mikor lesz már?", "ennek is unokája született, annak is unokája született", "próbálkoztok már?", "miért vártok a babával?" és akkor a kedvencem, amit soha nem fogok elfelejteni:

Mindig elütöttük annyival a témát, hogy "rajta vagyunk", vagy "tervben van". Erre jött a válasz egy ismerőstől, hogy "Mit kell azt tervezgetni? Egyszer voltam együtt a férjemmel és sikerült is, pedig nem terveztük.".

Ezek olyan dolgok, amiket nem akar felvenni az ember, de bántja a fülét ilyen helyzetben. Sosem lehet tudni mi áll a háttérben. Szerintem ezeket már nem bírtam volna sokáig unintelligens megnyilvánulás nélkül. :)

2021. szept. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm❤ Igen,sajnos én is sokszor hallom hogy mire várunk,benne vagyok a korban stb. De nem akarom nyilván mondani hogy mi a helyzet
2021. szept. 12. 15:33
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk sem sikerült még lombikkal sem.1 volt ugyan de akkor is...

Nem görcsölök rajta már egyáltalán.Úgy vagyok vele ha nem jön össze akkor így jártam és nem akarok ezen keseregni.Már én sem 20 éves vagyok de ha 40 éves koromig nem jön össze akkor el is felejtem a dolgot.

Az 1-es válaszoló nagyon jól írta a sportot és a többit.Én is így csinálom.

Ne idegeskedj!Ha jönnie kell akkor úgyis jönni fog!Megértelek de próbálj kicsit másra gondolni.Sok sikert!

2021. szept. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
Úgy lehet a dolgokat higgadtan kezelni, hogy, elhatározod magadban, hogy abbahagyod a hisztériázást. Vannak azért rosszabb dolgok is, minthogy 8 hónap alatt nem esel teherbe, azt higyan viselnéd el, teljesen meghülyülnél? Nekünk 6 hónap alatt jött össze, kicsit sem érdekelt ha megjött, ez a világ rendje, nem azonnal lesz terhes az ember. Egyébként ha benne vagy a korban 6 hónap után kivizsgálnak, ha fiatal vagy 1 év után.
2021. szept. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
33 vagyok, 1 évet mondott a doki
2021. szept. 12. 17:33
 7/14 anonim ***** válasza:
Igen, 35 éves kor után félév, persze kamuzni is lehet, nem tudja hónapra pontosan mióta próbálkoztok.
2021. szept. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Tudom,de ismerem,meg voltam nála mikor elkezdtünk próbálkozni egy általános vizsgálaton
2021. szept. 12. 18:35
 9/14 anonim ***** válasza:

Én talán azt utalom a legjobban, mikor az a nő kérdezi, hogy "és nekem mikor lesz már gyerekem" meg elmondja "hogy én is iparkodjak", akivel amúgy egy időpontra vártuk volna a gyermekünket, csak nekem missed ab lett (üres petezsak, de a doki kivárt és csak a 11.hetben műtöttek), így lelkileg nagyon megviselt. Szegeny nő nem tud róla, hogy ezzel mekkora kést döf belém... Bár most már jobban kezelem, rosszabb volt, mikor még terhes volt.


Mi amúgy tavaly március óta próbálkozunk, nehéz higgadtan kezelni, most épp az segít, hogy jövő hónapban megyünk először meddisegibe, és "végre történik valami". A leghosszabb, mikor megjon, aztán az ember mindig új erőre kap.

2021. szept. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem két évet kellett várni,aztán elvetéltem.Nem jó érzés.Az összes többi baba három hónap alatt össze jött.(6)DE!Csak két gyerekem van!
2021. szept. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!