Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Janssen oltás tapasztalatok?...

Janssen oltás tapasztalatok? Aki utána esett teherbe.

Figyelt kérdés
Nem vitát szítani szeretnék az oltásról, de a pfizer oltását javasolják/engedik kismamáknak. Viszonylag újabb oltás a többihez képest, így nem igazán találtam tapasztalatokat róla. Édesanyámat ezzel oltották, covidon átesett előtte és én is. Még nem oltattam, most fog lejárni a kártyám (fél év). Babát szeretnénk, jelenleg is rajta vagyunk az ügyön és nem szeretnék oltás miatt hónapokat várni. Janssenből elég egy vakcina is azért gondolkozom rajta.

2021. szept. 20. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Azért a pfizert/modernát ajánlják mert az a legmegbízhatóbb és a legszélesebb körben tesztelt. Én nem gondolkoznék máson.
2021. szept. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Nekem most egy pár mesélte, hogy azzal oltatták be magukat, mert mentek nászútra, így “gyorsan” leakarták tudni az oltást… de mondták, hogy másnapra mindketten belázasodtak, 3napig iszonyat rosszul voltak, de utána már semmi bajuk nem volt.

A babát is majd tervezik, de most pontosan nem tudom, hogy ennél mennyi időt javasolnak! Mindenképp tájekozódj orvostól :)

2021. szept. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Az a baj, hogy ha teherbeesel, onnantól nem tudsz oltakozni. Márpedig nagyon nem szerencsés oltás nélkül szülni.


A Pfizert ajánlják, mert arról van tudományos bizonyíték.

Janssennel szerintem még nem sokan estek teherbe, azok közül még kevesebb olvas gyakorikerdeseket, annál is kevesebb lenne reprezentatív. Magyarul ennek a kérdésnek nincs értelme igazából, sajnálom.


Én Pfizert kérnék. (Már ha nem kértem volna amint csak lehetett.)

2021. szept. 21. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
En Sinopharm oltást vettem fel. A második oltás után másfél hónappal estem teherbe. Túl vagyunk a 13 héten. Tökéletes minden. Ezt megelőzően több vetélésem is volt mind az első trimeszterben. Bízok benne, hogy többé nem ismétlődik meg.
2021. szept. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Számomra rendkívül fura, hogy terhesen még egy fájdalomcsillapítót is félve vegyen be az ember, de egy sebtében piacra dobott vakcina nem okozhat semmi gondot... Ühümm. Hát oltassa magát mindenki saját belátása szerint, én nem kísérleteznék.

Szerintem érdemes kivárni az ajánlott két hónapot, nem nagy áldozat.

Janssennel oltottak engem és a férjemet is ugyanazon a napon, két-három napig volt gyengeség, hőemelkedés. Mi utána kivártuk a 2 hónapot, illetve így 2,5 ciklust gyakorlatilag. Szerintem jót tett. Akkor már 10. hónapja próbálkoztunk eredménytelenül, jót tett egy picit elengedni és egymásra, illetve más dolgokra koncentrálni. Utána az első "éles" alkalommal össze is jött.

2021. szept. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Ezt mikor fejezitek be, hogy összedobott vakcina meg kísérlet? Legalább tájékozódnátok mert baromi unalmas mindig megcáfolni a baromságokat. Egyébként tudjátok mi a kísérlet? Amikor bekerülsz coviddal a kórházba, na ott megy a kísérletezés. Kísérleteznek, hogy valahogy életben tartsanak.


Kérdező, fontos lenne, hogy minél előbb túl ess rajta. Én terhesen adattam be, de örültem volna ha azelőtt be tudtam volna. Én pfizerre szavazok egyértelműen.

2021. szept. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Az sem igaz, amit fentebb írt egy hozzászóló, hogy terhesen nem tud oltakozni az ember lánya. Hónapok óta oltanak Pfizerrel terheseket. Kolléganőm 26 hetesen vette fel a második oltását. Én eü. dolgozó lévén ma akartam a 3-at, csak megfáztam, emiatt tolódik kicsit.
2021. szept. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

Kedves 6#!

Nekem meg baromi unalmas állandóan magyarázni, mert nem képes valaki szöveget értelmezni.

Nem azt írtam, hogy "összedobott vakcina", hanem hogy sebtében PIACRA DOBOTT (!), ebben pedig semmi ferdítés nincs, mert ezeket a típusú vakcinákat korábban nem alkalmazták és ezt sehol nem titkolják. Évek óta fejlesztik, mindenki tudja, oké, ugorjunk.

A kísérlet szót pedig nem arra értettem, hogy mások kísérleteznek rajtunk, hanem hogy ÉN NEM KÍSÉRLETEZNÉK MAGAMON olyan dologgal, amiről nincsenek meggyőző eredmények és kutatások olyan állapotban, amikor még a széltől is óvnám magam.

És a végén azt is hozzátettem, hogy mindenki döntsön saját belátása szerint, én csupán leírtam a saját véleményemet, senkit nem kívánok meggyőzni semmiről.

SZERINTEM (és ettől még más gondolhatja máshogy) oltassa be magát a kérdező, de tartsák be utána a 2 hónapos várakozási időt és utána szabad az út.

5 voltam

2021. szept. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egy nő ismerősöm modernát kapott. Azota havi 3 hétig menstruál…
2021. szept. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!