Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb oltás egy 20...

Melyik a legjobb oltás egy 20 éves fiatalnak ezek közül:Sinopharm,Szputnyik,Janssen? Te melyiket választanád?

Figyelt kérdés

mRNS alapú oltást inkább nem szeretnék kérni,szimplán csak nem bízom benne,úgyhogy csak ezek közül választanék, amiket felsoroltam.

Köszi! :)



2021. aug. 24. 18:10
A kérdező szavazást indított:
Sinopharm
Szputnyik
Janssen
31 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
Janssen, azt nagyjából az összes EU-s ország elfogadja, illetve abból csak egy dózis kell.
2021. aug. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

"ezek közül egyik sem"


ha sietős, akkor a Janssen (de csak akkor)

2021. aug. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%

Szia, 19 vagyok, nem szeretnék okoskodni, vagy rábeszélni bármire, csak leírom az én tapasztalatomat, hátha segít :)

júniusban kaptam oltást, első és második oltásnál sem éreztem semmit, még dolgozni és iskolában is voltam

védettségit megküldték az első oltást követi 1,5 héten belül

szputnyikot kértem


voltam előtte covidos, viszont az ajánlott 3 hónap nem telt (csak 2) viszont az orvosomnak jeleztem, mielőtt elmentem, és rábólintott


a másik két oltásról sajnos nem tudok nyilatkozni, még ismerősöm sincs aki sinopharmot vagy janssent kapott volna

de én* nem hallottam róluk rosszat még

2021. aug. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

3-as vagyok, azt lehagytam hátrányként a szputnyikról hogy nem fogadják el sok helyen, de ezt gondolom mindenki tudja

engem ez nem hátráltat mert nem szoktam külföldre menni

2021. aug. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
11%

Én mindenképp a Pfizert javasolnám illetve én is azt szeretném harmadikként (bár azt hiszem, ott már nincs kívánságműsor).


A fentiek közül a Janssen.


A Sputnik még sehol se elfogadott és nekem amúgy gyanús, hogy semmi hír sincs róla. :D

A Sinopharm meg nem feltétlen ad védettséget - például nálam is alig volt határérték felett 3 hete. Azóta lehet, hogy annyira lecsökkent, hogy határérték alatti.. Pedig ahol nézettem, ott nemcsak a tüskefehérje, hanem a kapszid (?) ellen termelt ellenanyagot is vizsgálták.

2021. aug. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%
A Szputnyik nagyon hatásosnak tűnik a delta ellen, és most az a fő ellenség. Viszont tudtommal már elfogyott Magyarországon.
2021. aug. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a sinopharmra szerencsére adott védettséget (egészségügyis ismerős ajánlotta), viszont ha idősebb vagy tényleg nem a legjobb választás. Igazából nekem az egyetlen amit nem kértem volna az a Jansenn. Ugyan csak egy kell, de gyártanak baba termékeket is és az egyiknél(azt hiszem baba olaj) rákkeltő anyagokat találtak benne. Nyilván azt már nem árulják, de ha baba dolgoknál ennyire nem figyelnek félek, hogy az oltásnál sem óvatosak
2021. aug. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Jajj, bocsi, a korodat csak most olvastam. Akkor mehet a kínai ha nem tervezel nagy utazást :D
2021. aug. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%

Egyiket sem. A kérdésre válaszolva: a Janssentől szerencsétlen esetben egy jó kis Guillan-Barre szindrómát is kaphatsz:

[link]


Mivel a Szputnyik hasonló technológián alapul, feltételezem, hogy ott is fenn áll ez a veszély. Ráadásul folyamatosan derülnek ki új mellékhatások, elég csak a menstruációs problémákkal küzdő nőkre gondolni Nagy-Britanniában: [link]


Igaz, ez Pfizer. De ismerősi körből Szputnyikosról is tudok, aki hasonló problémákkal küzd.


Maradt a hagyományos Sinopharm, de abban alumínium van adjuvánsként, én azt is kihagynám.

Az alumíniumot az ún. ASIA-szindrómával hozzák kapcsolatba:

[link]


Mielőtt jönnének a kötözködők: igen, naponta sokkal több alumíniumot fogyasztasz el, mint ami az oltásban van, de nagyon nem mindegy, hogy azt közvetlenül beléd fecskendezik, vagy áthalad a szervezet főbb védekező rendszerein. Más szavakkal, nem mindegy, hogy megiszol egy felest, vagy magadba injekciózol egy felest...


De most őszintén: a harmadikat is befogod adatni? Ugye nem hiszed, hogy ha beadod a két oltást, utána békén hagynak majd? Jön majd az újabb variáns, az újabb oltással szépen... Ez már szépen látszik Izraelben, ahol már harmadik Pfizer oltásról meg lezárásokról beszélnek.

Vagy örökre úgy akarsz táncolni, ahogy ők fütyülnek?


Konkrétan a kérdésre válaszolva: ha mindenképpen fel kellene vegyem az egyiket, akkor a Sinopharmot választanám, de azzal a tudattal, hogy onnantól annyi oltást fognak belém döfni, amennyit ők jónak látnak.

2021. aug. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
na köszönöm a válaszokat,most tűnt fel,hogy hajdú-bihar megyében nincs janssen... úgyhogy vagy kínai/ orosz,még nem tudom...🤔
2021. aug. 24. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!