Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magyarországon van lehetőség...

Magyarországon van lehetőség a baba nemének kiválasztására?

Figyelt kérdés

Tegnap megnéztem egy hongkongi lány videóját, amelyben a párjával mesterséges megtermékenyítés (IVF) útján próbálkoztak a teherbeeséssel.

Ott megemlítette, hogy Hongkongban – például Olaszországgal vagy az Egyesült Államokkal ellentétben – illegális tesztelni a megtermékenyített embriók nemét és az alapján választani közülük etikai okok miatt.

Kiváncsi vagyok, hogy ez Magyarországon is illegális-e.



2021. szept. 28. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Magyarországon nem.
2021. szept. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem


Kivève ha igazolt nemi kromoszómához kötött genetikai betegsège lenne ( ez sem mindegy milyen súlyos)

2021. szept. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Itt nincs a valásztásra lehetőség, sőt, a kromoszóma vizsgálatos NIPT teszteken sem mondják meg a baba nemét a 12. hét előtt, nehogy esetleg emiatt vetesse el valaki.
2021. szept. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

2-es!

Még 2015-ben részt vettem Czeizel előadásán és ott azt mondta, hogy akkor sem lehet megválasztani a nemet, ha igazoltan Y-hoz van X-hez kötődő örökletes betegség erős gyanúja áll fenn. (Ő azt mondta, ebben az esetben támogatná a választás jogát.)

Ez változott azóta?

2021. szept. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

4: nem kettes vagyok. Ivf esetén szűrik az embriókat. Nincs értelme potenciálisan beteg embriókat beültetni. Viszont még egy domináns betegségnél is lehet egészséges mindkét nem, úgyhogy nem is kell választani. Pl duchenne esetében a betegek a fiúk a hordozó anya révén. De az anyának van egészséges kromoszómája is, tehát születhet egészséges fia.


Természetesen a beteg fiúk kiszűrhetők.

2021. szept. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi a szegedi Kaáli intézetbe járunk lombik miatt. Volt 3 vetélésem egymás után, így interneten is már elég sokat kutakodtam. Legutóbb megkérdeztem a dokim, hogy lehetséges-e,hogy csak fiú/lány embrió maradna meg (olvastam ilyet is neten), és vizsgálat nem-e szükséges emiatt. Erre az volt a válasza, hogy hiába nézetek ilyen vizsgálatot másik intézetbe, mert ők aztán úgyse vizsgálhatják meg, hogy milyen nemű az embrió amit beültetnek.
2021. szept. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!