Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sima szülés 2 császár után?

Sima szülés 2 császár után?

Figyelt kérdés
Két gyerekem császárral született.2015ben illetve 2020ban.Szeretnénk meg babát de nem tudom lehetséges lenne e hogy megpróbáljam a sima szülést vagy felejtsem el. Esetleg orvos válogatja? Békés megyei vagyok.

2021. okt. 4. 13:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Orvosa válogatja. Most volt sikeres VBA3C, egyik csoportban olvastam, Budapesten a SOTE-n, nyáron-ősszel. Szóval ha nekik lehetett, neked (nekünk) is lehet. De ehhez megfelelő orvost kell találni, akinek van tapasztalata és bevállalja egy ilyen fokozott kockázatú szülés kísérését. Békést nem ismerem, budapesti vagyok, de hasonló helyzetben vagyok, mint te.
2021. okt. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor körbe kérdezem az összes orvost hátha akad egy. Ha már lehetséges akkor jó lenne a császárt elkerulni.
2021. okt. 4. 13:55
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is így vagyok ezzel. Jó lenne nem a műtőben kezdeni, főként, hogy a műtéti kockázatok is jelentősek már ilyenkor. Drukkolok! Majd azért írd meg, ha sikerült :)
2021. okt. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Amikor láttam, hogy a 3. császár kockázataiban 32 % az összenövések esélye, 7.5 % a súlyos műtéti komplikáció, akkor azért betojtam. 2,26 % az esélye, hogy vérátömlesztésre lesz szükség vagy még a méh elvesztésének (1 %) is magasabb a veszélye, mint a méhrepedésnek sima szülésnél.Nyilván ehhez képest a 2 császár utáni hüvelyi szülés esetében a 0,45 - 0,87 %-os méhrepedési kockázat még mindig nem annyira gáz. Bár önmagában ez is ijesztő, nyilván. Reméljük, hogy semmi, vagy a kevésbé rosszak történnek csak meg velünk.
2021. okt. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nekem a második császárom sima szülésnek indult. Végig támogatott a dokim benne. Mondta annyira szép a hegem hogy semmi akadálya. Csakhogy az én drága fiam keresztbe tett mert minden hónapba másképp feküdt odabent. És annyit forgolodott hogy magára tekert a zsinórt,és emiatt mégis a mutobe kötöttem ki. Ez is csak a kitolasi szaknl vevodott észre mikor lelassult a szivhang.
2021. okt. 4. 14:09
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ó, hát akkor már majdnem megvolt! De kár, nagyon sajnálom!

Nálunk mindkét esetben a tágulás húzódott el odáig, hogy már nem bírtam tovább. 1.5 napokat küzdöttem értük. Másodszorra már majdnem (8-9cm), de végül nem sikerül eljutni a végéig, kimerülés miatt. A dokim támogató volt, lelki okai voltak, úgy tűnik. Egyelőre még csak tervben a harmadik, de ha lehet és megengedik én is nekiszaladok ismét. Hátha harmadszorra végig is érünk :)

2021. okt. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Szurkolok neked! Az a baj akihez jártam ő már nem dolgozik a kórházba csakaszek rendelést csinál. Emiatt keresek orvost. Mert ő támogatná ebben.

Elsőre meg vegig fejvégű volt a gyerek de a 36.heten haránt a rakta magát így esély nem volt semmire mert programozott volt a 37.heten.

2021. okt. 4. 14:18
 8/14 anonim ***** válasza:
28%

Nem mindegy amúgy a szülés mikentje?

Nem gonoszkodni szeretnék nehogy félre értsetek, csak kíváncsi vagyok a miértre.

Köszönöm, ha megírjátok. ☺️

2021. okt. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
A százalékokat, ha megnézed, nem mindegy. Nekem a szövődmények listája már így is szép, nem szeretném még tovább tetőzni. Legalább esélyt szeretnéd adni annak, hogy magától lemegy a folyamat és nem kell megint vágni. A hasizmom már így is olyan, mint a gatyagumi, sose lesz a régi, mert annyit húzkodták.
2021. okt. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
9, köszi! Jogos érv.
2021. okt. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!