Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik sikeresen használtak...

Akik sikeresen használtak ovulációs tesztet, adnának pár tanácsot, hogyan kezdjek bele, mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Bő egy éve próbálkozunk, sajnos közben egy "missed ab-on" is keresztül kellett mennünk. Egyelőre csak a testem jelzései alapján figyeltem a középidőt, de szeretném ezután tovább növelni az esélyeket.

Rossmann saját márkás ovulációs teszteket szeretnék venni. De mennyit érdemes beszerezni belőle? Kb hanyadik ciklusnaptól érdemes használni? (29-33 nap közötti ciklusok esetén) Mire kell odafigyelni, hogy biztosabb eredményt kapjunk? Egy "kezdő" is könnyen észreveszi a két csík közötti színbeli különbség erősségét, vagy kell pár hónap a kitapasztalásához?

Köszönöm szépen, előre is!



2021. okt. 5. 12:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mennyit érdemes azt nehéz belőni. Első alkalommal 10db is kellhet. Ha pedig már tudod nagyjából mi merre akkor akár 3 darab is elég.


Én babatervező oldalról vásárolok, ott olcsóbb és jól bevált már évek óta. Elsőre nem biztos, hogy eltalálod a jó érzékenységű tesztet. Pl nekem a 25-ös soha nem lett pozi, erősödött majd halványult, a 15-ös meg 5 napig pozitívat mutatott. 20-as vált be.


Ha változó a ciklusod hossza akkor a legrövidebb ciklussal kell számolni elsőre. Tegyük fel, hogy 16 napos a luteálisod, akkor 13.napon lenne ovud. Tehát 12.napon már tesztelni kell, ha biztosra akarsz menni akkor 11.napon. így az első hónapban sok ovuteszt fog elmenni. Mert a legkésőbbi ovu napod 33 napos ciklusnál 21.nap. tehát addig kell tesztelni.


Minden nap kell tesztelni, mert egyik napról a másikra is lehet pozitív a teszt. Avatatlan szemnek is egyértelmű, ha más nem akkor másnap látszik hogy az már fele annyira erős, de legalábbis sokkal halványabb lesz. A pozitív és az utána levő negatív napon kell együtt lenni, akkor minden esélyt megadtatok :)


Délután pl 4 után érdemes tesztelni, lehetőség szerint azonos időben, mondjuk max 1 óra eltéréssel. Én mondjuk erre sose figyelek, ahogy esik úgy puffan így is látszik, ha pozi :). Ivászatot se tartom be. Nekem még nem volt gond. Ha nem lett pozi akkor hosszabb ciklusom volt és nem volt ovum. 3 hónap alatt sokat tanulsz belőle. Megtudod hány napra jön pozi teszt után a mensi így nem lesz talány, mikor késik :) meg előrejelzésnek is jó. Ami még hasznos lehet, száradás után jobban látszik a csík, ha még időn belül nem tudod eldönteni, mert nagyon egyforma, akkor 10 perc múlva egyértelmű lesz.



Sok szerencsét.

2021. okt. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a részletes leírást. Nagyon sokat segítettél velel!!!
2021. okt. 5. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!