Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetséges hogy terhes lennék?

Lehetséges hogy terhes lennék?

Figyelt kérdés

Egészségügyi problémák miatt a 7 éve szedett fogamzásgátlót hirtelen abbahagytam a levél elején. a levélből 6 szem gyógyszert vettem be. Jelentkezett közti vérzés 4 nap múlva de gyengébb volt és rövidebb. Majd 3 nap múlva elmúlt és rá kettő napra nyálkás rózsaszínes/ pirosos folyás jelentkezett 1 délután erejéig , majd 2 nap múlva szintén barnás folyásom volt egy délután erejéig! Ezután nagyon elkezdett feszülni az alhasam amit követően a szex sem volt teljesen élvezhető mert mintha ketté szakadnék olyan érzésem volt! Nekem a gyógyszert megelőzően normális 28 napos ciklusaim voltak az első menstruációmtól kezdődően, így a gyógyszerhez és az előző állapothoz mérten a vérzést október 28 ára vártam. A megszokottan a megvonásos vérzés előtt jelentkező mellfeszülés megjelent és az enyhe hanyinger ami társult szintén. A 28 ik napon amikorra vártam a vérzést helyette a nyákba találtam egy nagyon minimális barnás részt. csak wc papiron jelent meg kétszer de a fehérneműn semmi sem látszódott! 7-8 napja a nyákom egy ragasztónak megfelelő állagú volt áttetsző amivel szintén nem vagyok képben! El is engedném az egészet hiszen a gyógyszer hirtelen abbahagyása igen is okozhat hormonproblémákat, csak a mellfeszülésem is még mindig tart! Terhességi tesztet természetesen csináltam de a mai tesztem is negatív lett! És természetesen jövöhéten orvoshoz is eljutok csak addig szerettem volna megkérdezni hátha valaki járt igy vagy hasonlóan?! Mivel családalapítás előtt állunk és igazából ez lett volna az utolsó levél ezért a doki azt tanácsolta hogy ha már igy alakult hogy abba kell hagyni egyébb okok miatt ilyenkor a legnagyobb az esélye is a teherbeeséshez így nem kötelező a védekezés mert ezek a gyógyszerek hatóanyaga olyan kevés hogy szinte 1-2 nap alatt kitisztúl!


Összességében és terhességre gondolok, és arra, hogy nem a megvonásos vérzésem után kezdődöen kell számolnom a ciklust hanem a közti vérzést követően .


Nem tudom mennyire fontos kérdés de menstruációs görcsök vannak néha néha és azt hiszem hogy na most megjött de nem csak nyák távozott!


Hüvelyben mért hő ébredés után fél orával, úgy hogy az ágyban vagyok 37.


2021. nov. 2. 09:44
 1/3 anonim ***** válasza:
63%

Én szurkolok, hogy a hormonháztartásod rendbe jöjjön.

Jól szétbombáztad a gyógyszerrel az tuti.

2021. nov. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vagy terhes, hanem ezek a tünetek inkább a hormonháztartásod felborolására utalnak.

Amúgy elvileg 6 hónap is eltelhet, mire visszaáll a szervezeted. Én több mint 2.5 éve nem szedek fogamzásgátlót, de még mindig nem állt vissza a menstruációm, de annyira, hogy évente 2-3szor jön csak meg. Szerencsére azóta egy pici orvosi segítséggel sikerült teherbe esnem, most szeretnénk 2. babát, de most rögtön orvoshoz fordultunk, mert nem létező ciklusokkal hiába próbálkozunk.

De simán lehet, hogy neked 2-3 hónap alatt visszaáll a menstruációd a régire. Viszont a saját hibámból tanulva, ha fél év után se áll be a menstruációd és szeretnétek gyereket, akkor menjetek el orvoshoz és ne hagyjátok lepattintani magatokat.

2021. nov. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem 1 ev kellett, hogy rendezodjon a ciklusom foggatlo utan, addig peteeresem se nagyon volt. Ennyi ossze-vissza verezgetes utan es ugy, hogy a level elejen hagytad abba a gyogyszert, orvosi csoda lenne, ha most teherbe esnel, bar a teszted is negativ. Adj magadnak egy kis pihit, 7 ev gyogyszer utan szerintem kijarna a szervezetednek, kell ido, mire minden rendezodik.
2021. nov. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!