Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Reménykedhetek? Ovuteszt mint...

Reménykedhetek? Ovuteszt mint jósteszt?

Figyelt kérdés

A szülés óta nem nagyon rendeződött még a ciklusom és szoptatom is még a lányom, szóval nem sok esélyt adtam a terhességnek őszintén szólva, de azért már egy ideje abbahagytuk a védekezést a férjemmel, hátha összejön alapon. Én már nagyon szeretnék újabb kisbabát, szóval minden apróságot bebeszélek magamnak, hogy ez TUTI amiatt van, mert összejött.

A hónap során próbáltam ovuteszttel kitalálni, hogy vajon mikor lehetett a peteérésem, de egyértelmű pozitív sosem volt. Amikor a tesztcsík a legerősebb volt (kb feleolyan erős, mint a kontrollcsík, tehát megközelítőleg sem pozitív), az nagyjából akkor volt, amikor a naptár is írta, szóval így abba is hagytam akkor már az ovutesztelést. (amikor a lányommal próbálkoztunk is használtam pár hónapig ovutesztet, sosem volt pozitív egyébként, de mégis összejött a gyerek, szóval valamit akkor sem csinálhattam jól)


Az elmúlt héten elég sokat puffadok és ég a gyomrom, eddig sosem volt ilyen, az étrendemen sem változtattam, szóval nyilván a fent említett nagy reménykedés közepette természetesen egyből arra gondoltam, hogy tuti baba. Megmaradt pár ovutesztem, és gondolván ha nem is akkor volt a tüszőrepedés, amikor én gondoltam, hanem később, valamit csak kimutat (ma lenne a naptár szerint a nemvárt napja, de én ebben nem hiszek, a szülés óta nem sikerült egyszer sem eltalálnia). És most full pozitív lett :O A keszekusza ciklus miatt nem merek terhességi tesztet csinálni, ezzel várnék még pár napot, ha addig sem jön meg, de azért így kíváncsiságból megkérdezem, hogy volt már, akinek ez bejött? Hogy az ovuteszt pozitívat mutatott a terhességi teszt előtt és tényleg baba is volt a dologban?


Plusz kérdés: a puffadás, gyomorégés mint korai terhességi tünet volt valakinél? Nekem az előző terhességemnél puffadásom egyáltalán nem volt, a gyomorégés meg már csak a 3. trimeszterben, amikor nagyon nyomta már a gyomrom a baba. Nekem a múltkor iszonyúan fájtak a melleim és érzékenyek voltak kb már attól is, ha valaki ránézett, de most meg semmi bajuk, ami nyilván előny a szoptatás szempontjából, csak hát így nem igazán tudok mihez viszonyítani. Azt hinné az ember, hogy ha egyszer már átélte ezt az egész műsort, akkor tudja, mire számíthat és mi hogy működik, de a fent leírtak alapján nálam pont semmi sem ugyanolyan :D Szóval bocsi, ha hülye kérdés, de érdekelnek a tapasztalatok.


2021. nov. 8. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a terhesség miatt pozi az ovulációs teszt, pozitív lesz a terhességi is. Ennél többet nem tudunk mondani, csinálj terhességi tesztet, és meglátod. Nincs értelme félni tőle.

Nekem pozi volt az ovulációs teszt terhesség esetén, de csak akkor csináltam kíváncsiságból, amikor a terhességi már 2-3 napja pozitív volt.

2021. nov. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tesztelj, és legyetek együtt is mert lehet tényleg peteerest jelez.
2021. nov. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én jósteszteltem a 4. dpo-tól a 13. dpo-ig. A 8. napon elkezdett erősödni az addig minden nap nagyon halvány Lh tesztem. A 9. napon már egyértelmű volt az erősödés. A hcg 10-es teszt a 11. napon lett nagyon halvány pozitív. Így nálam a jósteszt 2 nappal előbb mutatta a terhességet, mint a hcg teszt. Nálam bevált.

Nem terhes ciklusaimban (próbálkozós, sikertelen hónapokban) sosem erősödött az lh teszt a ciklus második felében.

2021. nov. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!