Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ebben a vírushelyzetben...

Ebben a vírushelyzetben tényleg ne vállaljunk negyvenesként babát, ahogy nekem egy nőgyógyász tanácsolta?

Figyelt kérdés

Most kerültünk olyan élethelyzetbe, hogy három iskolásunk mellé vállalhatunk biztonsággal egy negyediket. (És eredetileg is így terveztük, amint nagyobbak lesznek a gyerekek, vállalnánk még egy-két kicsit, mert ahogy a nagyok kirepülnek, még szívesen nevelgetnénk újra kicsiket.)

Most úgy gondoljuk, eggyel is beérnénk. Egy ideje próbálkozunk, sajnos még nem történt meg velünk a csoda. Viszont közben betöltöttem a 40-et. És egy sima éves vizsgálatnál megemlítettem a terveinket a nőgyógyásznak. (Nem hozzá járok általában, de akkor valamiért az ő rendelésére jutottam be...)

azt mondta, eszembe ne jusson most gyereket vállalni. Vetélés, halva szülés, anyai halálozás - ez van a covid miatt. Ha eddig nem szültem, akkor inkább már ne is tegyem!

Háromszorosan oltva vagyok. Az oltás körüli hónapok meg is torpantották a babaprojektet, de vállaltuk a kihagyásokat és elvileg próbálkoznánk tovább... De most teljesen elbizonytalanodtam... Tényleg ilyen veszélyes lenne? Tényleg az életemet kockáztatnám?

Fontos!!!! Kérdésemmel senkit sem szeretnék megijeszteni. Nem szeretnék oltáspártiak és oltásellenesek között vitát generálni. És rosszindulatú válaszokra sincs szükségem. Köszönöm szépen!



2021. dec. 14. 17:20
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
92%
Akkor vállalsz, amikor te akarsz, ezt nem lehet senkinek se megszabni. Még orvosnak sem. A te felelősséged a terhességed és a gyerek, szóval ha úgy érzitek, be tudjátok vállalni, akkor vállaljátok.
2021. dec. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
94%
Ez egy idióta. Amúgy meg kérj hivatkozást mindenről! Még egy orvostól is, van egy rakás celeb-doki is, aki csak a butaságait ismétli, jó időpont ez a népszerúséghajhászásra.
2021. dec. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
92%
Ha szeretnetek akkor vallaljatok meg egy babat covid ide vagy oda
2021. dec. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
88%

"Vetélés, halva szülés, anyai halálozás - ez van a covid miatt."


Idióta balfácán, aki búcsúban lőtte a nőgyógyász szakvizsgáját.


Először is, miért szükségszerű, hogy a terhesség 9 hónapja alatt koronavírusos legyél? Mert ugye ez csak azt érintHETI (feltételes mód!), aki egyáltalán a terhesség alatt megfertőződik.

A 3 oltással megtetted, amit megtehetsz a vírus ellen. Ha meg is fertőződnél, várhatóan enyhe tüneteid lennének.

Másrészt.

Ez a buta nőgyógyász azt képzeli, nincs más vírus?

Lehet, hogy neki újdonság, de ezernyi vírus van (pl. minden télen egy kiadós influenza-járvány), nyilván mindegyik kisebb-nagyobb mértékben veszélyt jelenthet egy terhes nőre ill. magzatára. Akkor ezután soha senki ne vállaljon gyereket a nőgyógyász logikája szerint.


Szerintem magasról tojd le a véleményét. Ha babát akartok, vágjatok bele! Nyilván, ha terhes leszel, onnantól a szokásosnál is legyél óvatosabb, hogy lehetőleg kerüld el a fertőzést, de ez semmiképp se tartson vissza titeket.

2021. dec. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
90%

Ez a doki hülye. Igen, sajnos a kismamákat keményebben érinti a betegség, de 3 oltás után nagyon kicsi az esély arra, hogy kórházba kerülj. Emiatt én biztos nem tennék le róla!

Májusban született a babám, szóval bőven covid alatt voltam terhes és szültem. Nyilván nem optimális, de ki tudja mikor lesz vége a járványnak?

Keress egy modern felfogású, evidence based orvost, ne ilyen pánikkeltő idiótát. Sok sikert!

2021. dec. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
28%

40 évesen én amúgy sem vállalnék már (bocs) pláne ha már van meglévő 3.

De ez én vagyok.

Nekem 1 éves most a 3.kislányom. Oltás még csak közelben sem volt, és nincs az az isten, hogy oltassak. Teljesen zökkenőmentesen zajlott a terhesgobdozásom. Semmi fennakadás nem volt.

2021. dec. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
85%
Én meg vállalok, közel 40 évesen is, mert akarok. Senkinek semmi köze hozzá. Főleg nem ilyen károgó ""orvosoknak"", akik utálják, amit csinálnak, és morognak, mint az öreg nénik a padon Karakószörcsögpusztán. Csak a kendő hiányzik a fejükről, szakmailag meg egy nullák.
2021. dec. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
11%

"Most kerültünk olyan élethelyzetbe, hogy három iskolásunk mellé vállalhatunk biztonsággal egy negyediket."


DE MINEK? Mi a francnak? Itt állunk a 3. világháború küszöbén, komolyan nincs jobb dolgotok ennél????

Meg egyébként is! Miért nem foglalkozol azzal, amelyik már megvan? 3 gyerek is nagyon sok, így sem kapnak elég szeretetet és odafigyelést!

2021. dec. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
57%
Édes Istenem! Kevesebb index olvasást kívánok! Viktor lázálmas naplója, semmi más.
2021. dec. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
57%

Te döntöd el, mi mennyire fontos.

Ez a vírus most már lecsengőben van, nem halálos a veszély, bár még tényleg súlyos.

Párod is oltva van?

Ha nem, menjen gyorsan, és utána pár héttel kezdhetitek.

2021. dec. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!