Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akik negyven évesen estek...

Akik negyven évesen estek teherbe, milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

Teherbeesés mennyi idő alatt sikerült? Várandós gondozás során volt bármilyen előítélet, az "ebben a korban", vagy "ilyen idős kismamánál" kezdődő mondatokra gondolok. Bármilyen tapasztalat az amniocentézis során? Ha van összehasonlítási alapotok, sokkal nehezebb a kisbaba gondozása, éjszakázás, mint harmincasként volt?

Köszönöm szépen!


2021. dec. 22. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
38 évesen vártam a második gyerekemet, 39 voltam mikor született (a nagy már 8 éves volt). Semmilyen előítélettel nem találkoztam a korom miatt, soha, egyetlen megjegyzést sem kaptam. Panoráma tesztet csináltattam, ami tökéletes lett, így amniocentézisre nem volt szükség. Nekem semmivel sem nehezebb a kicsi gondozása, sőt, mintha még több türelmem is lenne (már 15 hónapos), éjszakáznom pedig szerencsére mindkét gyereknél csak 8 hétig kellett, aztán átaludták az éjszakát.
2021. dec. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ma már sokkal inkább érik negatív tapasztalatok a fiatalon szülő nőket, mint az idősebbeket..

Bár meglátásom szerint senkit sem kellene ezért megkülönböztetésben részesíteni, ez mindenkinek a saját dolga.

2021. dec. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a kérdés első felére tudok valaszolni, 38 évesen lettem terhes augusztusban, októberben toltottem a 39et semmiféle hatranyos megkülönböztetés nem ért emiatt, annyi hogy a korom miatt 2x javasolt a cukorterheles, illetve kellett mennem genetikai tanacsadasra, szív ultrahangra és csináltattam prena tesztet, ennyivel lett " másabb". A szülés utanrol még nem tudok nyilatkozni 😂
2021. dec. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
97%

38 elmúltam mikor terhes lettem előtte volt 1 vetélésem, 6 hónap próbálkozás után. Én mikor mondtam a vizsgálatnál, hogy ilyen öregen( 21 és 19 voltak a nagyok) legyintettek, hogy ez még nem öreg.

41 évesen sajnos down baba lett volna, rá 4 hónappal nem lett szívhang, mikor kérdeztem, hogy a korom lehet a dokim azt mondta van 27 éves betege aki sajnos ugyan így járt.

2021. dec. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!