Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Negyven napja nem menstruálok,...

Negyven napja nem menstruálok, a ciklusom a 67. napon tart! Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés
Az utolsó tesztem pozitív volt 2 hete,elmentem (nem a saját megyémbe)orvoshoz,aki azt mondta,hogy nem érez terhességet!!Sajnos a saját orvosomhoz nem tudok elmenni,mert nagyon messze vagyok tőle!!Aggódok,hogy most akkor mi van.Ha nem vagyok terhes akkor mitől nem jön meg két mezeszem!Nem volt még semmi bajom.Volt már így valaki???
2012. aug. 2. 16:41
 1/7 anonim ***** válasza:

És a teszted még mindig pozitív?

Nekem is volt pozitív tesztem, terhesség nem volt, ciszta viszont igen. Viszont az UH vizsgálat másnapján megjött.

Javaslom, hogy készítess egy hormonvizsgálatot, lehet,hogy valami felborult (szerintem a prolaktinszint).

2012. aug. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Ultrahangot nem csinált? És nem kért HCG vérvételt?

Milyen doki ez???

Manuális vizsgálattal nem tudom hányadik héttől tudja a doki biztosra mondani, hogy van baba vagy nincs, de ha ilyen rég nem jött meg a mensesed és pozitív a teszted, akkor az nem a babfőzeléktől van!

Keress egy másik dokit, aki nem őskori módszerekkel vizsgál meg, és akkor biztosat fogsz tudni. Ultrahangon már látszania kell a babának, ha két hete pozitív volt a teszted. Mondjuk érdemes lenne még egyet csinálni, és ha erősödött a csík, akkor baba van.

Simán menses késést sok minden okozhat, de több erős pozitív teszttel kombinálva eléggé leszűkülnek a lehetőségek. :-)

Szerintem csinálj még egy tesztet most, írd meg az eredményt, és ha pozitív, akkor dugd a doki orra alá. :-)

2012. aug. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Annyit mondott a doki,ha két hét múlva sem jön meg,akkor menjek vissza,ennyi!
2012. aug. 2. 19:59
 4/7 anonim ***** válasza:

40 napja nem menstruálsz akkor hogy tarthat a ciklusod a 67. napon? Nem értem...

Miért nem mész másik dokihoz? Én nem hagynám ennyiben.

2012. aug. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az utolsó menzeszem 67-napja volt május 27-én(ma már 69),de a ciklus.hu szerint június 23-án kellett volna megjönni az 40 nap(ma már 42)És nem fogom hagyni,csak egyenlőre nem jutok haza,és a saját orvosomhoz szeretnék elmenni
2012. aug. 4. 14:54
 6/7 Manka68 ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom, mikor teszteltél utoljára, és mi lett az eredmény, azt sem írtad, mennyire rendszeresek a ciklusaid. Ha eddig normál 28 nap körüli ciklusaid voltak, és még mindig pozitívak a tesztek, akkor baba van, minél hamarabb dokihoz kéne menned, mert így számolva most kezded a 10-ik hetet, a 12-ik héten fontos vizsgálatok vannak, és kifutsz az időből.

Ha pedig korábban is voltak ilyen hosszú ciklusok, (mintha azt írtad volna, hogy 40-ik napra vártad), akkor az sajnos azt jelenti, hogy hormonproblémáid vannak, azért kellene dokihoz menned, hogy rendbe tegyen. Leginkább endokrinológushoz, ő a hormonszakértő.


Mikor jutnál el a saját dokidhoz? Hetek, hónapok múlva? Azt ne várd ki szerintem, biztos van ott is normális doki, ahol most vagy, meg kell keresni. Akár van baba, akár nincs, fontos lenne, hogy minél hamarabb biztosat tudj. Tesztelj még egyet, abból tudni fogod, és az eredménytől függően menj dokihoz. Ha pozitív, akkor azonnal olyan nődoki, aki ultrahanggal vizsgál, hogy tudd mennyi idős babás vagy, jó helyen van-e.

Ha pedig negatív, akkor endokrinológus, mert komoly hormonproblémáid vannak amit csak ő tud rendesen kezelni.

Ha teszteltél, vagy elmentél dokihoz, írd meg mi a helyzet, kíváncsian várom!

De semmiképpen ne húzd az időt, az most fontos nagyon hogy időben kerülj terhesrendelésre, ha babás vagy!

2012. aug. 5. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
27-32 naposak a ciklusaim!!Nem a 40.napra vártam!Jövőhét hétfőn megyek dokihoz,majd meglátjuk,hogy mit mond!
2012. aug. 8. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!