Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kisfiam 40 perc mélyalvás...

Kisfiam 40 perc mélyalvás után felébred és nem tud vissza aludni. Rajtam igen ott több mint egy órát szokott. Ez gond? Mit tegyek, hogy ne ébredjen meg? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés

2019. febr. 4. 10:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Két hónapos egyébként.
2019. febr. 4. 10:46
 2/5 anonim ***** válasza:
Nalunk a nappali alvasnal 1,5 eves koraig igy volt, csinalhattam barmit, babakocsiban is max ennyit aludt, utana felebredt, sokszor nyugos volt. Rajtam meg 2-3 orakat is aludt. 1-1,5 eves kora kozott kezdtem el letenni tudni. Illetve a szoptatva visszaaltatas segitett, ki tudtam mar jonni mellole 30-50 percre, es mikor ebredt, gyorsan bementem, es visszaaltattam.
2019. febr. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vannak babák akik csak 40 percet alszanak és vannak akik órákat.A babától függ.Ha nem nyűgös,nem sír és elégedettnek tűnik akkor normális.Ha nyűgösködik akkor próbáld visszaaltatni.
2019. febr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Próbáltam sokszor vissza altatni és szinte mindig nyűgösen kel fel. Egyszer a nagyágyba raktam kíváncsi voltam ott meddig alszik, 40 perc után szintén felkelt mellé osontam és adtam neki cicit, de utána nem sokára kiköpte és elkezdett huncutkodni. Olyankor volt mint aki kipihente magát. De akkor miért ébred mindig sírva?

Kiságyban is, nagyban is. Sőt néha rajtunk is sírva, vagy nyűgösen ébred.

2019. febr. 4. 11:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia, a kisbabák élettanilag mások, mint a felnőttek, az éjszaka folyamán több alvásciklus zajlik náluk, és bizony a negyven perc normális. Az alvásciklusa véget ért, azért ébred fel. Felkel, körbenéz, hogy ismerős illatok, hangok veszik e körbe, nincs e veszély. Általában azonnal vissza is alszanak, de pl nincs ott az anyukája vagy megzavarja egy hang, akkor nem tud visszaaludni, segíteni kell neki. Ha belegondolunk ő kilenc hónapig a pocakban élt, nem volt sem hideg, sem meleg, sem éhségérzete, sem fények, zajok. Mindene megvolt. Ehhez a világhoz nekik még alkalmazkodni kell, ami nagyon nehéz és időigényes. Az édesanya feladata segíteni őt, hogy minél könnyebben és kellemesebben teljen neki.

(perinatális szakember vagyok, gyermekágyi segítő. Szívesen válaszolok ha lenne kérdésed)

2019. febr. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!