Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Három műszakban dolgoztatok...

Három műszakban dolgoztatok terhesen? Aki igen, nem volt baja belőle? Pl vetélés?

Figyelt kérdés
Köszönöm, ha tudtok írni tapasztalatokat!

2022. jan. 9. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Semmi bajom nem volt. Mi árthatna benne?
2022. jan. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem dolgozhatsz éjszaka várandósan. Ha bejelentetted a terhességet, le kell vegyenek az éjszakai műszakról.
2022. jan. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Nem feltétlen. A 12? hétig még simán mehet éjszakába.

Én megbeszéltem a főnökömmel, hogy a 25. hétig "nem jelentem be" a babát. Így mehettem addig dolgozni éjjel is. Semmi gáz nincs vele.

2022. jan. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha egy hetet megyek úgy, hogy terhes vagyok, az árthat?
2022. jan. 9. 20:23
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem árthat.
2022. jan. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos muszáj volt, 3 hónapot voltam még ott, nem lett semmi baj.

(külsős voltam havi szerződésújítással, akiket viszont már átvettek húztak táppénzre amikor a pisi még meg sem száradt a teszten)

2022. jan. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, azért még várok tapasztalatokat🙂

A neten mást olvastam, persze én tappenzre mennékk, mert mi emelgetünk is emellett.

2022. jan. 10. 09:25
 8/8 anonim ***** válasza:

Törvény szerint a 20-adik hét után nem dolgozhatsz este 8 és reggel 6 közt. Mondjuk szerintem egy baromság, mert ha az ember bírja, esetleg szereti is, akkor kicseszés vele, plusz a pénze is kevesebb lesz, pont akkor amikor egy halom kiadás elé néz. Én sem akartam bejelenteni a terhességet, de nekem sajnos a munkahelyi dokim megtalálta a papírjaimat a csodás felhőben ugye, és azonnal menesztett másik munkakörbe, jelentős anyagi forrást vesztve ezzel. Emiatt stresszes is vagyok, meg persze hiányzik is az eredeti melóm. Szóval nekem, meg a babának szerintem ezzel tett rosszat, nem azzal ha hagyott volna békén melózni az eredeti munkakörömben.

Egyébként táppénzre csak akkor mehetsz, ha veszélyeztetett terhes vagy. Ha olyan a munkád, akkor az eredeti alapbéredért át kell helyezzenek olyan könnyített munkakörbe, ami nem árt neked, meg a babádnak. Ez törvény.

2022. febr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!