Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hi. Terhes lehetek? 18/L

Hi. Terhes lehetek? 18/L

Figyelt kérdés
Szedek fogamzásgátlót,a pasim az utóbbi napokban bennem élvezett el. De viszont két hete szedek magnéziumot és valami gyógyszert memóriára. Ezek elvehetik a fogamzásgátló hatását? Kb. 2 napja hányingerem is van. Rosszul van a gyomrom. És hasmenésem is volt egy kicsit. Nagyon félek. (Amúgy menstruáció után vagyok)

2022. jan. 22. 13:16
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
27 szavazat
 1/9 anonim válasza:
83%

"De viszont két hete szedek magnéziumot és valami gyógyszert memóriára."

Nem túl hatásos:))

Egyébként igen, kicsi az esélye, de lehetsz terhes. A tabletták majdnem 98% védelmet nyújtanak. Érdemes óvszerrel kiegészíteni.

2022. jan. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Mondjuk, ha érdemes óvszerrel kiegészíteni, akkor kár a nőknek mérgezniük magukat ezekkel a selejt, káros hormonális fogamzásgátlókkal.
2022. jan. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A magnézium nem befolyásolja. A kicsi hasmenés sem valószínű, de a “semmi nem marad meg bennem” jellegű hasmenésnél előfordulhat, hogy a gyógyszer nem tud felszívódni rendesen.

Legegyszerűbb lenne egy tesztet venni, aztán megnyugodnál.

2022. jan. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Ha gyógyszert szedsz, akkor biztos, hogy nem vagy menstruáció után.

Megvonásos vérzés után lehetsz.

2022. jan. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Öcsém, évek óta védekezek fogamzásgátlóval, ahogy a barátnőim 80%-a is és ilyet még nem baxtam, hogy "hallod, de azért gumit húzzál mellé". Miért? :D Akkor mi a faxnak szedem a gyógyszert? Akkor elég lenne csak gumi is. Nekem a 99,7%-os védelem bőven elég, csak akkor estem teherbe, mikor én akartam, ergo mikor leálltam a tablettával.

Nyilván ha néha néha kihagysz egy napot, vagy 4-5 órás eltérések vannak tabletta bevételek között, akkor nagyban megnő az esély.

Attól is függ, hogy mi volt abban a memória gyógyszerben?

Pl orbáncfű gyengíti köztudottan a fogamzásgátló hatását.

A hasmenés meg csak akkor, ha napokig tart és mindennap 4-5x mész.


Én nem aggódnék, ha minden hónapban csinálnám a teszteket mint egy idióta, akkor inkább gumiznék, nem enném a gyógyszert.

De ha ez megnyugtat, vegyél egy tesztet. Dm, Rossmann, Tesco stb.


A hányinger meg nem 3 nap után jelentkezik, mint terhességi tünet. Csak mondom.

2022. jan. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Bizonyos dolgok felett olyan gyakran elsiklunk. Bár tény és való, hogy egy 18 éves nem túl érett, de ennek ellenére mint látjuk, mégis szexszel, mert saját bevallása szerint érett, hisz ő elvileg már mindent tud (bogyót be, lábakat szét, kb. ennyi a nagy tudás). Nem ismeri a saját testét, a gyógyszereket és azok hatásait, amit napi szinten bevisz a szervezetébe, de azért szexszel továbbra is. Nem jut eszébe, hogy elmenjen venni egy záros terhességi tesztet, mert jaj, hát az milyen ciki, bezzeg tudatlanul szexszelni, na az bizony nagyon felnőttes viselkedés. Mit szeretnél kérdező? Milyen diagnózist állítsunk fel neked? Tedd a kezed a képernyőre és mindjárt kiderül, hogy terhes vagy, vagy sem. Lehet megkövezni, lepontozni, de aki ilyen b@mb@ mint a kérdező, egyszerűen csak...botrányos. Mindenhez ért, de semmihez. És ezzel nincs semmi baj, ha valaki nem tud dolgokat, csak ne játssza a nagy lányt, ha egyszer még nem az.
2022. jan. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
*nem záros, xaros
2022. jan. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért hozzátenném a 6-oshoz, hogy botrányos a mai szülők prűdsége, és az iskolai felvilágosításnak nevezett valami. Az sem normális, hogy 16-18 éveseknek szó nélkül felírják a fogamzásgátlót, mindenféle tájékoztatás és előzetes vizsgálat nélkül. Elsősorban nem a 18 évesek hibája hogy fogalmuk sincs ezekről a dolgokról, hanem az általam felsoroltaké, de leginkább a szülőké. Ha már megy a hiszti, hogy csakis a szülő joga legyen a szexuális tájékoztatás, akkor tessék ezzel élni, és megadni a gyereknek minden információt, amire szüksége lehet. A szülők szégyene hogy egy fiatal nő a gyakorikérdéseken tesz fel egy ilyen kérdést. Legalább itt ne küldjünk el senkit válasz nélkül.


Szóval kedves kérdező, keress rá a memóriagyógyszered betegtájékoztatójára a neten, és nézd meg az összetevőket, majd keress rá, hogy milyen összetevők gyengítik a fog.gátlódat, bár kétlem hogy hatással lenne rá, hiszen leginkább antibiotikumok gyengítik a hatását, abból sem mindegyik. A hányingered még nem lehet a terhességtől, viszont a hasmenés gyengítheti a fog.gátlót, ha a bevétel utáni 4 órában történik.

2022. jan. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#6-os vagyok, ezzel is egyetértek. Ez a másik probléma, hogy a szülők szégyellnek (valamiért?) erről beszélni, vagy csak valamilyen csodában bízva leintikaz egészet, gondolván: "ugyan, a mai fiatalok már mindent tudtak." Bár sokat tudnak, de nem eleget és nem a legfontosabb dologokat, mint pl. a megfelelő védekezést. Ugyanis ha tudnák, nem lenni napi szinten többször "Ettől lehetek terhes?" kérdés. De nem csak 18 évesek, vagy fiatalabbak írnak ki ilyen kérdéseket, a 20+ korosztály is bőven. Úgyhogy sajnos az is igaz, hogy az emberek lusták utána nézni, olvasni a dolgoknak, aztán meg itt sírnak, hogy lehet baj van. Jobb esetben csak egy csomó felesleges stressz a eredmény, rosszabb esetben meg ugye abortusz... Hogy miért jó ez, nem tudom.
2022. jan. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!