Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ikerbabát szeretnék, ilyen...

Ikerbabát szeretnék, ilyen miatt végeznek el beültetést?

Figyelt kérdés

Nem, egyenlőre nem tervezek állapotos lenni, mivel iskolába járok, szimplán információt gyűjtök.

Szóval...

13 éves korom óta tudom, hogy én "egyszerre" szeretnék világra hozni két vagy több kisbabát. (ugyanis beültetéssel lehetséges 2,3,4,5 is)

Ezt így elvégzik, ha ilyen kívánsággal megyek?

Nem azért van így, mert egyszerre leakarom tudni, azért szeretném, mert tudni akarom milyen ha él a másik feled. Vagyis ez lehet bután hangzik... Volt egy ikertesóm, aki 3 nap után meghalt. Édesanyámnak ez trauma volt és 10 éves koromban tudtam meg, eleinte féltem az ilyentől és csak csodáltam, de mostmár egyre inkább szeretném és tényleg jó lenne. Lényegében elvégzik így? Vagy komolyabb oknak kell lennie hozzá?

18l


2022. jan. 24. 21:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Szándékosan nem.

Általában több petéjű ikrek születnek a beültetésekkel.

Ugyanis nem egyet ültetnek be, hanem többet, mert közben

legtöbbször elhalnak.

2022. jan. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Ha óriási szerencséd van spontán összejön.

Egyébként csak ez miatt nem fognak beültetni embriókat.

Maga a lombik program macerás dolog és azért ültetnek be egyszerre többet mert nem mindegyik marad meg.

2022. jan. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Éértem. Köszönöm a válaszokat!

Sajnálom, ha nagyon abszurd kérdés volt!

2022. jan. 24. 21:18
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
De te ebből nem fogod tudni, hogy milyen, ha él a "másik feled." Azt csak az ikreid tudhatják.
2022. jan. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Lombik programra csak úgy nem mehetsz, meg szerintem ha megtudnád mivel jár nem is mennél. Azért ezek a dolgok nem úgy működnek ahogy te azt elképzelted.
2022. jan. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy ikreid lennének még nem tudnád ezt, mondjuk azért sem, mert az ikrek nem egymás részei...


Csak azért nem próbálnak ikreket csináni, mert te azt szeretnéd

2022. jan. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem, nem igy megy :) Lombik elott kivizsgálás van, hogy meddő vagy-e. Ha igen, akkor jöhet hónapokig tartó injekció kúra stb. Több embriót ültetnek be, azért, hogy nagyobb esély legyen ra, hogy egy megmaradjon.
2022. jan. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ikertestvérek nem egymás "felei". Lombiknál amúgy nem egypetéjű ikreket gyártanak, és ma már nem feltétlenül több embriót ültetnek be. Mégpedig azért, mert a többes terhesség nagyobb kockázatot jelent a magzatokra is és az anyára is (ld. még az ikertestvéred halála).

Amúgy a gyerek nem egy eszköz a kielégítésedre, hanem ember.

2022. jan. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem csinálnak, mivel sokkal magasabb a kockázat.
2022. jan. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
De a saját ikertesvéredet nem tudod megszülni. Így se tudnád, milyen az ikerélet. Mindegy, nincs ilyen szerencsére, te pedig majd kinövöd ezt.
2022. jan. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!