Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Irreális félelmeken mi segíthe...

Irreális félelmeken mi segíthet? Érdemes hormonpanelt nézetni a jövőre nézve ha még nem is aktuális a baba téma?

Figyelt kérdés

Van egy olyan félelmem, hogy mi van ha esetleg meddő vagyok, nem jók a hormonjaim, ha eljön az idő nehezen fogok teherbe esni stb.

Érdemes most kivizsgáltatnom magam ha még nem aktuális a baba téma?

2 éve vizsgált orvos, akkor rendben talált mindent az ultrahangon és a vérvétel alapján is. A félelmem kiváltó oka: Nem rendszeres a mensim, néha 28, néha 40 napra jön. Ez már 2 éve is így volt.

21 éves vagyok, talán egy 5-6 év múlva már aktuális lesz a gyermekvállalás.


2022. márc. 21. 05:52
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Ha van bármi gond, azt persze érdemes kezelni. De az is lehet, hogy most minden rendben, de az nem garancia rá, hogy akár 1 év múlva vagy később is minden rendben lesz. A rendszertelen menstruáció miatt mondjuk érdemes lehet orvoshoz fordulni.
2022. márc. 21. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Én ugyanígy voltam. Fiatal korom óta nagyon össze vissza van a mensim 30-55 napos ciklusok. Ahányszor orvoshoz mentem nem találtak sosem különösebben az okát, bár igazán nem is keresték. Néha egy-egy kis ciszta (nem pcos), ami rendre felszívódott. Azt mondták addig ne foglalkozzak vele, amíg nem szeretnék gyereket. Na emellett még ezt is tanultam az egyetemen. Rettegtem, hogyha eljön az én időm nem fog könnyen vagy egyáltalán nem fog összejönni a baba. Több orvosnál is jártam az évek alatt, de nem találtak semmit igazából. Aztán tavaly eldöntöttük, hogy próbálkozunk az első próbálkozós ciklus is jó hosszú volt 42 nap körül lett volna, de elsőre megfogant a baba, aki viszont sajnos nem maradt velünk. Ott egy spontán vetélésem volt. Aztan rá 2 hónapra szintén első próbálkozásra újra összejött, most 16 hetes kiscsöppség a pocakban.

Utólag is azt mondom, hogy az alapvető vizsgálatokat a te egészséged érdekében is érdemes elvégeztetni,gondolok ezalatt azbuh vizsgálatokra, vérkép, pajzsmirigy, vagy pl egy inzulinrezisztenciára irányuló terhelés, de mélyen belemenni a részletesebb vizsgálatokba akkor érdemes, ha már próbálkoztok, vagy gyeremeket terveztek. Pár év alatt is sok minden változhat.

2022. márc. 21. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem akarlak megijeszteni, de nekem ugyanilyen problémával kiderült, hogy kezdődő PCOSt és egy szolid inzulinrezisztenciát fejlesztettem magamban 2 vizsgálat között. Most erre diétázom, inozitolt szedek, így a kontrollterhelés alapján most rendben vagyok, de örülök, hogy ez korán kiderült, nem akkor, amikor már babát szeretnék.

22 vagyok, 21 évesen kaptam a diagnózist.

Nyilván ezek nem halálos, gyógyíthatatlan dolgok, de lehet, hogy neked sem ártana egy kis hormonvizsgálat, akár cukorterhelés. Az idődön kívül mást nem vesztesz vele.

2022. márc. 21. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is rendszertelen menstruációim voltak. Néha, periódusokban jött max 4 nap késésekkel. A fiam fogantatása előtti 7 hónapban 17-42 napos ciklusig minden megtalálható volt
2022. márc. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amit államiban nem néznek és érdekes lehet, az az amh hormon. Előrejelzi a korai kimerülést.
2022. márc. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha megnyugtat, csináltass.
2022. márc. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!