Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kimaradt menstruáció után...

Kimaradt menstruáció után hány nappal mutat erős pozitívat akár egy gyengébb teszt is?

Figyelt kérdés

Már annyiszor csalódtam, hogy nem merek tesztet készíteni. Eddig Predictor Early-t használtam, vagy Facelle-t, már háromszor tapasztaltam (nem egymás után, de az elmúlt másfél év alatt), hogy ott volt egy halvány csík, aztán 2-5 nap késésekkel megjött mégis. Nagy eséllyel kémiai terhességek voltak, amikről talán jobb is nem tudni (hacsak nincs valami meghatározott oka, egyelőre az eddigi vizsgálatok alapján egészségesek vagyunk). Ezt a csalódást szeretném ezentúl elkerülni, ezért várok türelemmel. 3 nap késésnél tartok. 20-as érzékenységű teszt már jó lehet? Ha már egy gyengébb teszt is erős csíkot mutat, úgy kizárt a kémiai terhesség?

Köszönöm szépen a segítő válaszokat!


2022. márc. 28. 13:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ilyenkor már leugrott a két csík a 25 tesztrol is holnap reggel tesztelj nyugodtan!
2022. márc. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor zárható ki, ha már orvos is megerősítette. Addig csak a tesztekben lehet hinni, de azok erőssége sok mindentől függhet. Ha már késik 3 napja és van bármilyen teszted amin nem csak olyan mintha lenne csík, hanem tisztán látható, az sem garancia semmire,de már lehet reménykedni benne... de ezt te is tudod szerintem..
2022. márc. 28. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha biztos az ovulácio időpontja akkor a késés napján is kimutatja.
2022. márc. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Késés napján már látható a második csík ha nem is olyan erősen de ha már késik 2-3 napja és úgy is erősebb pozitív akkor már reménykedhetsz de sose éld bele magad mert bármi megtörténhet sajnos.
2022. márc. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Tudom sajnos, hogy sosem biztos semmi. Missed ab-bal kezdtem, amit még leírni sem esik jól, még ilyen sok hónap távlatából sem. Ezért is vagyok úgy vele, ha megjön "percre" pontosan, ahogy legtöbbször szokott, szomorú vagyok. Ha késik... akkor meg jön az aggódás, mert félek már remélni.

De előbb-utóbb sikerülnie kell!!!

2022. márc. 28. 14:38
 6/20 A kérdező kommentje:

Még mindig nem szántam rá magam, hogy tesztet vegyek...

Viszont van itthon bőven ovulációs teszt, most egy gyenge pillanatomban kipróbáltam egyet. Digitális Clearblue - ezt használom, már lassan fél éve, mindig a 14. ciklusnapomon "mosolyog" a kijelző.

Most vagyok 32. ciklusnapon. Ovulációs teszt teljesen pozitív, mosolygós fej a kijelzőn, megnéztem a tesztcsíkot, ilyen erős talán még sosem volt a második csík.

Hogy ez mit jelent? Csak még bizonytalanabb lettem... De mégiscsak egy tapasztalat, gondoltam leírom.

Holnap veszek egy terhességi tesztet, ha sikerül előbb városba bejutnom, talán már ma is.

2022. márc. 29. 08:49
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, vegyél terhességi tesztet.
2022. márc. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Venni fogok. Még sosem "jósteszteltem", viszont adott egy számomra megbízható és jó minőségű ovulációs teszt, ami most nagyon erősen pozitív. Nyilván nem magától, érzékelhet valamilyen vegyületet a vizeletben. Már arra is gondoltam, elnyúlt volna ennyire a ciklusom, hogy most lenne ovuláció? De ennek nem sok a valószínűsége, mert világ életemben pontosak voltak a ciklusaim, ráadásul 14. napon jelzett már...

Szerintem ez nagyon érdekes tapasztalás, mert ha ciklus végén általános lenne, hogy valamitől megkérdőjelezhetetlenül pozitív lesz az ovulációs teszt, ott állna erről információ a használati utasításban.

Valamilyen vegyületre reagált... Az a kérdés, hogy mire. A semmitől nem történne ez.

2022. márc. 29. 09:33
 9/20 anonim ***** válasza:
82%
A jósteszt sokkal több esetben kelt hiú reményt és mutat baromságot, mint a hcg teszt amit nem mersz megcsinálni nehogy rosszat jelentsen. Mi lesz veled ha tényleg terhes leszel? Beköltözöl a kórházba? Itt az ideje picit tudatosabban állni a dologhoz és beletörődni, hogy néha bizony rosszak a dolgok, néha nehéz döntéseket kell hozni, mert az egész gyereknevelés ilyen lesz.
2022. márc. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Ezért nem szeretem a gyakorit.

1. Valóban féltem a hcg teszt eredményétől, de nem csak ezért nem tesztelek. Vidéken élek, nagyon vidéken, faluban nincs gyógyszertár. Itthonról dolgozom. Tudom, felkerekedhetnék és elutazhatnék, legközelebb 10km-re van patika, nagyobb patika 15km, drogéria 25km. Férjem hozhatna munkából hazajövet, de nem szeretném ezzel a lehet terhes vagyok, mégsem vagyok terhes bizonytalansággal terhelni.

2. "Baromságot mutat az ovulációs teszt" - Nem mutathat baromságot, mert reagál egy vegyületre. Ez nem terhesség kimutatására való, ez tény. De mégis az a tapasztalat, sok esetben működik jóstesztként. Nem mondom, hogy biztosan terhes vagyok. Azt igen és ez vitathatatlan, valamilyen vegyületre reagált a teszt! Akár késői ovuláció is lehet(ne)!

3. "Beköltözni a kórházba?" Azt gondolom, aki átment már hasonlókon, mint én, de nálam még sokkal keményebb történetek is vannak (most sem az enyémet, sem másét nem fogom részletezni) ez kialakíthat az emberben bizonyos dolgokat. Bennem azt, hogy megfogadtam, nem tartok itthon terhességi tesztet és csak jópár nappal az elmaradt menstruáció után merek tesztelni, pont azért, hogy ne keltsek hiú reményeket (több kémiai terhesség van már mögöttem).


Olvastam most hasonló kérdéseket. Sokakat azért kritizálják, mert túl korán tesztelnek, sokakat azért, mert még a ki sem maradt mensi napja előtt már jóstesztelnek. Sokakat azért, mert túl halvány a második csík a terhességi teszten...


Köszönöm a válaszokat. A további történéseket megtartom magunknak tartom. :)

2022. márc. 29. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!