Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Volt, aki teherbeesésekor is,...

Volt, aki teherbeesésekor is, a beágyazódás idején meglehetősen sok kávét ivott?

Figyelt kérdés

9-10 dpo körül lehetek. Ha összejött volna a baba mostanság lenne beágyazódás. Pörögnek körülöttem az események, tiszta káosz nálam az elmúlt 1 hét munka és mindenféle miatt, pl esküvő szervezés (nem a rossz féle stressz, csak sok a tennivaló). Szóval kevesebbet alszok és egyre jobban zombulok. Ma felkeltem 5:40kor. Ittam egy kávét 7kor. Most intézem a munkahelyi emaileket, de mindjárt bealszok ülve, szóval rettentően innék egy második kávét, de tudom, hogy ebéd után megint ez lesz és akkor hol van még a késő délután. Napi 4 kávé.. Belefér még ez? Tudom, hogy összeköttetés még nagy valószínűséggel nincs, (lehet baba se lesz) de ha mégis a vérnyomás, pulzus stb, amire esetleg hatással van a kávé befolyásolhatja a beágyazódást valahogy?


(Bocs ha buta kérdés)


2022. márc. 30. 08:46
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Elvileg 200mg fer bele egy nap. Az elvileg 5 presszó. De en a helyedben max 2 ot innek. Bar meg az sem biztos h terhes vagy.
2022. márc. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Ha eddig is ennyit kv-ztál, semmi gond nem lesz.

Ha most kezdened el ezt a nagy dozist, akkor is csak lehet, hogy befolyasol.


Nekem kis különbseg van a gyerekek közt. Az elsővel meg sokszor éjszakaztam, mikor a kicsi megfogant. En majdnemcsak venasan töltöttem magamba. Semmi baj nem lett

2022. márc. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen első, ezért gondolkodtam, hogy csináljak e ebből lelkiismereti problémát ilyen korán, mikor lehet nem is lesz baba most se.


2-es, jó hallani, hogy nem kett gond.. :)


Végül keveset töltöttem és sok tejjel felhúztam, aztán lehet délbe csak koffeinmentest iszok placebónak. Már csak a saját egészségemnek is jobbat tesz ha nem intravénásan adagolom.

2022. márc. 30. 09:07
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Feleslegesen stresszelsz még ezen is... Adja az ég, hogy sikerüljön, de az sem biztos, hogy összejön most a baba. És amíg nem tesztelsz pozitívat, addig ha nem literszám iszod a méregerős kávét, akkor nem kell lemondanod róla.
2022. márc. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Én terhesen is kávéztam. Semmi gond nem lett belőle.
2022. márc. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egy-két kávét nyugodt lélekkel iszok meg. Csak hirtelen a napi 4et éreztem soknak így 3 nappal tesztelés előtt.
2022. márc. 30. 11:09
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Alapból 4-5 kávè az adagom


Terhesen levittem 2-3-ra


Szoptatas alatt 3-4-et ittam…


Próbáltam felesben koffeinmentesből főzni..

Vagy az egyiket arra cserèlni.

2022. márc. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%

Semmi baj nem lesz a kávétól.A dohányzás az probléma és egyéb szerek.

Ha ezekkel nem élsz akkor no para :D

2022. márc. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
Amíg nem bizonyosodik be, hogy terhes vagy nem sok értelme van változtatni az alapvető szokásokon szerintem. Nyilván nem arra gondolok, hogy aki cigizik meg sok alkoholt iszik az próbálkozás alatt is tegye, de ha eddig is ennyi kávét ittál, akkor igyad nyugodtan. Amúgy kb az 5-6 hétig (nem tudom pontosan) az a bizonyos sejtcsomó regenerálódik, ha olyan hatás éri. Nem véletlen találta ezt ki a természet, hogy amíg nem tudsz a babáról, addig ilyen könnyen ártani sem tudsz neki. Én terhesség előtt napi három filteres kávét ittam tejjel, ezt csökkentettem kettőre. De kb. a háromban van annyi koffein, amennyit a max mennyiségnek mondanak (200 mg). Azért csökkentettem, mert ennyi esik jól. Sok sikert!
2022. márc. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!