Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyógyszer abbahagyása után ki...

Gyógyszer abbahagyása után ki mennyi időre rá lett terhes? Tartottatok szünetet vagy nem?

Figyelt kérdés
2010. szept. 14. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Szünetet érdemes tartani, hogy kitisztuljon a szervezeted. Kb- 2-3 hót javasolnak általában, akkortól próbálkozhattok. A teherbe esés mindenkinél változó, van aki rögtön terhes lesz , van akinek hónapokba tellik. Remélem te az eläbbiekhez fogsz tartozni!
2010. szept. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A szervezetből hamar kitisztul, nem szükséges szünetet tartani, egyből. Mi 1. hónapban még védekeztünk, másodikban már nem, és akkor már nem is jött meg. :)
2010. szept. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk napra pontosan a gyógyszer abbahagyása után 1,5évvel jött össze a baba!!
2010. szept. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én 8 évig szedtem gyógyszert, az orvos javaslatára pihentettünk 3 hónapot és az első próbálkozásra sikerült.Sajnos azt a babát a hatodik héten elvesztettünk. Nem a gyógyszer miatt vetéltem el.
2010. szept. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én Lindynette 20-at szedtem(1/2 évig) előtte vagy 8 évig Mercilont. Nem tartottunk szünetet a gyógyszer abbahagyása után és a 2.hónapban már nem jött meg:):):)

A gyógyszer rögtön kiürül a szervezetedből és a peteérés "gátlása" felszabadul. Tehát teherbeesni (ezért gyakoribb gyógyszer után az ikerterhesség)könnyebb, viszont nehezebben marad meg. A gyógyszer elvékonyítja a méh nyálkahártyáját, ezért nem biztos, hogy a megtermékenyített petesejt be tud ágyazódni, vagy ha be is ágyazódik nem tud megmaradni, mert túl vékony a méhfal. Vagy ha ezen a ponton nincs is baj, lehet, hogy a petefészek nem tudja fenntartani a terhességet. Ezért javasolják a szünetet.

2010. szept. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én 11 évig szedtem,először mercilont,majd harmonettet.mikor mondtam a dokinak a babaprojektet,azt mmondta,nem kell szünet,ezek 1 nap alatt kiürülnek.az már más kérdés,hog időbe telhet,mire rendeződik a mensi a gyógyszer elhagyása után.nálam ehhez képest,úgy alakult,hogy tavaly júni4.-én abbahagytam,8.-án mgjött,és 22.-e környékén terhes lettem:)holnap lesz 6 hónapos a gyönyörű,egészséges kislányom:)
2010. szept. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10 évig szedtem Tri-Regolt, megszakítás nélkül. Júniusban hagytam abba a gyógyszer szedését, kicsit aggódtam mikor fog ennyi év mesterséges hormonbevitel után magához térni a szervezetem (mellesleg én sem fiatalodtam). Első babám 14 éve az első hónapban, második babám a második hónapban, és most a harmadik picurka a 3 ciklusban fogant meg. Múlt héten lett kétcsíkos a tesztem :-)
2010. szept. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

08:04 gratulálok a picihez!:)

köszönöm a válaszokat

2010. szept. 21. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!