Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló tabletta szedésé...

Fogamzásgátló tabletta szedésének abbahagyása után kinek mennyi idő után sikerült a baba? Tartottatok szünetet, kell, mennyit?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 16. 06:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem ez az 5.hónap és sajnos még nem jött össze,de a dokim csak múlt hónapban mondta,hogy kezd helyreállni a hormonháztartásom. 6,5 évig szedtem gyógyszert,de 2 évente tartottam fél éves szüneteket,akkor minden rendben volt. Erre most,hogy babát akarunk mégis összekavart a gyógyszer mindent.:( Remélem ebben a hónapban már sikerül a pici:) Én azt mondom neked(így utólag),hogy nem árt 3 hónapig vigyázni és hagyni egy kis időt,hogy odabent visszaálljon minden a normális kerékvágásba. Ha viszont mégse vártok nem lesz semmi baja a babának.
2009. ápr. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én nem tartottam szünetet, egyből próbálkoztunk, a második hónapban sikerült teherbe esnem. Sok sikert!
2009. ápr. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia,

Nekem van egy 9 éves kislányom és hát úgy kb.8 évig szedtem a gyógyszert.Gondoltam itt az ideje egy kis pihit tartani megint.(Az évek alatt kb. 4x pihentettem rövid ideig)5 hónapja nem szedtem már amikor .....nem jött meg.Gyanús volt,mert reggelente nem voltam túl jól.Szóval most vagyok 21 hetes kismama.:-D

A kislányomnál amikor abbahagytam akkor kb. 1 évet is várnunk kellett.Azért összefüggésben van szerintem a korral(én 31 vagyok most),hogy mennyit stresszelsz,dohányzol-e,eszel-e rendesen...stb...

Ne add fel!!!Üdv.

2009. ápr. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászóló vagyok.

Azért azt is figyelembe kell venni,hogy a szedett fogamzásgátló milyen fajta volt és mert minden nő más mindenkinek másképp tisztul(áll helyre) a hormonrendszere.Szerintem is jó tanács az ha egy picit védekeztek pár hónapot és utána mindent bele..!!!:-D

Azért a nőgyógyászoddal is kellene konzultálni,hogy szeretnétek babát.Hidd el segíteni tud jó tanácsokkal.Olvastad,hogy mi mennyit vártunk az első terhességre!Ne legyél türelmetlen!!(könnyű mondani):-))

Én szorítok nektek!!!

2009. ápr. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kb. 8 évig szedtem fogamzásgátlót, az utolsó 2-3 évben hüvelygyűrűm volt. Ennek nagyon alacsony a hormontartalma, mert napi 24 órában bocsájtja ki, így nem egyszerre kapod meg a 24 órás dózist, mint a tablettánál.

Nekem a doki azt mondta, hogy egyik hónapban eltávolítom a gyűrűt, a következő hónapban teherbe is eshetek. A második hónapban estem teherbe.

2009. ápr. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! A barátnőm 8 évi gyógyszer szedés után három hónap pihenőt tartott, és rögön össze is jött a baba. Már 13 hetes.
2009. ápr. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én június elején hagytam abba a tablettát,és aug.közepén jött meg az utolsó menzeszem.35hetes
2009. ápr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia! Az első terhességemnél decemberben hagytam abba a gyógyszert 7 év után, 4 hónapig még védekeztünk, mert egyéb gyógyszereket is szedtem, de utána az első védekezés nélküli alkalomkor összejött a baba. A mostani terhességemnél úgy alakult, hogy novemberben hagytam abba a szedését (7 hónap után) és januárban, szintén első próbálkozásra összejött a baba. Az orvosom is azt mondta, hogy várjam meg az első menzeszt a gyógyszer abbahagyása után és utána nyugodtan nekiállhatunk próbálkozni. Hát 1-ből 1 lett az eredméyn :-)

De nyilván függ a gyógyszer fajtájától is. Én nagyon alacsonyhormontartalmú gyógyszert szedtem (Yadine, ill. Yasminelle) mindkét terhességem előtt.

2009. ápr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kell szünetet tartani, mert a tabletta abbahagyása után, mivel elnyomásban volt a peteérés, ezért sokkal aktívabb és intenzívebb lesz. ha van valami a tabletta miatt, akkor úgy sem jön össze a baba.
2009. ápr. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szia! én 8 évig szedtem folyamatosan. nem hagytam utána szünetet és a második mensim már nem jött meg. sok sikert!
2009. ápr. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!