Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 8-9 nappal vagyok pé-m után....

8-9 nappal vagyok pé-m után. Ha vasárnap tesztelek már kimutathatja? Tünetem nincs, és még úgyis korai lenne, max annyi (ami mástól is lehet) hogy a hasam puffadt, amolyan húzós érzés, de szinte egyfolytában. A naci is kényelmetlen. Clostit szedtem.

Figyelt kérdés
2008. dec. 17. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést így ahogy van én is feltehettem volna.
2008. dec. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem dec. 2-án volt pé-m, tegnap és ma is teszteltem, halványan pozitiv lett. (14-15. nap pé után) Ugyanezek a tüneteim vannak mint neked, hasam puffadt, főleg alul, állandóan pisilnem kell. Ma véreztem egy picit délelőtt, de azért remélem hihetek annak a halvány csikocskának. Szerintem pé. után 14. napon már tesztelhetsz reggeli vizeletből.
2008. dec. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1. válaszoló: Hajrá! Drukk neked!

2.válaszoló: Gratulálok!!! Sok boldogságot

Remélem akkor én is pozitívat fogok tesztelni. :)

2008. dec. 17. 16:17
 4/6 anonim ***** válasza:

Google a barátunk, 1. találat a HCG-re (amit ugye a tesztek néznek):


A HCG (humán gonatropin hormon) a beágyazódás után kezd el termelődni az anya szervezetében.

De nézzük csak a dolgokat sorjában!


1. Először is a spermiumok bejutnak a szervezetedbe és ott várják, hogy találkozzanak a petesejttel. Előfordulhat, hogy akár 2-3 napig is várnak rá, mert éppen nincsen peteérés. Ha félidőben történt az “akció” akkor jó eséllyel 1 napon belül összetalálkoznak a spermiumok és a petesejt és megtörténik a fogantatás.


2. Ezt követően 7 napig vándorol a megtermékenyült petesejt, és a fogantatástól számított 7 nap múlva megkezdődik a beágyazódás. Innentől kezdve már lehet HCG a véredben. Ha a ciklus kezdetétől fogva mérted a testhőmérsékletedet, akkor most azt tapasztalhatod, hogy megemelkedik a testhőmérséklet.


3. A beágyazódás 5 napig tart, tehát a 12. napon fejeződik be, innentől kezdve rohamosan nő a HCG mennyisége és a 14. napon már kimutatható a vizeletből is (ha rövidebb a ciklusod, akkor már 1-2 nappal hamarabb is). A baba ekkor már 0,5 mm-es.


4. Innentől kezdve rohamos hormonváltozások indulnak meg a szervezetben, tehát innentől kezdve érződnek az első igazi terhességi tünetek: mellfeszülés, álmosság, szédülés, émelygés, hányinger stb. A baba szíve a 16-22. nap körül alakul ki, innentől kezdve már nemcsak terhességi teszttel, hanem ultrahanggal is biztosan ki lehet mutatni a terhességet. A szív kialakulása előtt csak a petezsákot látja az orvos, ezért korábban nem érdemes elmenni hozzá.

2008. dec. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Húh! Köszi! :):)


Akkor vasárnap vagy hétfőn tesztelek, de lehet hogy 24-én, és így lesz (remélem) mit a fa alá tenni! :)

2008. dec. 17. 16:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Kívánom, hogy ez legyen eddigi életed legszebb karácsonya :)

"google a barátunk"

2008. dec. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!