Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Felelossegteljes az, aki ilyen?

Felelossegteljes az, aki ilyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy anyosom akit amugy nagyon imadok.

Nem is olyan regen feljott az a tema, hogy o mar vetetett el gyereket. Nem is nagyon erdekelt mert a kornyezetembe szinte mindenki vetetett el egyet, amit meg lehet erteni mert fiatal volt vagy akarmi...

De amikor mondta, hogy o elvetett vagy 20-at es ahol intezni kell ezt a dolgot mar torzsvendeg volt es olyan konnyen beszelt errol a dologrol, nem is erdekelte.

Annyira letaglozott ez a dolog, en nem is gondoltam volna rola. Akkor annyira mas lett a szememben, persze meg mindig imadom meg minden, meg hat az o dolguk, hogy mit csinalnak magukkal. Csak azert megis bennem volt, mert en nem igy ismertem meg akit igy nem erdekel ez a dolog. Mashogy fogom fel ezt az abortusz dolgot, lehet ez is kozre jatszik, mivel en nem tudnam megtenni egyszer sem nem, hogy tobb mint huszszor. De persze nem vagyunk egyformak.

Es eszembe jutott hogy annyi ilyen no van aki igy szaladgal az abortuszokra es a ferjuk meg ugy van vele, hogy hat te tudod a te tested. Igy olyanok a nok az en szemembe mint egy jatekeszkosz. Jol megcsinalja az ura az asszonyt a kovetkezmenybe meg bele sem gondolnak, hogy terhes lesz a no es szaladgal. Nem is erdekli oket, ugyan ugy csinaljak es nem vedekeznek. Annyira nem felelosegteljes gondolkodas, miert nem szednek akkor mar fogamzasgatlot vagy valami...nem is ertem. Ertetlenul allok ezek elott a nok elott. Aki igy van hogy gondolkozik?



2022. ápr. 22. 18:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%

De amikor mondta, hogy o elvetett vagy 20-at es ahol intezni kell ezt a dolgot mar torzsvendeg volt es olyan konnyen beszelt errol a dologrol, nem is erdekelte.


Mese.

2022. ápr. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
15%

Tényleg? És az a férfi, aki ennyiszer teherbe ejtette???


Ahogy kamu, ennyi ab nincs. Már 4-5 után kb esélytelen az újabb terhesség.

2022. ápr. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Remek kérdés. Egyik barátnőmmel egy ideig számoltuk kamaszként, hányadiknál jár az anyja, aztán feladatuk. Hatra emlékszem, de lehet több is volt.


Persze ott tudom, hogy nem ilyen egyszerű a történet, az apja egy iszákos, erőszakos ösztönlény, többször megverte a nőt, gondolom nemigen volt beleszólása, hogyan szexelnek. Az anyja is nagyon buta, de valamiért ővele egy fokkal jobban tudok szimpatizálni a fentiek miatt.


Húsz év után végre elhagyta a fickót, addigra lett négy gyerekük a putriba a semmire. Viszont asszem az utolsó gyerek után (vagy rá max 1-2 évre) már volt annyi esze hogy elköttette magát. Azóta is sorban szedi össze az alkoholista, agresszív fickókat, szóval gondolom nála ez valami elakadás. Furcsa, mert a szülei (bnőm nagyszülei) normális, kedves emberek, a fél gyerekkoromat náluk töltöttem.

2022. ápr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
44%
Vagy anyósod kamuzik, vagy te.
2022. ápr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
35%
full kamu a kérdés!
2022. ápr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%

Anyósod valószínűleg a "költői túlzás" elemével élt, bár nyilván semmi sem kizárható.

Nyugdíj előtt álló, kisvárosi nőgyógyász ismerősöm azt mondta, hogy az ő praxisában a legtöbb, amivel találkozott, az 9 volt.

2022. ápr. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Rákerestem:

[link]

2022. ápr. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%

Az egyik barátnőmnek 11 db abortusza volt.

Olcsóbb volt,mint védekezni.

Gyermekvédelmi tamogatasuk volt, így alkalmanként 5000 Ft körüli összeget fizettek

2022. ápr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%

A 20 az szerintem is sok (vagy legalább is nekem elképzelhetetlen), de pl anyukámnak is 5 abortusza volt.

Amikor elmesélte, azt hittem, hogy lefordulok a székről. Pedig nem putrisak és minden gyerek apukámtól lett volna. Azt mondta, hogy mindig "becsúszott nekik" és mindig alkalmatlan időben. Végül a 6-ik és egyben tervezett terhessége én voltam. Egyke maradtam.

A szüleim a mai napig együtt vannak, immáron 37 éve, imádják egymást és engem is. Bőven elfért volna még 1-2 gyerek abban a házban.

2022. ápr. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
98%

Nos, az én anyósom is hasonló, ő 16 abortuszról mesélt. Azt mondta, volt olyan év, hogy 4 is volt neki. Hogy őszinte legyek, hiszem is meg nem is. Vagy inkább úgy fogalmazok, hogy nem akarom elhinni. Az biztos, hogy amikor gyereket akartak akkor azt is hatékonyan letudták, mert 2 éven belül szült 3 gyereket. A férjem és a legfiatalabb tesója között összesen 22 hónap van. Apósom alkoholista volt és elég durva is. Anyósomnak csak annyi választási lehetősége volt, hogy orvoshoz megy vagy ő veri ki belőle a gyereket (erre is volt példa).

Egyik ismerősöm eddig 5-nél jár. Ezt is piszok nagy felelőtlenségnek érzem, nem hogy 16-20-at.

2022. ápr. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!