Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyire megbízhatóak a...

Mennyire megbízhatóak a termékenységi tesztek férfiaknak és nőknek is?

Figyelt kérdés
A gyógyszertár oldalán láttam,hogy már férfiaknak is kapható termékenységi teszt (ami nem túl olcsó) és nőknek is. A párommal gyerekvállalás előtt szeretnénk csinálni ilyen tesztet,viszont nem tudjuk mennyire megbízhatóak.

2022. ápr. 22. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

Meg kell kerdezni a nogyogyaszodat pl, hogy ajanlja e.

Bar igy laikuskent, kizartnak tartom, hogy noknek barmit is kimutatna. En tobbre tartom, es joval olcsobb is, a homerozes+LH+nyák figyelest. Ha kicsit utana olvas az ember sok mindent meg lehet állapítani a segitsegevel. Ha az is keves, még akkor is inkabb hormonpanelre es UHos kovetesre költenék.


A ferfi reszehez nem ertek egyáltalán, de ferjemnek 17 ftert komplett vizsgalat volt Gyorben egy nagyon jo orvosnal par eve. Budapesten is dolgozik elvileg egy szuper doki, de nem tudom a nevet. Kétlem, hogy ennél a teszt jobb lenne. Persze ti tudjátok, es biztos válaszol valaki aki próbálta is, de gondoltam leirom ezeket hatha segit.


Miert szeretnel elotte csináltatni amugy? Kor, vagy egyeb dolog miatt surget az ido? Mert ha nem siman lehet, h emiatt stresszelsz majd be.

2022. ápr. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

2

Nem kell ehhez különösebb indok.

Ott van pl a babaváró hitel, ha kiderül a hitel után, hogy nem lehet gyerekük, egy összegben kérik vissza a támogatást, kivéve ha örökbefogadsz.

Ki tenné ki magát ennek?

Baromi sok termékenységi problémával rendelkező pár van manapság, jobb biztosra menni.


Nem tudok a kérdéshez biztosat hozzá szólni, de én inkább elmennék rendes orvoshoz.

De érdemes elolvasni a betegtájékoztatójukat, biztos benne van, hogy pontosan mit mér, mit mutat, de ez sosem lesz olyan részletes, mint amit laborban néznek.

2022. ápr. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Most pl random utána olvastam, ezek a tesztek mérik festési eljárással a spermákat. Ha elegendő a spermaszám, akkor xy színt vesz fel, amit össze lehet hasonlítani egy referencia színnel, amit csatoltak. Ha sötétebb/világosabb annál, az mutatja, hogy elegendő vagy túl kevés a spermaszám.

De ez nem mutat pl mozgékonyságot. Pl lehet hogy ez a teszt jól sikerül, de közben meg kb döglöttek, nem tudnak eljutni a petesejtig, akkor ugyanúgy orvosi segítség kell.

2022. ápr. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem sürget az idő,én 23 a párom pedig 31 éves. De a családban már nem 1 olyan eset történt ahol nem foganhatott meg a baba természetes úton és persze ettől tartunk mi is, főleg a párom. Addig amíg nem próbálkozunk addig nem szeretnénk ezzel orvoshoz fordulni. Ha egy idő után sem fogok tudni teherbe esni akkor természetesen orvosi segítség után fordulunk.
2022. ápr. 23. 11:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne stresszelj már előre ezen.


Próbálkozni kell, ha nem sikerül egy éven belül ráér akkor azon gondolkodni hogyan tovább.


A babaváró hitelesnek meg annyit mondanék, hogy csak a hitel kamatát kell egyösszegben kifizetni. Ha hitelt kell felvenned, de a gyógyszertári kutyulós tesztből előre kijön, hogy "terméketlen" vagy attól még valami hitelt arra, amire költeni akartad fel kell venned, amire ugyanúgy kell kamatot fizetned. Annyi különbség hogy normál hitelnél folyamatosan fizeted, a babavárónál meg ha nem sikerül a gyerek akkor is 5 évig nálad van még a kamatként befizetendő pénz, amíg nálad van addig neked kamatozik, nem véletlenül mondják hogy ez még annak is megéri aki soha nem is akart és nem is fog gyereket vállalni...

Másrészt nagyon ritka az, hogy egy párnak annyira reménytelen legyen a helyzete, hogy 5 év alatt ne tudnának rajta segíteni. (akiknek 7-8-10 év alatt sikerül csak, azok általában későn kérnék segítséget és közben saját döntésükből állnak le időnként a kezelésekkel)


Egy ilyen kutyulós otthoni "termékenységi teszt" alapján biztos nem hoznék semmilyen komolyabb döntést...

2022. ápr. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!