Lehet ez terhesség?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Fél éve szeretnénk babát a férjemmel. 29 évesek vagyunk, egészségügyi gondunk nincs. Fogamzásgátlót sosem szedtem, a menzeszem rendszeres, sosem volt vele gond, általában 27-28 napos. Sosem maradt ki, nem szokott késni se stressz se gyógyszer, se semmi hatására. Középidőben általában érzem az ovulációt, attól számítva mindig 12 napra jön meg. Ritkán előfordul, hogy 29-30 napos a ciklusom, akkor az ovulációt is 1-2 nappal később érzem a szokásosnál. Most 5-6 napja késik (ma van a 33. nap), ilyen még sosem fordult elő, semmi különös nem történt a hónapban, de a legérzékenyebb terhességi teszt is negatív minden reggel. Az ovulációt most nem éreztem egyértelműen, de hasonló fájdalmam volt április 8-án, csak gyengébb, úgyhogy arra gondolnék. Egy-két napig volt olyan érzésem, mintha megjönne, pont amikor kellett volna, de nem jött meg. Azóta nem igazán van tünetem, talán egy kis alhasi feszülést érzek. Tudom ez még csak pár nap és ennyitől még nem rohan az ember orvoshoz, de ilyenkor sokat számít; mit gondoltok, milyen lehetséges magyarázat lehet a késésre ilyen előzményekkel? Ki van/volt hasonló cipőben? Köszönöm!

2022. ápr. 25. 09:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
ha 5-6 napja késik és negatív a teszt akkor ott 99% hogy nincs baba. 🙄
2022. ápr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Akkor mi lehet rá a magyarázat, ha soha nem fordult elő még ilyen? Pont akkor, amikor nem védekezünk? Persze nem akarom beleélni magam, azért is tettem fel a kérdést, hogy elfogulatlan kívülálló mondja el mit gondol..
2022. ápr. 25. 09:33
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen.Doki annyit mondott,hogy előfordul.
2022. ápr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
22%

5-6 nap kesessel valóban kéne már legalább halvany tesztnek lennie, DE ha nem csináltál ovulacios tesztet akkor akár később is lehetett az ovulaciod. A peteérés körül szoktad vizsgálni a nyákot?

Ha biztos vagy az ovulaciod időpontjában akkor 90%,hogy ez nem terhesseg sajnos, de ha nem tuti az ovu akkor 2 nap múlva tesztel megint

2022. ápr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha 3 napos késénél negatív a teszt, akkor nem baba miatt nem jött meg.

Ezek szerint eleve vannak ilyen 3-4 napos kilengések a ciklusodban. Hát most lehet lesz 4-5 nap is, vagy még több. A hormonháztartás érdekes dolog, sok minden hathat rá, ez nyilván egy ilyen furibb hónap lesz.

2022. ápr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

az, hogy eddig nem fordult elő, nem garancia arra, hogy nem is fog soha.

vagy szerinted terhes vagy és rossz a teszt? akkor menj el a synlabba hcg vérvételre, kb 3-4 ezer ft. aztán pont kerül a “rejtély” végére. 🤷‍♀️

2022. ápr. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Az (is) bizonytalanított el, hogy itt annyi ember írta, 1 hét késésnél, meg még többnél lett csak pozitív a tesztjük, fura is volt, akkor ők csak számolni nem tudnak? :)
2022. ápr. 25. 09:39
 8/19 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon sok ismerősömnél kezdett el pontosan akkor csúszni minden, amikor belevágtak a baba projektbe. Szerintem ez mentálisan generálódik mert rástresszel az ember.
2022. ápr. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
83%

valószínűleg nem volt rendszeres a ciklusuk korábban sem és a késést a 28 naphoz (vagy ki tudja mihez) viszonyították, amikor nekik eleve 31-2 napos a ciklusuk.

neked is késik már egy hete és mégis negatív a teszt, ha nem hiszel neki, tényleg csináltass vérvételt, az kizár minden kétséget.

2022. ápr. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Huuu hát a gyakorin bármi megtörténhet,olyan mint a mese...ne ebből indulj ki,hogy idegen emberek miket írkálnak.Jó hogy azt nem írják,nekem csak két hónaposan mutatta a teszt.😤🤦🤦Baromság!
2022. ápr. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!