Lehet ez terhesség?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Fél éve szeretnénk babát a férjemmel. 29 évesek vagyunk, egészségügyi gondunk nincs. Fogamzásgátlót sosem szedtem, a menzeszem rendszeres, sosem volt vele gond, általában 27-28 napos. Sosem maradt ki, nem szokott késni se stressz se gyógyszer, se semmi hatására. Középidőben általában érzem az ovulációt, attól számítva mindig 12 napra jön meg. Ritkán előfordul, hogy 29-30 napos a ciklusom, akkor az ovulációt is 1-2 nappal később érzem a szokásosnál. Most 5-6 napja késik (ma van a 33. nap), ilyen még sosem fordult elő, semmi különös nem történt a hónapban, de a legérzékenyebb terhességi teszt is negatív minden reggel. Az ovulációt most nem éreztem egyértelműen, de hasonló fájdalmam volt április 8-án, csak gyengébb, úgyhogy arra gondolnék. Egy-két napig volt olyan érzésem, mintha megjönne, pont amikor kellett volna, de nem jött meg. Azóta nem igazán van tünetem, talán egy kis alhasi feszülést érzek. Tudom ez még csak pár nap és ennyitől még nem rohan az ember orvoshoz, de ilyenkor sokat számít; mit gondoltok, milyen lehetséges magyarázat lehet a késésre ilyen előzményekkel? Ki van/volt hasonló cipőben? Köszönöm!

2022. ápr. 25. 09:14
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Most kezdtél rágörcsölni a témára, a női test pedig rendkívül érzékeny a hangulatváltozásra és a stresszre. Olvass utána (ne a gyakorin, inkább szakmai oldalakon)

Emiatt van a késés, nem kell mást belemagyaráznod. Kicsit nyugodj le, nem vagy még terhes és így eszméletlen ideg-gyenge leszel ha már most így állsz hozzá, mi lesz majd veled a 9 hónap alatt, ha sikerül?

2022. ápr. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
"Jó hogy azt nem írják, nekem csak két hónaposan mutatta a teszt." Olyat is olvastam :D Persze ennyi eszem nekem is van, hogy az hülyeség. Hiszek a tesztnek, nem kell cinikuskodni, hogy ez micsoda "rejtély", nyilván nem mutatna mást a vérvétel sem. Csak a 17 év alatt először késik ennyit, és lehetséges okokat keresek. Volt azért ennél már nagyobb traumám, stressz az életemben, minthogy nem jött össze egy hónapban a baba, az sem volt soha hatással a ciklusomra. Nem görcsölök ezen jobban, mint máson. Nagyon kíváncsi vagyok, mitől lehet. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2022. ápr. 25. 09:58
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolog, hogy te ebből a stresszből mit érzékelsz, és az egy másik, hogy hogyan hat a hormonháztartásodra...
2022. ápr. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
85%
Gratulálok a terhességhez!
2022. ápr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is, késett már több mint 2 hetet, mikor előtte soha, ciszta volt nem terhesseg. Ez fel sem merült benned pl?
2022. ápr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nem, ez nem.
2022. ápr. 25. 10:26
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
még egy kérdező aki elkönyvelte negatív teszt ellenére, hogy terhes. mégis kik vagyunk mi, hogy azt mondjuk nem így van?! 😂
2022. ápr. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Eddig nem fordult elő, most előfordult.

Lehet, hogy azért is mert keresed a jeleket.

Azt honnan tudod, hogy nincs egészségügyi gondotok? Voltatok termékenységi vizsgálatokon?

Amit ovunak éreztél, azt igazoltad ovuteszttel is?

2022. ápr. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szia! Mi lett végül?
2022. máj. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!