Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Spermicid és megszakítás...

Spermicid és megszakítás együttes alkalmazásával esett már valaki teherbe?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 30. 10:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
Persze. Ezek csak bohóc eszközök, nem nyújtanak védelmet a teherbeesés ellen.
2022. ápr. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

Vegyük végre tudomásul: úgy nem esünk teherbe, hogy nem szeretkezünk. Pont.

Ha meg a lehető legtöbbet meg szeretnénk tenni, hogy ne csússzon be a baba, akkor fogamzásgátló, vagy óvszer. Ezek a legbiztonságosabbak, de ezek sem 1000%-osak.

Lehet itt alternatívázni, meg kipróbálni ilyen vackokat, de akkor legyünk is tudatában a magas rizikónak.

2022. ápr. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Ha abból indulok ki, hogy 4 évig "védekeztünk" csak megszakítással, akkor nem túl esélyes, de ugye csak azért mert nekünk bejött, nem biztos, hogy másnak is be fog. :)

Utána amint élesben próbálkoztunk, össze is jött a baba, szóval nem voltak termékenységi gondok.

2022. ápr. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Az emberbe azt nevelik, hogy lányom, ha csak rádnéznek már terhes lehetsz... Na persze. Aztán amikor az ember lánya szeretne teherbe esni, akkor rájön, hogy ez közel sem ilyen egyszerű.

Én a termékenységtudatot javaslom, keress rá. Ha ismered a ciklusod, ami egyébként rendszeres és a nem termékeny időszakokban vagytok együtt, akkor kb. nincs esélye a terhességnek. Ha még megszakítás és spermicid is van, akkor meg végképp...

2022. ápr. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
#4-es, ez tényleg nagyfokú tudatosságot és felkészültséget, háttértudást feltételez, ami felteszem itt nincs meg, már csak a kérdés feltevése miatt sem.
2022. ápr. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

5ös, oké okoska, de sohasem késő elkezdeni. Attól még, hogy perpillanat nincs képben, az nem azt jelenti, hogy soha nem is lesz. Gondolom te sem így születtél, hogy birtokában voltál a nagyfokú tudatosságodnak, felkészültségednek és háttértudásodnak…

Utánaolvas, esetleg beszél egy orvossal is, figyeli magát és tádám. Azért nem kell orvosi egyetemet elvégezni talán ehhez.

2022. ápr. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6-os, bocsánat, a rossz tapasztalat beszél belőlem. Értékelem a pozitív hozzáállásodat.
2022. ápr. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok. Jól le lettem pontozva, pedig mennyire egyszerű is. Minden nő megérdemelné már tiniként azt a tudást, amit a termékenységtudat ad.

Én is úgy gondoltam, ahogy a 6-os. Hogy aki eddig nem tette, az kezdjen el foglalkozni vele, ne most adhoc jelleggel, tudás nélkül kezdjen ezzel védekezni, hanem sajátítsa el a módszert és majd utána... Sőt, ha nem bízik benne valaki és nem is védekezésre használja az ember lánya a módszert, de legalább megismeri a teste működését.

2022. ápr. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

6os vagyok.

Én amúgy 9 évig szedtem folyamatosan fogamzásgátlót. Akkor hagytam abba, mikor elhatároztuk a férjemmel, hogy babát szeretnénk. Abbahagytam a bogyót, és szégyen, de fogalmam nem volt, hogy hogy működik tulajdonképpen a női szervezet. Az orvos javaslatára vártunk 3 hónapot az utolsó tabletta után, addig hormonmentesen védekeztünk. Az utolsó tabletta bevétele után kb. 10 nappal elkezdett fájni az alhasam. 3-4 napig sajgott a méhem, szurkáltak a petefészkeim. Majd egy hónap múlva megint, és egy hónap múlva megint. Már vérvételen és vizeletvizsgaton is voltam a harmadiknál, mert azt gondoltam, hogy valamilyen húgyúti fertőzés… aztán letöltöttem egy ciklus naptárt a telefonomra, és akkor jöttem rá, hogy bakker de hülye vagyok, hát az ovulációmat érzem…! :D

na a következő hónapban bele is vágtunk èlesben, elsőre sikerült a kislányunk, most 2,5 éves. Azóta sem szedtem gyógyszert, nem is fogok. Volt azóta még 2 terhességem, mindegyik tudatosan, elsőre sikerült.

Na csak azért mondom, hogy szégyen tudom, de én is csak 25 évesen kerültem tisztába a dolgokkal, hogy hogy néz ki konkrétan egy női ciklus, mikor mi történik, az enyém milyen, és mikor vagyok termékeny és mikor nem. Azóta így vagyunk együtt a férjemmel, és eddig még nem sikerült be baba, csak amikor akartuk.

Mondjuk nálunk eleve nem opció az abortusz, szóval ha teherbe esnék úgy, hogy valamit benéztünk, az sem lenne probléma.

2022. ápr. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én védekeztem így, de tudtam, mikor van peteérésem (pontos ciklus, éreztem a fájdalmat), így az előtte pár napban, és utána 2 napban mindig óvszert is használtunk. Így nem lettem terhes.
2022. ápr. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!