Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Beérhet még normálisan a...

Beérhet még normálisan a tüsző? 10.cn 15mm 13.cn 16mm

Figyelt kérdés
A ciklus 10.napján 15 mm-es domináns tüszőt látott a nőgyógyászom. Arra számítottunk hogy 14. napon lesz kb peteérés. Ezzel szemben a 13.napon mindössze 16 mm volt a domináns tüsző,alig nőtt valamit :( Fog ez még vajon normális méretűre nőni vagy így marad? Egyáltalán lehet még ebből bármi, lesz egyáltalán tüszőrepedés? Illetve ebből milyen minőségű petesejt szabadulhat ki? Elképzelésem sincs így hogy alakul majd a ciklus :(

2022. máj. 24. 22:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Teljesen jó értékek. A prolaktin lehetne alacsonyabb, de egyáltalán nem vészes.

A progeszteronoddal sincsen semmi baj, erre pótlást is csak indokolt esetben, pl vérzés esetén adnak (30 nmol felett már jó).

2022. máj. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Az az érdekes még, hogy második vetélés után volt rendes nyáktermelésem, 33 napra jött meg. Utána ciklusban ahonnan az eredmények is vannak szintén szép nyáktermeles volt (mondhatni rengeteg és vagy egy hétig) 29 napra jött meg. Ezután ciklusban már 15.napon volt pozitív az ovu teszt (sajnos nem vártam míg negatív lesz) 32 napra jött meg. Ezt követően elkezdtem Premenst szedni éppen a prolaktin miatt meg hogy rendezze a ciklust. Erre előző hónapban iszonyat kevés szinte 0 nyák mellett 12.napon volt peteérés ovu teszt alapján.

Most pedig megint szinte nincs is semmi nyák (legfeljebb méhnyaknál összeállva icipici egyik nap vanmásik nap semmi) illetve a fent említett tüszőérési probléma.


Létezik hogy változtak ennyit a hormonok? Vagy a Premens kavarhatott be? Most abbahagytam..

2022. máj. 25. 14:18
 13/18 anonim ***** válasza:
Én a helyedben abbahagynám a premenst,és lehet megpróbálnék egy closty kúrát.Mondjuk nekem nem segített,de én speckó eset vagyok 😅 de nagy átlagban segíti a tüszőérést! Nézzetek meg így egy hónapot! Illetve a vetélésket megnézném IR oldalról,hátha “csak ennyi” a baj. Kérj egy 3 pontos glukoz-inzulin terhelést!
2022. máj. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Az is megvolt, az orvos szerint tankönyvi értékek. A vetélés oka elvileg Nk túlműködés volt.
2022. máj. 26. 10:16
 15/18 A kérdező kommentje:
Closty amúgy akkor is segíti a tüszőérést ha amúgy van peteérés csak mint nálam így lassan indul be és kitolódik?
2022. máj. 26. 13:31
 16/18 anonim ***** válasza:

A Clostilbegyt tabletta egy szintetikus, a peteérést serkentő (ún. ovuláció-stimuláló) hatású szer.

Javallatok nőknél:

A peteérés serkentése az agyalapi mirigy, vagy a petefészek egyes megbetegedései, valamint a fogamzásgátló tabletták hosszan tartó szedése után. Terhesség után megmarandó kóros fokozott tejelválasztás (galactorrhoea) megszüntetése.

2022. máj. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Képzeljétek ma pozitív lett az ovu tesztem és megjelent attól a naptól mikor abbahagytam a Premenst rengeteg nyák... Nem értem mi van meg vajon mekkora ez a tüsző most de mindenesetre próbálkozunk ma.
2022. máj. 26. 17:14
 18/18 A kérdező kommentje:
Lehetséges hogy növekedésnek indult hirtelen? Remélem van bent érett petesejt :D
2022. máj. 26. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!