Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fiatal felnőttként borderline...

Fiatal felnőttként borderline személyiségzavart állapítottak meg nálam. Ennek már szinte egyik tünete sem áll fent. Belemernétek kezdeni a babatervezésbe?

Figyelt kérdés

19 évesen diagnosztizáltak nálam borderline-t. Én igazából sosem értettem egyet a diagnózissal, mert sok “jel” kimaradt nálam, mint a függőségek, szuicid gondolatok és tettek, felelőtlen viselkedés. Ezek nem voltak rám jellemzőek.

Gyakran voltam ramaty, depresszív állapotban, dühkitörések jellemeztek és nem tudtam beilleszkedni, nem voltak hosszú távú céljaim.

Ezek a dolgaim éven óta megoldódtak. Van munkám, férjem. Talán az időnkénti lehangoltság jellemez, de nem erősen. Senki életét sem nehezítem meg. Úgy érzem, hogy eljutott a személyiségem arra a pontra és tettem olyan önismereti lépéseket, hogy be merjem vállani a babát.

Egy dolog aggaszt még. Ha tényleg borderline-os vagyok, az öröklődhet és én hiába vagyok jól, lehet, hogy a gyerekemen jobban meg fog látszani. Én viszont évek óta jól, tünetmentesen élek.

Szerintetek? Jól vagyok és szeretnék édesanya lenni.

28/nő


2022. jún. 15. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
én nem gondolnám, hogy gondot okozhatna, de azért a terhesség egy hormonális hullámvasút is lehet, ezért mindenképpen beszélnék egy szakemberrel ezekről a dolgokról. akár a félrediagnosztizálás sem zárható ki, ezeknél a betegségeknél simán benézhetik a dolgokat... plusz kamasz voltál jóformán amikor diagnosztizáltak, a lázadás közepén. szóval mindenképp orvost javasolnék átbeszélni az eddigi helyzetedet, és a jövőt. valószínűleg magánban keresnék egy jó dokit, akinek a borderline a fő iránya
2022. jún. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, hogy melléfogott az az orvos, aki diagnosztizált, akkor keress egy másikat, akár magánúton és vele beszéld át a problémát.
2022. jún. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%
Borderline öröklődik? Én úgy tudtam, hogy a bántalmazott gyerekekből lesz.
2022. jún. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Engem nem bántalmaztak, és amúgy igen, én is úgy tudtam, hogy a rossz anya-gyermek viszony alapozza meg. Közben meg ilyenről szó sincs.

Ez sem stimmel nálam.



Közben felvillanyoztak, hogy genetikai tényezők is fennállhatnak. Az utóbbi miatt aggódok.

2022. jún. 15. 14:55
 5/8 A kérdező kommentje:

Genetikai hajlam: a borderline szindróma kialakulására lehetünk genetikailag is hajlamosak; örökölhetjük is azt.

Gyermekkori családi tapasztalatok: a gyermekkorban szerzett élmények egy életen át elkísérnek minket. Befolyásoló tényező a szülők viselkedése, a gyermek és a szülő kapcsolata, a család egészének működése (a kaotikus család vagy éppen a "tökéletes" család).

Korai traumák: tartós verbális vagy fizikai bántalmazás, fenyítés, szexuális bántalmazás.

2022. jún. 15. 14:58
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Édesanyám skizofrén voot, úgy tudom mentális betegségek nem közvetlen hanem 2. Utodra öröklődnek. És így is bevállaltam, mindent megteszünk h a környezeti rizikó csökkenjen, nem félek ettől. Én kivizsgáltaztam magam és nincs problémám.


Szerintem 19 évesen sok fiatal került a kilátástalannak tűnő felnőtt kor küszöbén depressziv időszakba, nekem is voltak nehezségeim, de azóta nem jelentkezett semmi. 38 éves vagyok

2022. jún. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

Jó, hogy lepontoztok, aztán a kérdező belinkeli azt, amit én is tudtam.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem bátran. Nekem autista a fiam, állítják, hogy öröklődik, de én nem tudok senkiről a családban. Hetedíziglen visszaüthet, kinek a családjában nem volt még genetikai probléma?

2022. jún. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ami a legfontosabb, hogy a kapcsolatod rendben legyen. Nagyon sok borderline hajlamos nárcisztikussal összejönni. Ha neked is ilyened van otthon, akkor inkább lépj le mielőbb. De ha támogató kapcsolatban élsz, anyagilag is megengedhetitek, akkor persze, simán.
2022. jún. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!