Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy éjszakás után lettem...

Egy éjszakás után lettem terhes. Joga van az apukájának tudni?

Figyelt kérdés

Kérlek ne ítéljetek el…nem szeretném a teljes story-t elmesélni mert nyilván tudom,hogy hibás vagyok.

Sajnos a “baj” megtörtént és terhes vagyok.

Szívem szerint megtartanám a babát de egyedül nem tudom hogyan tudnám anyagilag finanszírozni.

Senkinek nem mertem még elmondani mert nem tudom,hogy bárki nyakába aggathatok-e egyáltalán ekkora terheket,hogy ebben adjon tanácsot.

Azt sem tudom,hogy az apukának egyáltalán elmondjam-e..nem tudom,hogy joga van-e tudni és elmondani a véleményét vagy pedig vetessem el a babát anélkül,hogy tudna róla?

Úgy érzem,hogy elég ha ez csak nekem lesz egy életre szóló trauma…

Mi a véleményetek?


26/L


2022. jún. 27. 19:41
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
88%
Igen, ez itt a dilemma és a rohadt nagy döntés! Apának joga van tudni. Neked pedig sok lelki erőt kívánok a helyes döntéshez!
2022. jún. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
22%
Mivel beleszólása nincs, így jobb ha nem is szólsz neki ha elkapartatod. Ha megtartod azért ott is illendő lenni megadni neki az esélyt, hogy döntsön, hogy részt akar-e venni az egészben.
2022. jún. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a csávóval ne foglalkozz, nem fog részt venni semmiben, tehát végső soron az a kérdés egyedül mit szeretnél, mert minden teher rajtad lesz egyedül. Ez a te döntésed lesz, mi nem mondhatjuk meg mit tegyél. Hiába írom, hogy én pl elvetetném, mert ha neked ez nagyobb lelki trauma, mint megtartani, akkor neked kell majd együtt élned ezzel a dologgal, nem nekem. Ugyanígy fordítva. Szóval ne mások véleménye számítson, te életed, te döntésed.
2022. jún. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
85%

Ha szíved szerint megtartanád, akkor tegyél egy próbát, mondd el a pasinak, hogy terhes vagy és hátha melléd áll, segít az anyagiakban.

Egyébként, ha nem akarod megtartani, akkor jobb is, ha nem tud róla. Nem kötelességed elmondani neki, hisz a te tested, te rendelkezel a magzat felett egyelőre.

Ha viszont megszülöd, mondd el neki, te érdeked is, hogy segítsen anyagilag, illetve joga van a gyermekednek is tudni, hogy ki qz apja.

2022. jún. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
83%
te tudod, hogy az ő gyereke. nem ismerem a srácot és a kapcsolatotokat, de kapásból felmerülhet benne, hogy nem az ő gyereke, csak rá akarod sózni... nagyon nehéz helyzetben vagy, ez tény. viszont én megbeszélném vele, hogy ez van, mi legyen. ha abortusz lesz a vége is, ne csak te legyél ebben a tudatban, tudjon róla ő is, hiszen az ő gyereke is.
2022. jún. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
78%
Én nem szólnék apukának ha elvetetem,kivéve ha abortuszra sincs pénzem és tőle kéne kérnem. Bár benne van a pakkiba h azt mondja nem is az övé fizesse más. Magamat ismerve ilyen esetben meg mondanám h jó akkor 9 hónap perlem gyerektartásért és akkor kötelezik a az apasági tesztre is
2022. jún. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:

Esetleg ha elmondom neki,hogy terhes vagyok és szeretném megtartani a babát és figyelem,hogy hogyan reagál rá?

Úgy nem merem megszülni,hogy az apja nem akarja őt.

Én apa nélkül nőttem fel mert az apám nem akart engem.

Nem akarom,hogy vele is ez történjen.

Én csak azt szeretném,hogy a nevére vegye és anyagilag támogasson.

Így megtartanám

De mi lesz ha azt mondja,hogy ő nem akarja és azonnal vetessem el?

Erre kényszerítet bármivel?

Nem tudom sajnos,hogy erre milyen törvény vonatkozik.

Ebben az esetben ő lemond a gyerekről a születése után? Ennek bármi jogi következménye lehet ha az ő akarata ellenére megtartom a gyereket?

Szeretnék mindent tisztán látni mielőtt döntök…

2022. jún. 27. 21:04
 18/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem tud lemondani. Ha magától nem ismeri el az apaságot majd a bíróság kötekezi apasági tesztre,amit a vesztes fél fizet azaz ő. Aztán jöhet a per felügyeleti jogról kapcsolattartásról gyerektartásról. Ha lenond minden jogról gyerektartást akkorbiabkell fizetnie
2022. jún. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
80%

Sosem volt ab-m, éa egyáltalán nem vagyok ellenzője. Szükséges rossz. Sokkal többre tartom aki képes meghozni ezt a döntést, mint felelőtlenül bevállalni egy gyereket.

Abban viszont nem tudok egyet érteni, hogy a férfinak nincs beleszólása. Ha felelőssége van, már pedig van, akkor joga is van, beleszólni is és a gyerekhez is, amennyiben megtartod. Ellenkező esetben senki ne tartson igényt a gyerektartásra.

Igen is tudnia kellene, már csak a további védekezés miatt is. Amúgy meg, bátor vagy gumi nélkül egyéjszakázni.. Aztán ne csodálkozz ha hpv meg más egyébb nyalánkság meglátogat.

2022. jún. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
86%

1. A te tested, a te döntésed. Nem lehet sem abortuszra kényszeríteni, sem pedig arra, hogy negszüld. Tiltakozhat, de az lesz, amit te döntesz.


2. A jogairól lemondhat (láthatás), de a kötelezettségeiről (gyerektartás fizetése) nem. Ha nem vállalja, hogy övé a gyerek, akkor apasági per, a bíróság kötelezi a DNS tesztre, és ha valóban ő az apa, akkor fizetheti a perköltséget, a DNS tesztet és a gyerektartást is.

2022. jún. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!