Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy éjszakás után lettem...

Egy éjszakás után lettem terhes. Joga van az apukájának tudni?

Figyelt kérdés

Kérlek ne ítéljetek el…nem szeretném a teljes story-t elmesélni mert nyilván tudom,hogy hibás vagyok.

Sajnos a “baj” megtörtént és terhes vagyok.

Szívem szerint megtartanám a babát de egyedül nem tudom hogyan tudnám anyagilag finanszírozni.

Senkinek nem mertem még elmondani mert nem tudom,hogy bárki nyakába aggathatok-e egyáltalán ekkora terheket,hogy ebben adjon tanácsot.

Azt sem tudom,hogy az apukának egyáltalán elmondjam-e..nem tudom,hogy joga van-e tudni és elmondani a véleményét vagy pedig vetessem el a babát anélkül,hogy tudna róla?

Úgy érzem,hogy elég ha ez csak nekem lesz egy életre szóló trauma…

Mi a véleményetek?


26/L


2022. jún. 27. 19:41
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
5%
Ha megszeretnéd tartani, de problémáid vannak, vannak alapítványok akik segítenek neked. Pl.:Várva várt alapítvány. Utat mutathatnak, hogy megtarthasd egyedül is a babát.
2022. jún. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem attól is függ hogy mennyire ismered azt akivel lefeküdtél. Ha ismered mond el neki és beszéljétek meg, ha nem, csak lefeküdtetek akkor szerintem ne szólj róla.

Én mondjuk ebben az esetben biztos nem tartanám meg. Lehet maradi vagyok de nekem a család azt jelenti hogy van egy férjem akivel közösen vannak gyerekeink.

2022. jún. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 hollófernyiges ***** válasza:
Az örökbeadás nem opció?
2022. jún. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:

Nem bírnám a saját gyerekemet örökbe adni…

Elvetetni sem bírom.

De megtartani sem tudom.

Egyszerűen teljesen kivagyok

2022. jún. 28. 11:12
 35/43 anonim ***** válasza:
100%

pedig valamit lépned kell, minél előbb ráadásul. ha abortusz, azelőtt kell beszélni 3x családsegítővel is, vagy pontosan nem is tudom kivel. + pénzbe kerül ez is. ráadásul a gyereknek az alapfelszerelése se 2 forint, hát még ha nem lesz tejed, a tápszer is elvisz havi szinten jó sok pénzt, a pelenkákról nem is beszélve... a gyerektartás nem egy nagy összeg, arra nem tudsz alapozni, főleg ha nem is fizetné rendszeresen az apuka.

hány hetes vagy? mennyi a fizetésed, mit dolgozol? tudnál a terhesség végéig dolgozni? albérletben élsz? a családod a közelben van, tudnának segíteni anyagilag, vagy vigyázni a picire amikor úgy adódik?

ha gondolod, írj priviben, átbeszélhetjük a dolgokat.

2022. jún. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
67%
Nem lenne szívem megfosztani az élettől, szóval én megtartanám.
2022. jún. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
72%
Gyerektartás a fizetése kb. 20%-a. Hogy ha pereled, akkor is behajtják rajta, ha nem akarja elismerni (kötelezik DNS tesztre).
2022. jún. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
59%
Hát pedig nagyon hamar döntsd el mit akarsz mert a 12. hétig lehet csak elvetetni, az meg nem egyik napról a másikra megy.
2022. jún. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
59%
Úgy érzem, itt a tanuló pénz így is úgy is meg lesz..
2022. jún. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
Ha megtartod, joga van tudni, ha elveteted, mivel nen vagytok kapcsolatban nem vagy koteles beszamolni a nogyogyaszati muteteidrol, amennyiben eleve elvetette volna. Ot annyiban erinti ha lesz egy elo gyereke egy egyejszakasbol. Szerintem.
2022. jún. 30. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!