Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Sikertelen lombik után lehet...

Sikertelen lombik után lehet folytatni a Medrol szedését? A következő beültetés szeptemberben lesz, emelkedett az NK funkcióm.

Figyelt kérdés

2022. jún. 29. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi utasítás nélkül semmiképpen. A Medrol szteroid. Szigorú ellenőrzés alatt lehet használni.
2022. jún. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mikor fogok tudni beszélni az orvossal. A múlt héten abbahagytam a szedését, de olvastam olyan esetet, hogy valaki szedte hónapokig, és végül nem volt szükség lombikra.
2022. jún. 29. 08:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi decemberben voltunk Dr. Kádár János immunológusnál. Már nem emlékszem pontosan hány napot mondott, de meg van szabva, hogy meddig lehet szedni a szteroidot. Azt azért nem folyamatosan kell szedni.

Nekünk 5 lombik volt, a 3. után derült ki hogy magas az Nk funkcióm a G1 intézetnél. 4. és 5. lombiknál kaptam szteroidot, de csak a lombikok alatt szedtem.

Ha gondolod menj el egy jó immunológushoz, több vélemény többet számít. Minket a G1 intézetes doki rá akart venni, hogy a több mint másfél milliós Ivig-es kezelést kifizessük.

A Kaális dokink szerinte, és Dr. Kádár János szerint ezt a vizsgálatot nem is vérből kell nézni, hanem méhből, mert így fals eredmény hozhat. A G1 intézetben előadta a doki, hogy természetes módon nekünk sose lesz gyerekünk.

Idén januérban volt egy laporoszkópiás műtétem (szedtek ki miómát, meg endometriózist), és márciusban pozitívat teszteltem (szteroid nélkül). Sose hittem benne, hogy nekünk természetes úton sikerülhet. Többmint 6 éve küzdünk: gyógyszeres hónapok, 5inszemináció, 5 lombik (ebből 3 missed ab).

Jelenleg várjuk a csodababánkat, most 17 hetes:)

Csak leírtam neked, mint pozitív példa, hogy ilyen is van (persze én is olvastam sok történetet, hogy valakinek spontán sikerül lombik után, de nem gondoltam, hogy mi is beletartozunk).

2022. jún. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Gratulálok a babához :) Mi 4 éve próbálkozunk, 4 lombik volt eddig, ebből 3 esetben volt beültetés. Utolsó lombik előtt derült ki az emelkedett NK funkció, kaptam rá smoflipid infúziót, és a medrolt. Sajnos ez se vezetett sikerre. A három alkalomból egyik se indult még csak el se :( Van egy fagyasztott babám, így a 4 stimulálás után úgy döntöttem, hogy inkább most visszakérem. A méhtükrözésen én is gondolkodom, szerintem az lesz a következő, amit majd megcsináltatok.
2022. jún. 29. 11:48
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok: Köszi szépen:) Nekünk a 2. lombiknál ikerterhesség lett. Hematóma alakult ki, és nagyon véreztem, így kórházban kellett lenni másfél hetet. Közben egy baba maradt. 1 hét múlva kellett menni kontrollra, leállt a szíve, műtét lett. 3. és 4. lombiknál üres petezsák, mindkettő műtéttel lett befejezve. 5. lombik kémiai lett. Ahogy írtam a 4.től kaptam szteroidot. Nálunk nem úgy tűnt mintha segítene, de persze sokat olvastam a témában, és valakinek sikerül. Vagy csak úgy állnak a csillagok (mint most nálunk). Mindig is fura volt számomra, hogy valaki csinálja-csiálja, és pl. 10.-re sikerül. De miért akkor?! Sajnos az orvosok se tudják. Nagyon nehéz ez. Ezért is írtam meg a mi történetünket, hátha ad egy kis reménysugárt. Én legalábbis mindig szerettem pozitív történeteket is olvasni.

Nekünk régebben a szegedi Kaáliban mondta a dokink, hogy a 3.sikertelen lombik után már javasolná a méhtükrözést. Végül nem jött szóba, így lett az 5.lombik után. Korábban nem volt se miómám, se endometriózis. Lehet az 5 lombik hormon miatt alakult ki.Nagyon nem akartam egyébként a műtétet (mert ott van az emberben, hogy minek feleslegesen, ha esetleg úgyse találnak semmit), de nagyon örülök, hogy megtörtént a műtét. Teljesen biztos, hogy az járult hozzá a sikerhez (doki szerint is). Valószínűleg tök feleslegesen mentünk volna a 6.lombikra. Pedig pont tavasszal mentünk volna, de telefonáltam, hogy mégse megyünk.

Kívánom, hogy neked is minél hamarabb sikerüljön akár természetesen, akár orvosi segítséggel!:)

2022. jún. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!