Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magas prolaktin, tökéletes...

Magas prolaktin, tökéletes progeszteron??

Figyelt kérdés

Sziasztok!

8 hónapja próbálkozunk babával. Ebben a hónapban voltam a 3.-5. napi, illetve a 21. napi vérvételen.

Ami kiugró eredményem lett az első vérvételnél az a prolaktin 668 mu/l lett, ami elég magas ugyebár.

Olvastam, hogy ha magas ez a hormon, akkor meg tudja gátolni a tüsző megrepedését.. plusz együtt jár azzal, hogy a progeszteront lecsökkenti.

Ma kaptam meg a 21. napi véreredményemet. A prolaktin még feljebb ment 923 mu/l a progeszteronom viszont tökéletes 45.6 nmol/l, ami mutatja hogy volt tüszőérés és megrepedés is. Ez hogy lehet?? Felejtsem el akkor, hogy ilyen prolaktinnal ebben a hónapban sikerült a baba vagy van esély, ha az összes többi eredmény jó?!



2022. júl. 2. 13:44
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Jajj teljesen elfelejtettem megírni, hogy miután már egy hónapja szedtem a teljes bromo adagomat, azután megnézettem újra a prolaktinomat és levittem majdnem ezerről 230-ra. Azóta gondolom még kevesebb lett! :) Szóval nálam hat a gyógyszer. Kedves utolsó! Szorítok neked is, hogy minden rendben legyen! Én már most izgatott vagyok az átjárhatósági miatt..
2022. okt. 15. 16:12
 12/31 anonim ***** válasza:
Sziasztok, hasonló miatt jöttem, nekem 1361 lett a prolactin, pénteken megyek vissza a dokihoz. Neked kértek emiatt MR vizsgálatot?
2022. okt. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

Huu a 230as érték szuper!! Én most voltam vérvételen, 334, nagyon lassan viszi a fél szem Bromo, ettől szerintem nagyobb dózisban kellett volna felírnia az orvosnak… de most endokrinológust váltok, sok reményt fűzök hozzá!:)

Én is nagyon izgulok az átjárhatósági miatt főleg amiatt, hogy a nőgyógyász szerint nem vagyok átjárható :/

2022. okt. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Nekem nem kértek MRI vizsgálatot, azt elvileg 1000 fölötti prolaktinnál szokták, nekem meg 900 valamennyi volt. De sose árt egy MRI, ne izgulj miatta! ☺️

Kedves utolsó (légyszi írj egy név kezdőbetűt, hogy ne mindig utolsónak szólítsalak!😄) mégis honnan veszi a nőgyógyászod, hogy nem vagy átjárható?! Nagyon nem szabadna ezzel dobálóznia, mert tudtommal neki fogalma se lehet róla egy átjárhatósági vizsgálat nélkül. Szóval te is próbálj ne erre gondolni amit mondott, csak pozitívan!☺️

J.

2022. okt. 18. 16:51
 15/31 anonim ***** válasza:

Oké, Noémi vagyok!:))


Sajnos 2 nőgyógyász is ezt mondta… az egyik azt mondja, hogy ultrahangon vmennyire rálát a petevezetékre is és azt mondta két különböző alkalommal elvégzett ultrahang alkalmával is, hogy a jobboldali petevezeték szerinte “fura” és ezért elküldött átjárhatóságira.

A másik nőgyógyásznak pedig elmondtam a kórtörténetem és az utolsó kémiai terhességből a leletek alapján azt gondolja, hogy az méhen kívüli lehetett, mert a tüneteim és a vérvétel eredménye erre enged következtetni és szerinte lehet, hogy ez amiatt történhetett, mert nem vagyok átjárható. Szóval most várom, hogy megjöjjön, hogy végre be tudjak jelentkezni a vizsgálatra és közben remélem a legjobbakat :)

N.

2022. okt. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Sziasztok mi a helyzet veletek? :) 7-es voltam.
2022. nov. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Nekem októberben volt megint egy kémiaim… azóta megcsinálták a petevezeték átjárhatóságit, ott minden rendben volt! Elmentem trombofília panelt nézetni, ott kijött, hogy MTHFR 677 és MTHFR 1298 heterozygota, valamint PAI-1 homozygota génmutációm van… és a D-dimer érték is emelkedett, a leletemen az van, hogy fokozott véralvadási problémára utal! Jövő héten megyek vissza az orvoshoz, elvileg ez okozhatja a kémiai terhességeket… majd meglátjuk mit mond! Emellett pedig voltam egy másik endokrinológusnál is, aki szerint pajzsmirigy alulműködésem van, mert a prolaktin ritkán emelkedett ok nélkül, ezért most a pajzsmirigyre is kaptam gyógyszert. Velünk ez van:) veletek miújság?


N.

2022. nov. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
És mennyi volt a pajzsmirigy értéked a laboron? Mert nekem teljesen normál tartományban van évek óta 1.5 körüli mégis emelkedett volt a prolaktinom.. de a bromo hat szerencsére levitte normál értékre :)
2022. nov. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Sziasztok! 2 hete voltam a HyCoSy átjárhatóságin.. NAGYON izgultam, de kár volt. Kicsi nyomást éreztem csak, amikor a méhszájamnál volt a Doktornő a katéterrel és onanntól semmit nem éreztem. Amikor pedig elkezdte mondani, hogy “a méh nagyon szép tiszta”…. “A bal petevezetéken szépen átfolyik”…”a jobbon is” ki is jöttek a könnycseppjeim.. Egy év feszültsége jött ki akkor. Szóval minden rendben van.l mindkettőnkkel!🙏🏼 Kérdeztem a Doktornőt, hogy akkor miért nem sikerült még?! Megnyugtató hangon azt mondta “majd fog” ☺️ Szerintem nálam fejben ment el eddig, túl sokat aggódtam azon, hogy mi van, ha baj van?! Holnapután kellene megjönnie, majd kiderül..A prolaktinomat is újra nézettem, már nagyon lement 37-re. Ezért már csak fél szem Bromot kell szednem. Két dolog van, amit sokan dicsérnek és még nem próbáltam az a Barátcserje és Méhpempő. A következő ciklusban elkezdem szedni ezeket, mit veszíthetek alapon.. Nem tudom hogy a Bromoval hogy egyeztethető a Barátcserje, mert ugye elvileg az is csökkenti a prolaktint, ezzel esetleg nincs tapasztalatotok?? Nálatok mi a helyzet?☺️
2022. nov. 26. 19:52
 20/31 anonim ***** válasza:

12-es vagyok, létezik, hogy másik fórum alatt is veled beszéltem már?😅

Ki mikorra várja (2022)?

2022. nov. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!