Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Használtatok szívhang figyelőt...

Használtatok szívhang figyelőt a terhességetek alatt?

Figyelt kérdés
24 hetes kismama vagyok és szokszor megijedek, mert kevesebbet érzem a magzatmozgást. Felvetettem a férjemnek, hogy kellene venni egy szívhang figyelőt. Ő azt mondta, szerinte baromság, mert sokszor nem lehet megtalálni vele a szívhangot és akkor csak sokkal nagyobb ijedtséget okoz. Vélemények?

2022. aug. 27. 08:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%

Teljesen felesleges cucc.

Egyrészt igaza van a férjednek.

Másrészt nem óv meg semmitől. Pont ugyanannyi eséllyel lesz gond, ha lesz, mint nélküle.

2022. aug. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%
Nem, es nemcsak azert, mert adott esetben nehez megtalalni, hanem a technologia, amivel mukodik meg nem bizonyitott, hogy karos-e a babara vagy sem, az viszont biztos, hogy sok baba nagyon kellemetlennek eli meg. A szulesznom szerint a magzatmozgast figyelni egyebkent is sokkal jobb, mert jobban tajekoztat a baba allapotarol, mint a szivhang.
2022. aug. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. aug. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
55%

Szia én 10 hetesen vettem és megtalálom vele. Ha már mozgást érzek pont nem fogom használni. De most imádom hallgatni és megnyugodni ,hogy még dobog a szíve. (Tényleg egyértelmű ,hogy az övé és nem a sajátomat hallgatom)

24 hetesen már nem ruháznék be rá. De ha mégis úgy döntesz használtan olcsón lehet venni.

2022. aug. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
41%
Igen, de csak néhány alkalommal használtam. Elöl tapadó lepényem volt és nem éreztem a mozgást annyira erősen, így engem megnyugtatott, ha már nem éreztem a babát egy ideje. De buliból, csak hogy halljam nem használtam.
2022. aug. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
39%

Igen, használtam kb 2 naponta 10 mp-et. De csak addig, amíg nem éreztem rendszeresen a magzatmozgásokat. Volt egy első trimeszteres vesztésem közvetlenül előtte, így egy kicsit ráparáztam az elején. Egyébként mindig pillanatok alatt megtaláltam, így nekem hasznos volt. Az én babám tényleg utálta az ultrahangot, mindig igyekezett elúszni előle, még a rendes vizsgalatoknál is. De így legalább a ctg-vel mindig hamar végeztünk 😂

Szóval igen, ennyi idős terhesen már nem biztos, hogy vettem volna, ha addig kibírtam nélküle.

2022. aug. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
91%

Felesleges, főleg ennek a szakaszában már a terhességnek. Minden héten többet fogod érezni a babát. Ha félsz, egyél egy pici csokit, vagy csak akár feküdj le (oldalra, azt annyira nem szeretik), és figyeld mi lesz.

Azt hiszem 30. Héttől van olyan, hogy ha 24 órán belül nem érzed a mozgást, akkor orvos, de az még odébb van.


Nekem nagy babám volt/van, és UHkkor meg se állt, de sokáig nem éreztem a kisebb mozgásokat.

2022. aug. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
96%

Szia

Én vettem, mert gond volt a kisfiam szívével 18 hetesen és az előírt megfigyelések mellé javasolták. Végül így is csak 3x használtam kb, mert béna voltam és sose találtam meg :D azt mondták nekem, h amúgy teljesen felesleges és általában csak a szívrohamot hozza a kismamákra, ha nem találják a szívhangot.

Én sem javaslom :)

2022. aug. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
57%
Az elsőnél igen, nagyjából addig használtam, amíg el nem kezdtem érezni a mozgásokat. Addig megnyugtatott. 24 hetesen már nem vettem volna. Ilyenkor még elég ha napi 1-2x érzed. Van olyan, hogy valamikor 3x hetes terhesen kell érezni egy órán belül 10 különálló mozgást (szóval csuklás egynek számít), de 24 hetesen még elég, ha néha megbök egy picit bentről. Amúgy abból a szempontból igaza van a férjednek, hogy néha ijesztőbb használni a cuccost és nem találni a szívverést, mint nem használni semmit, még ha amúgy minden rendben is van.
2022. aug. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
35%
Mindkét terhességnél használtam. Nem sűrűn, de néha jó volt, főleg amikor nem igazán éreztem a mozgást, olyankor megnyugodtam. Szerintem meg lehet lenni nélküle, de ugyanakkor hasznos, nem felesleges.
2022. aug. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!