Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A terhességem 8. hetében...

A terhességem 8. hetében 14.5mm embrió szívhangal minden rendben már ekkor előfordult 2 napig barnás pecsételés de azt mondták nincs gond 11 hetesen elvetéltem 3 órás görcsölést követően bő vérzéssel, ezután kell kivizsgálásokra járni?

Figyelt kérdés
Igazából azt szeretném csak hogy mással ne forduljon ez elő ha pecsételést érez azonnal orvos most már tudom első terhességem volt. Ha nem mentem volna be az ügyeletre akár el is vérezhettem volna ott már hüvelyi ultrahangon nem látták a babát szinte megkérdőjelezte a terhességemet egyből papirokat kért. csak vérömlenyek voltak bennem vagy valami ilyesmi szörnyű volt a kiszolgáltatotság aztán mégis kellet az egészségügyi kaparás egyből mütő később már kiderült hogy hamarabb meghalt mert mégis csak ott volt csak megált a fejlődésben 8-9 hetesen és felszívódásban volt valószínű csak most ürült ki belőlem elvittem a zzárójelentést a nőgyógyászomhoz aki azt mondta egyes részeket amik nem szívódnak fel egészségügyi kaparással el kell távolitani kölünben fertőzést lehet kapni. hát most várunk egy bő fél évet és kiváncsi lennék milyen vizsgálatokat lehetne ilyenkor elvégezni hogy kiderüljön és többet ne történjen ilyesmi? ugyanis kicsit félek hogy megtörténik másodjára is.

2012. aug. 22. 10:07
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
egyébként az a szörnyű hogy 8 és 12 hét között nem végeznek vizsgálatokat, és azt mondják pont azért nem mert ilyenkor még nem biztos hogy megmarad hát legközelebb biztos hogy inkább kifizetem azt a pénzt de elmegyek köztes időszakba is ultrahagra
2012. aug. 22. 10:17
 2/21 anonim ***** válasza:
szia! Sajnálom a veletek történteket! Nekem két méhenkívülim volt (egyik pont 3 hete) már egy petevezetékem sincs, és volt egy vetélésem is. Két éve lombikozunk, itt alapból kötelezőek vizsgálatok. Én tavaly a vetélés után immuno-genetikát nézettem, igaz, vagy 3 hónap volt,mire minden eredmény meg lett, de szerencsére nem igazolódott semmi probléma. Esetleg érdemes lenne hormonokat nézni, ciklus 3.napján, ez igen fontos, azon belül a pajzsmirigy , prolaktin szintet. progeszteront a ciklus 2.felében. Ezt a barnás pecsételés miatt mindenképp célszerű lenne, miután pont azért is kritikus a 8-9.hét, mert ilyenkor kezdi átvenni a méhlepény a funkciót, melyet addig a petefészekben a sárgatest által termelt progeszteron tartotja fent a terhességet, s relatív egy progeszteron szint csökkenés (erre lehet adni progi pótlást, Utrogestant)sajnos okozhat vetélést. Immuno-genetikán pedig a véralvadási faktorokra kiterjedően, Leiden mutáció irányában érdemes utánajárni. Mindennek ellenére , ha elvégezteted ezen vizsgálatokat, akkor sem biztos,hogy kiderül bármi is, lehet,tényleg nem találnak semmit majd, viszont ha igen, akkor meg lehet orvosolni. Sok-sok erőt kívánok Neked!
2012. aug. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon sajnálom, szörnyű lehettet nektek, és gondolom sajnos mindíg is az marad. Én egy hete vesztettem el az épp 5 hetes babánkat. Még csak a szikhólyag volt látható...

Amit az előző válaszoló írt, az nagyon jó!!!!! Nekem máűr mindet nézték, és találtak is elég sok gondot, de mindent lehet orvosolni! Én még kérnék egy terheléses vércukor vizsgálatot, és egy D vitamin szint vizsgálatot. Nekem ezeket nőgyógyász endokrinológus csinálta, maszek alapon. A cukrom tökéletes, csak a terhelésesnél van gond. És a D vitaminom is kevés. Hidd el, mire ezekkel a vizsgálatokkal megvagy, és ha pl. a cukor miatt kell gyógyszer és diéta mint nekem (3 hónap után ajánlott próbálkozni), el is megy ezekkel az a fél év...

2012. aug. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos válaszokat, az orvosok igazából semmit nem mondtak annyit csak hogy nincs semmi gond majd legközelebb ilyenkor nem kell még drasztikusan felfogni, most miért ne elözném meg ha meglehet hogy másodjára ne történjen meg minek várni,nem igaz? De tényleg nagyon köszönöm ezeknek mindenképpen utána fogok járni! köszönöm
2012. aug. 23. 07:22
 5/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem volt vetélés elhalt terhesség is nem vizsgáltak ki SOHA. kÖVETKEZŐ TERHESSÉGEKNÉL ELŐZMÉNYEK MIATT ADTÁK AZ UTROGESTANT...A két gyerekem megmaradt...Most kb 6 hetes terhes voltam és vetélés lett a vége...DOKI NEM TARTOTTA INDOKOLTNAK A GYÓGYSZERT...

2012. aug. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
hogy lehet az hogy ennyire nem foglalkoznak az emberrel? sajnálom, neked is kellett egészségügyi kaparást végezni ( szörnyű kimondani)
2012. aug. 23. 07:31
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Ami borzasztó inkább az,hogy aki akarja szeretné a babát azért megy műtétre mert elvetél vagy elhal. Bocs a kifejezésért a kis csitrik meg röhögve mesélik,hogy abortuszra jöttek mennek....

NA EZ A LEGBORZASZTÓBB...

2012. aug. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Zsuzsa79 igazad van..ez annyira borzasztó. Két méhenkívülim volt, az egyik három hete. elvesztettem a petevezetékemet, kürtrepedéssel kerültem kórházba, két éve a jobb oldalit,most pedig a bal oldalit. Mikor mentem varratszedésre jött felvételre egy lány az anyjával, jól szituáltak voltak, 10 hetes terhes volt, és abortuszra jött. Nem vetélés,vagy szívhang leállás miatt...Zokogás fogott el, 5 éve küzdünk a babáért, számtalan lombikkal a hátam mögött..igazságtalan az élet!
2012. aug. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Tudjátok érdekes az élet...Nekem a 3. terhességnél csak előzmények miatt adott doki utrogestant...mivel azt mondják,hogy 12 hétig vetélések oka legtöbbször sárgatest elégtelenség...Ákos így maradt meg segitséggel...Annánál kértem a gyógyszert és kaptam...Ő is megmaradt...

A MOSTAMI FOS DOKI AZT MONDTA FELESLEGES....Tessék itt a vetélés borzasztó az ,hogy előző este kórház ultrahang élő embrió szivhang oké és másnap ez történik....

Már csak abban bizom nem kell műtét....

Nagyon nem szívesen feküdnék be...

2012. aug. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nekem 3 nap csak ennyi kellett volna 12 hetes vizsgálatig hallottam olyat hogy ilyenkor nézik a vizeletet és ha nem is tudom nem akarok baromságokat írni a nyákdugó vagy mi szivárog akkor lehet segíteni írnak ki gyógyszert és meglehet menteni, ellenben engem azzal vigasztal mindenki

(persze olyanok akik ilyet még nem éltek át) hogy lehet jobb is így mert beteg volt stb. egy kérdést ha 3 hét múlva megyek vissza a szövetmintákért mire adhatnak az eredmények választ?

2012. aug. 23. 11:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!