Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Okozhat rossz fog teherbeesèsi...

Okozhat rossz fog teherbeesèsi nehèzsègeket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnènk babàt de sajnos amikor sikerült is elment 5-6 hetesen.

Màra volt idöpontom fogorvoshoz, talàlt egy ronda szuvas fogat (sokat is fàjt előtte) kihúzta. emlitettem hogy gondok voltak a ciklusaimmal (kitolódott hónapok, rövid szinte alig menzeszek (hormonproblèna nincs azt màr vizsgàltàk, pajzsmirigyem rendben, nem vagyok cukros)Azt mondta ez valóban okozhatott gondokat mert a rossz fog sokmindenre hat.

Volt esetleg valaki ilyen helyzetben aki rossz fog eltàvolitàs utàn sikeresen lett vàrandós?



2022. aug. 31. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem. Gyulladás ha fennáll akkor talán, de önmagában egy lyukas fog nem hiszem.

A vetélés amúgy sokkal gyakoribb, mint gondolnád. A legtöbb nő átélt már ilyet, annak ellenére hogy nagyon százalékuknak semmi baja nincs.

2022. aug. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Igen, a gyulladás kihalt az egész szervezetre.
2022. aug. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezen én is gondolkodtam hogy vajon mennyit számít. Nekem jelenleg 3-4 szuvas fogam van, ami főleg a mostani terhességem alatt rosszabbodott, nagymamámnak szintén tönkrementek a fogai terhesség alatt. Az előző terhességemet 2-3 szuvas foggal vittem végig, ismerek olyat, akinek szinte ép foga sem maradt már, mégis 3 sikeres terhessége volt (plusz 1 vetélése).

Nem ez a követendő példa, az a jó, ha az összes fogad rendben van, de szerintem nincs akkora összefüggés, mint ahogy szeretik beállítani. Mint például hogy a felfázás vetélést okoz, meg a külön szobában való altatás légzésfigyelő nélkül egyenlő a biztos halállal. Szélsőséges esetben biztosan van összefüggés, de nem mindenkinél, és kis százalékban.

2022. aug. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában egy szájüregi gyulladás nem okoz vetélést. Ellenben ha pl gócponttá alakul és más, komolyabb betegséget is okoz, akkor kihathat a szervezetre olyan mértékben, hogy az már ne tudja fenntartani a terhességet. Én amúgy valami hormonális problémát esélyesebbnek látok nálad. Nőgyógyászati kivizsgálásra mentél már?
2022. aug. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Ha ez ilyen általános dolog lenne, akkor a mélyszegénységi lányok/asszonyok kb. meddők lennének mind, nem? Azoknak kb. szó szerint kirohadnak a fogaik.
2022. aug. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
A rossz fog lehet csupán esztétikai kérdés, és lehet gyulladásos góc is, amihez nem is kell feltétlenül láthatóak lennie, hogy rossz.
2022. aug. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Második gyerekemmel mikor terhes lettem, épp fogászati kezelésre volt időpontom, mert kiderult ciszta van az első fogam felett. Aztán mire eljott az időpontom, volt pozitív terhességi tesztem, így jártam kezelésre, foggyökér rezekció, aztán gennyes lett 3 fogam ahol megbojgatta, ki kellett húzni, gyógyszert nem mertem szedni a terhesség miatt, szóval az első pár hetet végig gyulladassal voltam, sőt ugye előtte is ott volt a ciszta. Nálam nem volt rá hatással, mert elsőre terhes lettem, de lehet másnál okoz problémát.
2022. aug. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

4/7.

Mint irtam màr megvolt minden hormonàlis vizsgàlat, hormonok rendben, pajzsmirigy rendben. Cukros sem vagyok.

2022. aug. 31. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!