Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 7. -én múlt el a mensim és...

7. -én múlt el a mensim és azóta fáj a hasam, mintha fel lennék fázva. Hol erősen, hol gyengébben. Kb 1 hétig még napi 1-2 alkalommal szédültem is, de nem tartott 1-2 percnél tovább. Most már csak a hasam görcsöl. Reménykedhetek hogy teherbe estem?

Figyelt kérdés
2008. dec. 22. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindig reménykedhetsz, de...

...teherbe a ciklus közepe táján szoktak esni, nem a legelején, amióta te panaszos vagy.

...a terhesség korai tünete az émelygés, hányinger, nem az alhasi görcs és a szédülés.

...nem lehet hogy mégiscsak hólyaghurut? Nem csíp amikor pisilsz?

2008. dec. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, egyáltalán nem csíp.Nincs ilyen problémám.Ez azt jelenti hogy csak a ciklus közepe táján van esélyem a teherbeesésre?Akkor mitől nyilal a hasam azóta?
2008. dec. 22. 17:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez a naptár-módszer lényege: mivel a peteérés a ciklus közepére esik, csak akkor van esélyed teherbe esni, ha még ott van egy életképes spermium is a legfeljebb 2 nappal korábbi "eseményből", ill. a petesejt még néhány napig ez után is vár egy spermiumra. Ez kb. 5 napot jelent. Elötte és utána nem vagy fogamzóképes, főleg nem a menstruáció alatt. A gond csak az, hogy a peteérés nem pontosan megjósolható, néha elmarad, néha korábban vagy késöbb történik mint a ciklus közepe. Elvileg hőmérőzéssel lehet pontosítani az idejét, de ez sem túl megbízható módszer. De mint mondtam, a menstruáció alatt a legvalószínűtlenebb a peteérés.

A hasfájást ezer dolog okozhatja, de arrafele urológiai és nőgyógyászati bajok szoktak előfordulni. A sebészeti betegségeket az egy hetes várakozással kizártad :)

2008. dec. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen és kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok!
2008. dec. 23. 01:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!