Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért rettegek, hogy nem...

Miért rettegek, hogy nem leszek terhes?

Figyelt kérdés

Eddigi életem során azon izgultam, mi van, ha terhes leszek. Most, hogy már lassan jöhetne a baba, elkezdtem rettegni, hogy mi van, ha nem leszek terhes? Ha terhes maradok, mi lesz, ha nem marad meg a baba? Kérlek, ne írjatok olyat, hogy majd lesz másik... Már egy ideje agyalgatok ezen, mert párommal többször is beszéltünk róla, hogy már az anyagi helyzetünk is engedné, együtt is vagyunk egy jó ideje, hamarosan esküvő és nem kellene már sokáig várni. Viszont amint megkaptam tőle is ezt a "zöld lámpát", azóta egyre erősebb bennem ez a félelem. Nem vagyok már fiatal (harminc múltam) és olyan rémképek vannak előttem, hogy már negyven vagyok és még mindig nem jött össze, hogy orvostól-orvosig járunk, hogy beleun és a kapcsolatunk megromlik stb. Neki jó pár éve teherbe esett az akkori barátnője, így még inkább az van bennem, hogy ha nem jönne, az csakis az én hibám lenne.

Ti elkezdenétek így próbálkozni? Vagy már előre valami vitamint kellene szednem? Mit tudnék tenni, hogy a szorongásom alábbhagyjon??


2022. szept. 19. 15:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Csináltass már most egy nagy labort.

Meg kezdj el folsavat szedni.

2022. szept. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Én is féltem ettől, boldog boldogtalan azt magyarázza, hogy milyen nehéz teherbeesni, mert műkajákat eszünk stb stb, beleültették a bogarat a fülembe és tényleg féltem, hogy évekig próbálkozunk majd. Aztán élesbe első alkalommal összejött
2022. szept. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2.: Hány éves voltál?
2022. szept. 19. 15:51
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Én is mindig féltem, hogy mi lesz ha egyszer terhes lesze, gyerekkoromban mindig ettől féltem. Aztán attól, hogy mi lesz ha már szeretnénk, de nem fog jönni? Hála Istennek, elsőre sikerült. 11 hetes és 2 napos vagyok. Mindig attól félek, minden rendben van e. Azonban szerintem ez normális. 🤗 Az első hozzászóló jól mondja, egy labor, egy friss nőgyógyászati vizsgálat, illetve az egészséges életmód hasznos lehet. Sok sikert kívánok! 💜
2022. szept. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
2. Vagyok, 30 éves
2022. szept. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Én is féltem. 8 hónap kellett, hogy összejöjjön az első fiam, de összejött. Rengeteget szorongtam, figyelgettem magam, kicsit mániákus lettem. A másodiknál laza voltam és elsőre összejött.

Folsavat szedj, pl Femibion 0, D és E-vitamint mindketten a férjeddel.

2022. szept. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem igazán féltem, csak bennem volt egy ilyen "csak nehogy azok közé tartozzunk akiknek nehezen megy" gondolat. Az első pár hónapban még őszintén azt gondoltam, hogy sikerülni fog, mert miért ne sikerülhetne, kivártam a menstruációm napját a teszteléssel, úgy gondoltam pozitív lesz... De nem lett..


27 éves voltam amikor próbálkozni kezdtünk, ez volt 2 éve. Azóta túl vagyok 2 kémiai terhességen és egy sikertelen lombikon.


Egyszerűen nem lehet előre tudni ki kerül ebbe a helyzetbe.

Egy biztos, hogy a félelmedhez semmi köze nem lesz annak hogy gyorsan vagy lassan fog sikerülni. Ebben az egészben pont ezt a legnehezebb elfogadni, hogy nem rajtunk múlik.

2022. szept. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
8%
És te mindenen így rettegsz? Van akinek nehéz teherbe esni és van akinek nagyon könnyű. Én az egész terhességem végighánytam, te meg lehet egyszer sem fogsz hányni, hülyeség ilyeneken rettegni.
2022. szept. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért, de én is így éreztem, amikor eldöntöttük, hogy jöhet a baba. Addig valahogy eszembe sem jutott ilyesmi, onnantól viszont állandóan ezekről olvastam, minden rémtörténetet elolvastam/meghallgattam. 4. hónapban fogant meg a kisfiunk. Aztán pedig jött az, hogy mi van, ha elvetélek, mi van, ha beteg, mi van, ha leáll a szíve…. már pszichiáterhez akartam menni, mert, hogy ez nem normális. 24 hetes vagyok és kb. 1 hónapja elvágták ezeket a gondolatokat, mióta minden nap érzem, hogy mocorog. Azóta sem tudom, miből és honnan eredt.
2022. szept. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is mindig ettől paráztam. Fiatalon nem tervezetten lettem terhes, nem tartottam meg. Sok évvel később meg főleg paráztam, hogy na biztos jó öreg is vagyok (35 voltam), biztos kezd gallyra menni a petefészkem… stb. “pozitív” gondolatok. Elsőre sikerült a kisfiam. Próbáld elengedni ezeket a gondolatokat, többen esnek spontán teherbe gond nélkül mint akik nem.
2022. szept. 20. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!