Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak, ha sokszor...

Mit csináljak, ha sokszor rettegek, hogy terhes leszek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem tudom van-e valaki hasonló cipőben, de már lassan 27 vagyok és sokszor előtör belőlem valamiféle “rettegés”, hogy mi van ha védekezés mellett terhes leszek, illetve mi van ha nem veszem időben észre és már kifutok az időből ahhoz, hogy abortuszra menjek? Tudom ennek nem olyan sok az eselye, de a családban volt már olyan, konkrétan anya húga, hogy terhes lett, mégis volt közben vérzése, így nem vette észre, csak kb 2,5 hónaposan. És sokkol a gondolat, hogy mi van ha velem is előfordul ilyesmi. Nem akarok gyereket egyáltalán, tehát nekem nagy trauma lenne ha teherbe esnék és műtétre kéne mennem, mert hat azért mégiscsak egy műtét, ahol léphetnek fel komplikációk. Próbáltam már magamban leküzdeni ezt, van hogy sikerül és olyankor hosszabb ideig nem aggódom ezen, aztán megint előjön. Védekezunk természetesen, de hat sajnos nincs 100%-os védelem.

Szerintetek csak tulreagalom a dolgot? Férjem szerint kicsit igen és nem kéne ennyire rágörcsölnöm, hiszen igen kevés az esély, hogy védekezés mellett teherbe essek.

Van köztetek olyan, aki hasonló problémával és küzd és ha igen, hogyan győzi le ezt az érzést?


2019. jan. 1. 16:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%

"de hat sajnos nincs 100%-os védelem"

De, van, ha kombinálod a módszereket.

2019. jan. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
7%
Kottesd el magad. Aki ennyire retteg egy gyerektol es mar elore tudja, h nem kell neki, annak be is legyen.
2019. jan. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Óvszert használunk, fogamzásgátlót nem szedhetek, nem tudom mivel tudnánk még az óvszer mellett biztonságosabbá tenni az együttléteket, de ennek is utána fogok nézni.


#2: Szerinted ez nem fordult már meg a fejemben? Ez volt az első gondolatom, csak hogy itthon nem rendelkezhetek a testem felett és betöltött 40 év vagy 3 gyerek felett lehet elkottetnie magát az embernek. Vagy valami hasonló morbid és érthetetlen feltétel teljesülése esetén, vagyis gyerek mindenképp kell hozzá, tehát már itt megbukott a dolog..

2019. jan. 1. 16:29
 4/16 anonim ***** válasza:
37%
Szlovákiában pár száz euróért megcsinálják 18 év felett, magyarul is beszélnek a klinikán. Keress rá.
2019. jan. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%
2-es vagyok. Az utolsonak igaza van, mashol megcsinaljak, ha ennyire akarod, nezz utana jobban.
2019. jan. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
22%

"nem tudom mivel tudnánk még az óvszer mellett biztonságosabbá tenni az együttléteket"


Szomorú, hogy ennyire nem akarsz, mégis lusta vagy, hogy utána nézz, mit tehetnél még.

Segítek: óvszer mellé pluszban spermicid és ciklusfigyelés.

Nagyon elvakult esetben óvszer mellé még megszakítás is (mármint óvszerrel együtt megszakítani).

Ezekkel 0 lenne az esélyed.

Ehelyett marad a para.

2019. jan. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
16%

Ne szexelj, és akkor tuti nem leszel terhes soha.

De most kpmolyan, 17 éves vagy, próbáld megoldani a meddővé tételt a környező országok valamelyikében.

Vagy, ha esetleg még nem jött számításba, akkor szakembertől kérj segítséget.

2019. jan. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
16%
*27 - bocsanat elirtam.
2019. jan. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező! Eléggé le vagy maradva, több mint 12 évvel. 2006 június elseje óta elég az elkötéshez a 18. betöltött év, semmi egyébnek nem kell megfelelni. Ha ennyire meg akarnád csináltatni, akkor már utánanézhettél volna, de ez itt így csak egy felesleges hiszti.
2019. jan. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
9-és, egy darabig tényleg így volt, de azóta szigorítottak a törvényen. Már úgy van, ahogy a kérdező írta.
2019. jan. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!